Podiumagenda Van Pinkpopartiest tot afwasser en dan weer terug op podium 2 UIT nodigd op het Amerikaanse South by Southwest-festival in Austin, Texas. The Pro digal Sons gaven ook, in wisselende bezet ting, honderden optredens in eigen land. Maar plotseling was de rek eruit. Nyhoff ging verder als solo-artiest met alleen zijn gitaar en 'kluste bij' als afwasser. Hij be sloot zich aan te melden voor de tv-talenten- jacht The Voice of Holland. Met zijn uitvoe ring van Bruce Springsteen's The River wist hij de jury te imponeren. Nyhoff koos Ange la Groothuizen als begeleider en samen be haalden ze de finale, niet de overwinning, maar wel een mooi succes. Weinig artiesten hebben zo'n grilli ge carrière achter de rug als zan ger Erwin Nyhoff. Hij laat zater dagavond in 't Spiegeltheater in Middelburg zien en horen waar hij nu staat in zijn loopbaan. Hij treedt hier solo op met zijn theatershow Prodigal Son, een titel met een knipoog naar zijn verleden. Begin jaren negentig veroverde Nyhoff de Ne derlandse poppodia en scoorde hij een hit met het nummer You still think. Hij was front man van de band The Prodigal Sons, die in 1993 debuteerde met de plaat Wine of Life. De band trad op in alle belangrijke poppodia, inclusief Pinkpop en Lowlands. Nyhoff speel de in voorprogramma's van Pearl Jam en Ala- nis Morisette en werd tot twee keer toe uitge- DONDERDAG 30 JANUARI Goes Hermitageconcert Hans Visser en Irena Filippova, Podium 't Beest, 20.30 uur Middelburg Youp van 't Hek Wigwam' (reprise), Schouwburg, 20.00 uur Terneuzen Erik van Muiswinkel 'Schettinol', Scheldetheater, 20.00 uur VRIJDAG 31 JANUARI Aardenburg Poëziegezelschap 'Mannen van Papier', Casa Portiera, Weststraat 3, 20.00 uur Goes Toneel 'On golden pond' met Bram van der Vlugt en Liz Snoyink, De Mythe, 20.00 uur 's Heer Abtskerke Toneelvereniging Schrabbekercke met 'Schoonmoeder op hol', Verenigingsgebouw Versvliet, 19.30 uur Middelburg CD-tour Rowwen Hèze 'Een hemel op aarde', Schouwburg, 20.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Kleinkunst Hermitage: 'Alleen de liefde kan u redden', Theater De Wegwijzer-, 20.30 uur Oostburg Cabaret Ellen Dikker 'Horten Stoten', Ledeltheater, 20.15 uur Rilland Theaterconcert 'Licht', Joris Linssen Ca- ramba, Luctor et Emergo, 20.15 uur Terneuzen Cabaret Arie Koomen Edo Brunner: 'Pompen', Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Muziek Podium Zeeland: Lucile Boulan- ger en Arnnaud de Pasquale, Sint Jacobskerk, 20.00 uur Rapduo The Opposites, De Piek 21.30 uur Zierikzee Regioruis met specialact Long life heads, Brogum Popcultura, 20.15 ZATERDAG 1 FEBRUARI Goes Staatsopera van Tatarstan met 'Sleeping Beauty', De Mythe, 20.00 uur Danceparty 'Puur' met Rafya, JAILO en Janick Megroot, Podium 't Beest, 21.00 uur 's Heer Abtskerke Toneelver. Schrabbekercke met 'Schoonmoeder op hol',Verenigingsge bouw Versvliet, 19.30 uur Kapelle 'Klassiek in Kapelle' met o m. klein- koor Concentino, Hervormde Kerk, 19.30 uur Middelburg Festival Fading Trails, De Spot, 14.00 uur en verder in Kaffee 't Hof, en de Engelse Kerk Erwin Nyhoff (finalist Voice of Hol land) met soloshow 'The Prodigal Son', 't Spiegeltheater, 20.00 uur Nieuw- en SL Joosland 'Schubert in Noot', Jos de Jonge (spel) en Jan Kreuter (piano), Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Willeke in Concert: 'Zo lang er maar lief de is', Ledeltheater, 20.15 uur Sint Laurens 'Van barok tot tango', Strijkersensemble Con Legno, Dorpskerk, 20.00 uur Terneuzen Porgy Sessie: Popestafette met tiental len Zeeuwse muzikanten, Porgy en Bess, 20.00 uur Opus One 'Jungle Book' 8+), Scheldetheater, 19.00 uur ZONDAG 2 FEBRUARI Middelburg Koeterwaals (muzikale kindervoorstel ling 6+), 't Spiegeltheater, 14.00 uut MuziekpodiumZeeland: Erik Vloeimans (trompet), Jan Akkerman (gitaar) en band, Schuttershof, 15.30 uur The Blues Sensation, Bar American, 17.Ó0 uur Nieuw- en SL Joosland 'Schubert in Noot', Jos de Jonge (spel) en Jan Kreuter (piano), Theater De Wegwijzer, 15.00 uur Oostburg Sesamstraat Theater: Elmo is jarig!, Ledeltheater, 14.30 uur Vlissingen Pianoconcert Ivo Delaere, Speelhuus ter Reede, 11.30 uur Zonnemaire Jazzclubmiddag met trio Guitaresk, d'Ouwe Smisse, 14.30 uur DINSDAG 4 FEBRUARI Burgh-Haamstede Dichter Ester Naomi Perquin treedt op voor 'Vrouwen van Nu', De Schutse, 14.00 uur Zierikzee Schrijversgesprek Ariella Kornmehl, Café De Biet, 19.30 uur WOENSDAG 5 FEBRUARI Goes Talent on the move, jongdanstalent van academie Codarts, De Mythe, 20.00 uur Hulst Lezing Jackelien Roozenburg over de Aanbidding van het Lam Gods van de ge broeders van Eyck, Dienstencentrum De Lieve, Broodmarkt, 19.30 uur Terneuzen Danny de Munk en Henk Poort 'Jeugd herinneringen 3', Scheldetheater, 20.00 uur Schuberts achtste Pianist Jan Kreuter (1) en acteur Jos de Jonge in 'Schubert in Noot' foto Els Dominicus en Ines Kreuter Erwin Nyhoff treedt op met soloshow 'The Prodigal Son', foto Ben Vulkers Zaterdag 1 februari, 't Spiegeltheater, Middelburg, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42