Goes legt keerlus aan op kruising Oranjeweg-Vogelzangsweg BEVELANDEN en THOLEN 25 Pim van Kampen nieuwe directeur Abri's in Goes verdwijnen bij tien bushaltes Hennepkwekerij ontmanteld heeft alleen de Stamperiusschool in Wilhelminadorp een pro bleem. Binnenkort wordt meer duidelijk over een fusie met de Kohnstammschool. Een strate gisch huisvestingsplan is hoe dan ook noodzakelijk, omdat Nobego uiteindelijk naar zeven scholen wil. En al kunnen de Bevelandse scholenkoepels goed met elkaar door een deur, een fusie is niet aan de orde. „Er zijn nog hobbels te nemen, identiteit is daar één van", zegt Bohnen. „Maar we moe ten wel focussen op samenwer king." Bohnens opvolger zal de koers van het weer rechtopgezette schip moeten uitzetten. Uiteraard zijn daar al wel ankerplekken voor bepaald. „Het is een fantas tische klus om aan te pakken, er ligt mooi werk. Ik hou te veel van mijn vrijheid, daarom heb ik be sloten om het niet zelf te blijven doen. Bovendien ben ik gelinkt aan het opruimwerk." Toch neemt hij met enige wee moed afscheid. Bohnen heeft zelf ook dingen geleerd die zijn opvol ger ter harte kan nemen: „Zorg voor een transparante cultuur, vertrouwen is het toverwoord en ouders zijn het allerbelangrijkst. Je moet nooit over gevoelens heenwalsen. De kernvraag is: lukt het de directeuren om met het nieuwe College van Bestuur ver der op te bouwen waar ze met mij aan zijn begonnen?" MIDDELBURG - Pim van Kampen uit Middelburg is benoemd tot voorzitter van het College van Be stuur van Stichting Openbaar Pri mair Onderwijs Nobego. Pim van Kampen zal met ingang van mei of zoveel eerder als mo gelijk de leiding van de organisa tie op zich nemen. Hij volgt Ariaan Bohnen op die bij Nobego fungeert als interim al gemeen directeur sinds mei 2012 en als interim voorzitter van het College van Bestuur vanaf 1 janua ri 2014. Van Kampen is nu nog directeur van OPDC Griffioen voor vmbo- leerlingen met een specifieke hulpvraag. De Raad van Toezicht bestaat uit zeven personen: Carool Maas (voorzitter), mevrouw V. Schönbach en B. van der Linden, H. Van Hassel, Ed van den Berg, A. van Loon en Rien Suijkerbuijk. Het College van Bestuur bestaat uit één persoon, Van Kampen, die de algehele leiding heeft. De schooldirecteuren, die volgens Bohnen 'meer hun nek durven uit te steken', zullen fungeren als adviesorgaan. GOES - Nadat deze krant gisteren meldde dat er tien abri's (busho- jes) bij bushaltes in Goes verdwij nen, maar dat de gemeente we gens afwezigheid van betrokken ambtenaren niet kon aangeven waar, is dat nu wel het geval. Het gaat om Eikenlaan/Beukenstraat en Populierenstraat/ Beukenlaan (twee keer), Van Hertumweg, Oranjeweg/Elsdorpweg, Wilhel minadorp, Wolphaartsdijk, Oud- Sabbinge (gemeentelijke abri's) en Ringbaan-West/Westerstraat en Oranjeweg/Vogelzangsweg (aan de kant van de De Graaff- straat, eigendom van CBS out door). Hét fenomeen keerlus is al sinds september 2010 in gebruik op de kruising Troelstralaan/ Ringbaan- West. Daar verving de lus een kruispunt met verkeerslichten, dat desondanks gevaarlijk was om dat fietsers het rode licht nogal eens negeerden. Goes was des tijds de tweede stad in Nederland (na Hilversum) met een keerlus. Die lijkt op een rotonde, maar is het niet. Het is in principe een eenvoudige voorrangskruising, met dien verstande dat je niet di rect linksaf kunt slaan. Daarvoor moet je eerst weer keren. De keerlus in de Oranjeweg, die deel uitmaakt van het project Oostrand Goes (nieuwbouw Goe- se Lyceum, aanleg van recreatiege bied De Mirakel en het aanleggen van nieuwe (kunstgras) sportvel den) krijgt in tegenstelling tot zijn westelijke tegenhanger geen fietstunnel. Die is een stukje ver derop, in de tot ondertunnelde ro tonde Kazerneplein. Wel wordt de keerlus Oranjeweg veel breder, met een middenplateau om fiet sers - veelal leerlingen van de school - in twee delen te laten oversteken. Een grote wens van de bewoners van de aangrenzen de De Graaffstraat, namelijk om die afgesloten te houden voor au toverkeer, is gehonoreerd. De ontwerpbeschikking voor de omgevingsvergunning voor de keerlus ligt vanaf vandaag zes we ken ter inzage op het stadskan toor en is digitaal te raadplegen via de volgende websites: In een woning aan de Paas- dijkstraat in Poortvliet is dinsdag een hennepkweke rij gevonden met ruim drie honderd planten. Diverse materialen werden in beslag genomen en in verband met diefstal van elektriciteit werd de woning van het net werk afgesloten. Er is nie mand aangehouden. Rommelmarkt in schuur Zaterdag vindt aan de Oude- dijk 3 in Kortgene een schuurverkoop plaats. Er is van alles te koop, zoals glas werk, serviesgoed, lampen en cd's. Er is volop parkeer gelegenheid en de toegang is gratis. Wie nog bruikbare spullen heeft, kan contact opnemen met Jan Bosselaar op 0113-302931. Inspiratieworkshop werkzoekenden Coachpraktijk Appelblauw Coaching in Kapelle houdt voor alle geïnteresseerden de inspiratieworkshop 'Op naar jouw job'. De data zijn maandag 3 en 17 en donder dag 6 en 17 februari aan de Alexanderstraat 4. Informa tie en aanmelden via info@appelblauwcoaching.nl of 06-42544877. Shenanygens treden live op De band Shenanygens speelt zaterdag rond 22.00 uur in de Graaf van Buren in Kort gene. De band biedt een bre de selectie van muziek uit de jaren '60 tot nu, met de nadruk op het Keltische ge voel. De Shenanygens spe len covers van onder meer Ü2, Pink Floyd en The Who. Toegang is gratis. Lezing gevaren popmuziek Stichting Jijdaar! uit Leer- sum houdt zaterdag voor de laatste keer een lezing over de gevaren van popmuziek voor christelijke jongeren in de Westerkerk in Goes. Naast aandacht voor moder ne muziek wordt ook aan dacht geschonken aan de his torie van popmuziek. Aan vang 19.30 uur. Thema-avond kind en sociale media Basisschool de Linge in Bie- zelinge houdt in samenwer king met CJG Kapelle op dinsdag 4 februari van 20.00 tot 21.00 uur een thema avond over kinderen en so ciale media. De bijeenkomst vindt plaats in Oudertref punt De Linge aan de Noord straat in Biezelinge. Tablet of laptop zelf meenemen. DONDERDAG 30 JANUARI 2014 Scheidend interim-directeur Ariaan Bohnen van Nobego. foto Mechteld Jansen door Luc Oggel GOES - Het concept van de keerlus lijkt te bevallen in Goes, want er zijn plannen om een tweede derge lijk verkeersplein aan te leggen in de Oranjeweg/Vogelzangsweg. Die moet er voor de zomer liggen. www.goes.nl/bestemmingsplannen of www.ruimtelijkeplannen.nl POORTVLIET KORTGENE KAPELLE KORTGENE GOES BIEZELINGE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61