sachi„(fiüJ ZOII] Vrouwen rukken op in de SGP Frankrijk - Dordogne Provincie moet fors bezuinigen £aKj Tankstations aan de grens verliezen nog meer klandizie dan verwacht. Bovag hoopt op hulp van de lokale politiek. Verdieping Wonen 688"555530 Zonnige perioden, 6 DE STELLING UW MENING 493 reacties Pinautomaat in elk dorp is niet nodig ONEENS mHMI 82% Word ook abonnee! Walcheren 256e jaargang nr. 26 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Kras.nl/frankrijktoppers of bel 0900-9697, MIDDELBURG - De provincie moet dit jaar en volgend jaar fors extra bezuinigen: dertien miljoen euro in 2014 en zes miljoen euro in 2015. Dé oorzaak van de extra be zuinigingsronde is de veel lagere winstuitkering van Delta. Het da gelijks provinciebestuur vergadert dinsdag over concrete maatrege len. De uitwerking en verdere be sluitvorming kosten tijd, waar door de bezuinigingen pas in juni kunnen worden doorgevoerd. BUNNIK - De verkoop van diesel bij tankstations aan de grens is sinds de jaarwisseling met onge veer een derde afgenomen. Dat blijkt uit eerste cijfers die belan genorganisatie Bovag verzamelde bij aangesloten pomphouders. Op 1 januari ging de accijns op lpg en diesel omhoog. Het verlies aan klandizie door die prijsverho ging is nog groter dan de organisa tie had voorspeld. De cijfers zijn aanleiding voor Bovag-directeur Koos Burgman om de hulp van de lokale politiek in te roepen. Schriftelijk en via lokale onderne mers vraagt hij kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen om van de accijnsverhoging een verkiezingsitem te maken. Burgman komt met die oproep op een moment dat lokaal het verzet tegen de accijnsverhogingen groeit. Politici uitten de voorbije dagen openlijk kritiek. Onder de critici zitten ook partijgenoten van de landelijke regeringspar tijen WD en PvdA. Zo spreekt de WD in Oldambt (Groningen) en in Roermond zich uit tegen de ac cijnsplannen. Ook haalt de Lim burgse PvdA-gedeputeerde annex partijleider Bert Kersten op Twit ter uit naar de lakse houding van Den Haag. Een meldpunt dat het CDA oprichtte voor accijnsproble men in de grensstreek, kreeg tot gisteren 475 meldingen binnen. Bovag presenteert volgende week een complete inventarisatie over de maand januari. De cijfers zijn weinig hoopgevend, stelt Burg man. „Je ziet omzetten kelderen. Pomphouders in Enschede en Kerkrade hebben hun sluiting al aangekondigd. Benzine was al lan ger goedkoper in België en Duits land. Nu zien we ook dat diesel en lpg over de grens worden ge tankt." Burgman roept plaatselij ke pomphouders op om ook zelf bij lokale partijen aan te kloppen. ,,Er staan verkiezingen voor de deur. Dan zijn politici gevoeli ger." Hoeveel omzet een station verliest, is vooral afhankelijk van de afstand tot de grens. Zo ver kocht een pomphoudster op de Zeeuws-Belgische grens 60,2 pro cent minder diesel. Morgen bij deze krant een speciale bijlage over de Olympische Spelen. Fiscus is constante bron van frustratie VRIJDAG 31 januari 2014 Hommage aan Marcel Wanders VLISSINGEN - Drie vrouwen zijn kandidaat voor de SGP in Vlissingen bij de gemeenteraadsverkiezin gen van maart. Behalve lijsttrekker Lilian Janse (linksonder), die eind augustus gekozen werd, gaat het om Mariet van Klinken (66) (linksboven) uit Vlissingen op plek 7 en Nellie van Dijk (65) (rechtsboven) uit Oost-Souburg op plek 9. De SGP-lijst telt 12 kandidaten. Vice-voorzitter Cees van der Weele, vader van Lilian Janse, had grote moeite om voldoende mannen te vinden. In andere Zeeuwse gemeenten staan geen vrouwen op de SGP-lijst. SGP verandert niet door komst vrouwen Reageer op pzc.nl EENS Hl 18% Ga naar www.pzc.nl/abonneren Editie: Uniek 3-sterren landhuis Hotel La Truffière Inclusief ontbijtbuffet en 3-gangendiner Midden in de Dordogne in Cignac Buitenzwembad, terras, uitstekend restaurant en tennisbaan Met Nederlandse eigenaren Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. res.kosten en Calamiteitenfonds. Omzet bij grenspomp keldert pagina 22 en 23: als één schaap over de dam is...- door Paul Bots Zie verder pagina 2 3 foto Lex de Meester 1 foto Mechteld Jansen foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1