Late belastingbrief zorgt voor verwarring Schouwen-Duiveland blaast stimuleringsregeling nieuw leven in 25 tips over overval Burgh-Haamstede Voor straks bij strandweer 24 SCHOUWEN-DUIVELAND WELZIJN Vier maanden na het faillissement van het Welzijnshuis is het SMWO thuis op Schouwen-Duiveland. rp Ook in dat geval kunnen ze profi teren van de mogelijkheid om in tien termijnen te betalen, aldus Ron Kodde van de afdeling Belas tingen van die gemeenten. De drie samenwerkende gemeen ten hebben op 24 januari een brief verstuurd waarin gemeld wordt dat iedereen die in termij nen wenst te betalen dat voor 31 januari moet melden. De bewuste brief is echter pas afgelopen dins dag bezorgd bij nogal wat inwo ners en bedrijven waardoor ze nauwelijks tijd hebben om te rea geren. Volgens Kodde hebben al veel mensen gebeld over de brief, met de vraag om meer tijd om te kun nen reageren. Kodde zegt dat er iets mis is gegaan met de verzen ding. Hij geeft aan dat in de brief gevraagd wordt om een snelle reactie, omdat eind februari de aanslagen worden verstuurd. „En we hebben tijd nodig om alles te verwerken." Hij benadrukt dat mensen ook na ontvangst van die aanslagen nog kunnen vragen om te betalen in termijnen. Schouwen-Duiveland, Middel burg en Vlissingen werken samen op het gebied van het innen van belastingen. Ambtenaren van de gemeente Middelburg verrichten de werkzaamheden voor de drie gemeenten. Tegelijk met de samenvoeging van die diensten hebben de drie gemeentebesturen besloten het betalen in termijnen overal in te voeren. Inwoners en ondernemers op Schouwen-Duiveland konden al in tien termijnen betalen. Ook in woners van de twee Walcherse ge meenten konden in termijnen be talen. Vlissingse ondernemers konden in twee keer aan hun fi nanciële verplichtingen voldoen. In Middelburg moesten ze in één keer het verschuldigde bedrag overmaken als ze meer dan 5000 euro moesten afdragen. S#HIASTRAND ZIERIKZEE - Ze heeft deze woens dagochtend nog een gesprek met een sollicitant. Maar daarna wil Jo- pie Koens, teamleider Schouwen- Duiveland, wel vertellen wat het Maatschappelijk Werk en Welzijn Oosterschelderegio op Schou wen-Duiveland doet. Dat daarbij het accent op het jongerenwerk komt te liggen, wordt al snel dui delijk. „De gemeente is gecharmeerd van hoe wij in Goes werken. Enke le ambtenaren hebben ons wijk project bezocht en gekeken hoe wij met jongeren omgaan. Het jongerenwerk op Schouwen-Dui veland was minimaal, longeren van hier komen in Goes zaalvoet ballen. We hebben een selectie ge maakt uit de medewerkers van het Welzijnshuis. Met zeven van hen zijn we doorgegaan. Verder hebben we een aantal nieuwe mensen aangetrokken, vooral op het gebied van jeugdwerk. Die moeten erop uit. Met de voeten in de klei staan. Gelukkig waren hier een aantal mensen die dat al deden en waar we blij van wer den. Een heleboel dingen in het Welzijnshuis gingen goed hoor." Koens huurde een lokaal in het MFC in Zierikzee, waar op woens dagavond een groepje jongeren bij elkaar komt. Niet zoals vroe ger, hangen in The Pit, maar met activiteiten die de jongeren zelf leuk vinden. „Voorlopig hebben we wat PlayStations, een tafelten nistafel en een dartbord." Net als hefiWelzi jnshuis dat deed, ondersteunt het SMWO ook jongerensoos Big S in Burgh-Haamstede. Koens: „De ge meente wil dat het een echte plek voor de jéugd wordt. We onder steunen het Big S-bestuur met het plannen van activiteiten. Nu de alcoholwet 18 jaar voorschrijft, moeten we een alternatief zien te bieden. We zijn ook bezig met Brogum in Zierikzee. De jongeren avonden daar liepen niet. Daar kwam drie man op af. Hoe je dat verandert? Door vraaggestuurd te werken. Door met jongeren din gen te doen waar ze om vragen." Zaalvoetbal is zoiets. „In Goes In het faillissement is alles verloren gegaan. We hadden geen bal toen we begonnen doen daaraan tachtig jongeren mee. We zijn samen met de Pon tes Pieter Zeeman ook bezig met het opzetten sportactiviteiten zo als free-running. Dat is zoiets als atletiek in de vrije ruimte. Je kent het misschien van YouTube. Te gen een muur oplopen en dan met een salto terugspringen." Probleem voor het SMWO is dat er op Schouwen nauwelijks mate riaal voorhanden is. „Het Wel zijnshuis is in het faillissement al les kwijtgeraakt. We hadden nog geen bal toen we hier begonnen. Als je jongerenwerkers de straat op stuurt, moeten ze wel herken bare kleding dragen", aldus Koens. Dat de gemeenteraad een evalua tie van het werk door het SMWO afdwong, maakt het er volgens Koens niet gemakkelijker op. „Je kan wel gaan investeren, maar wat doe je als aan het eind van dit jaar blijkt dat we hier niet verder mogen?" Naast het zware accent op jonge ren zijn er meer verschillen met de werkwijze van het voormalige Welzijnshuis. „In het eerste con tact met mensen moeten onze medewerkers allround zijn. Pas la ter neemt een jongeren-, ouderen- werker of andere specialist het over", legt Koens uit. Het SMWO werkt ook samen met het maat schappelijk werk op het eiland. „Voor jongeren is de drempel van het maatschappelijk werk vaak te hoog. Onze jongerenwerkers wor den niet als hulpverlener gezien. Zij kunnen een brugfunctie ver vullen. Andersom werkt ook. Een zame ouderen kunnen via het maatschappelijk werk bij ons mee doen aan Tafelen in de Buurt." De gemeenteraad moet er nog mee akkoord gaan maar als het aan het college van B en W ligt, wordt de stimuleringsregeling - die in 2012 ook van toepassing was - nieuw leven ingeblazen. De regeling is alleen beschikbaar voor particuliere woningeigena ren van zelfbewoonde woningen met een WOZ-waarde van maxi maal 170.000 euro die voor 1970 zijn gebouwd. De lening - mini maal 5000, maximaal 25.000 euro - wordt verstrekt tegen een vast rentetarief van 1 procent. Hoewel het gaat om provinciaal geld, is de gemeente degene die de leningen verstrekt. Het doel De lening van maximaal 25.000 euro wordt verstrekt tegen een vast rentetarief van 1 procent van de regeling is om oudere pan den te verbeteren en zo verkrot ting tegen te gaan. Ook hoopt de gemeente dat de sti muleringslening een impuls ople vert voor onder meer installatiebe drijven. De gemeenteraad spreekt zich in de raadsvergadering van 28 februari uit over de regeling. Gaat de raad akkoord, dan kan de lening tot het eind van dit jaar aangevraagd worden via de ge meente. Na 2014 verdwijnt het eventueel overgebleven bedrag van alle Zeeuwse gemeenten in één bud get en is dat geld weer beschik baar voor alle gemeenten. De tips variëren van informatie over de auto die gebruikt werd bij de overval tot een naam die ge noemd is. Van de vier tips die via Meld Misdaad Anoniem zijn door gegeven, zijn er drie sowieso bruikbaar, zegt politiewoordvoer der Willem van Hooijdonk. Van de vierde moet dat nog uitge zocht worden. Vooral via de vrouw, die duidelijk in beeld was toen zij probeerde te pinnen, hoopt de politie de da ders op te kunnen sporen. Bij de overval op 15 december 2013 werd de 63-jarige bewoner zwaar mishandeld door twee da ders, een man en een vrouw. Ze bonden hem vast en gingen ervan door met zijn pinpas en pincode. Het duo haalde verschillende ke ren geld van de rekening van het slachtoffer. De man liep bij de overval vijf ge broken ribben en een geperforeer de long op. Het lukte hem pas de volgende ochtend de politie te bel len. door Emile Calon MIDDELBURG - Inwoners en onder nemers uit de gemeenten Schou- wen-Duiveland, Middelburg en Vlis- singen kunnen ook na vandaag nog laten weten dat ze de gemeentelij ke belastingen via een automati sche incasso willen betalen. SMWO legt zwaar accent op j ongeren ÜMtM KAMPERLAND - Roompot is deze week begonnen met de plaatsing van de veertig strandhuisjes op het Sophiastrand, achter de Kleine Duintjes bij de camping. De vakantiewoningen worden bijna compleet aangevoerd en op de palen gezet. In het najaar volgen er nog twintig, als de gemeenteraad dat in fe bruari goedkeurt. Bestuursvoorzitter Jurgen van Cutsem verwacht dat ook die in een mum verkocht zijn. De plaatsing van de huisjes duurt - naar gelang het weer - enkele maanden, foto Mechteld Jansen door Ton van den Nouweland Jopie Koens, SMWO ZIERIKZEE - Particulieren op Schou wen-Duiveland die hun woning wil len opknappen, kunnen daarvoor binnenkort weer subsidie krijgen in de vorm van een lening van de pro vincie Zeeland. In totaal is voor de hele gemeente 92.147 euro be schikbaar, wat neerkomt op maxi maal achttien leningen. MIDDELBURG - De politie heeft tot woensdagavond 25 tips binnen ge kregen over de overval die 15 de cember 2013 plaatsvond aan de Strandweg in Burgh-Haamstede. Vier ervan zijn binnengekomen via Meld Misdaad Anoniem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54