EF* Popartiesten krijgen er van langs in lezing over gevaren popmuziek Komst windzakken op rotonde N57 dichterbij Deuren dicht 16 WALCHEREN WFM96 Inbreker betrapt door bewoner Walcherse radiozender WFM96 zet de volgende stap en gaat de ether in. Dat werd zaterdag gevierd. Gouden handen monteren uw banden MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in het Middelburgse Woudriks- land een inbreker gearresteerd na dat een alerte bewoner de politie had gebeld. Die zag midden in de nacht een onbekende persoon door zijn ach tertuin lopen. Meerder politie agenten gingen daarop te voet op onderzoek uit in de wijk Dauwen- daele en troffen in Gervinsland een voor hun bekende Middelbur ger aan tijdens zijn 'werkzaamhe den'. De 21-jarige man is ingerekend op verdenking van poging tot dief stal uit een woning. Na verhoor is hij in Torentijd achter slot en grendel gezet. MIDDELBURG - „We willen niet al leen te horen zijn op Walcheren, maar ook te zien", vertelt deel tijd-hoofdredacteur Theo Riet veld van de Walcherse lokale ra diozender WFM96. Sinds zater dag zendt de omroep uit via FM96 en dat werd op de Markt in Middelburg gevierd met optre dens van allerlei Walcherse arties ten. Zangeres Marion van Iwaarden stond op het podium, evenals de Middelburgse muzikante Keesha, buikdanseres Asiyah Suad, dans groep Moves en stadsdichter Jan Kuipers. Volgens Rietveld was er meer dan genoeg aanbod om een dagvullend programma mee te vullen. „We hebben alle Walche- naren opgeroepen om vandaag naar de Markt te komen om hun kunsten te vertonen. Dat leverde zoveel reacties op dat we al snel vol zaten. Zanger Marlien Dorle- ijn van de band Mo$s kon van daag niet komen, maar hij heeft beloofd om nog een keer naar de studio te komen in april", glun dert Rietveld. WFM96 startte in november al met uitzenden via internet en ka bel, maar sinds zaterdag is daar ook de uitzendfrequentie 96FM aan toegevoegd, waardoor je nu bijvoorbeeld ook in de auto naar de omroep kunt luisteren. De zen der die daarvoor nodig is, werd in december in de 'ui' van de Lange Jan geïnstalleerd. Vanuit de stu dio op de zolderverdieping van boekhandel de Drukkerij kun je de zender zien hangen. WFM96 zendt zeven dagen per week, 24 uur per dag uit. De zen der brengt muziek en nieuwsbul letins. Met de muziek die ge draaid wordt, poprock, mikt de omroep op mensen tussen de 25 en 50 jaar oud. Onderzoek van muziekspecialist Ivo Boudewijns heeft uitgewezen dat inwoners van Walcheren deze muziek het liefst horen. In het weekend zijn er praatprogramma's, waaronder ook van oud-omroep Zeeland pre sentator Bert van Leerdam op de zondagochtend. WFM96 teert op subsidie van de drie Walcherse gemeenten. Riet veld is de enige betaalde kracht in een team van dertig vrijwilligers. Hij houdt zich bezig met de ver werking van lokaal nieuws en het afnemen van interviews. „Voor de aanvoer van nieuws zijn we af hankelijk van bijvoorbeeld persbe richten, maar we zijn ook bezig met het opzetten van een corres pondentennetwerk, zodat we overal op Walcheren ogen en oren hebben." Het is een wens van Rietveld om vaker evenementen te organise ren in verschillende Walcherse plaatsen. Daarmee wil hij WFM96 ook zichtbaar maken. Hij heeft vertrouwen in de opzet. „De ze zender staat als een huis!" De lezing in de afgeladen Wester- kerk in Goes heeft op het eerste oog meer weg van een show. Op het spreekgestoelte na is de met kaarsjes verlichte zaal donker. Het orgel wordt met afwisselende fel le kleuren uitgelicht. Achterin de kerk staat een batterij apparatuur opgesteld, klaar om de jeugd te confronteren met de ware aard van populaire artiesten als Jan Smit en Lady Gaga. Volgens De Jong hinken refo-jongeren te veel op twee gedachten. Ze gaan naar de kerk en bidden, maar negentig procent luistert naar popmuziek. „Een moralistisch praatje gaan we niet houden. Dat heeft geen zin in deze tijd", zegt De Jong in de inleiding. De voorbije jaren heeft de 'bekeerde ex-dj' zo'n 25 pople zingen gehouden in het hele land. Hij wil de honderden refo-jonge ren die op de lezingen afkomen duidelijk maken dat artiesten God schofferen. Dat doen ze vol gens hem door seksueel of duivel se teksten in hun liedjes te ver werken. Het bewijs levert De Jong door de clips op twee grote schermen af te spelen. De beats doen de vloer trillen en de lichten flitsen door de zaal. Het is alle maal niets vergeleken met de fees ten waar hij vroeger als dj draai de, zegt hij. In de Nederlandse on dertiteling wordt duidelijk wat er precies gezongen wordt. Halverwege de lezing wordt het een jongen uit het zaal te veel. „Ik luister zelf nooit naar popmuziek, maar dit is een aanval van de dui vel", zegt hij nadat De Jong hem naar voren heeft geroepen. Een ge bed als 'intermezzo' volgt. De windzakken zijn bedoeld om voorbijgangers te laten zien uit welke hoek de wind waait, maar vooral ook als blikvanger voor Vrouwenpolder. Het gaat om windzakken die je tegenkomt bij vliegvelden en op bruggen, maar dan niet in rood en wit, maar in een 'glas in lood-achtig' patroon van uiteenlopende tinten. De ge meente verleende een omgevings vergunning voor het plaatsen van zes masten. Dat was in eerste in stantie in strijd met het bestem mingsplan omdat de masten 3,5 meter hoog zijn en het plan maar masten tot 2 meter toestaat. Het bleek echter mogelijk om daarvan af te wijken tot een hoogte van 6 meter. Het bezwaar dat daartegen werd aangetekend is nu onge grond verklaard. Wanneer de windzakken de rotonde nu gaan sieren, is nog onduidelijk. VLISSINGEN - Twee 'groene meisjes' (rechts) overhandigden zaterdag het eer ste deuren dicht-bordje aan winkeliers Jacqueline Veenstra-Geervliet (links) en Alexandra van de Gruiter-Geervliet van Steketee Damesmode aan de Lan ge Zelke in Vlissingen. Ook andere ondernemers die de deuren rgesloten hou den tijdens de winterdagen om energie te besparen kregen het bordje uit han den van ZMf, de gemeente Vlissingen en de Viissingse Ondernemerscentrale. Doel van de actie is winkeliers bewust maken van hun energieverbruik en de mogelijkheden om hierop te besparen. De actie vond eerder ook al plaats in de binnensteden van Goes en Middelburg, foto Lex de Meester 4363 AC AAGTEKERKE Oï 18-58! 306 1W \v*vx> wWwJ»ojooss«fweewielefS.nI Si&g&ji Radiozender WFM96 gaat de lucht in door Wendy de Jong Presentator Ron de Nood (rechts) zit aan de knoppen in de studio. door Joeri Wisse GOES - Reformatorische jongeren moeten kiezen tussen God of pop muziek. Die boodschap maakte evangelist Koos de Jong zaterdag duidelijk tijdens de laatste pople zing van Stichting Jij Daar. VROUWENPOLDER - Het ziet ernaar uit dat niets de komst van zes kleurrijke windzakken op de roton de in de N57 bij de entree van Vrouwenpolder nog in de weg staat. Het college besloot vorige week een ingediend bezwaarschrift tegen de verlening van een omge vingsvergunning voor de komst van de masten ongegrond te verkla ren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 16