'Marathon Zeeuws-Vlaanderen krijgt recordaantal deelnemers' SPORT 35" ■IS GRATIS BROCHURE 2014 VOORJAARSAANBIEDINGEN 2014! ten. „Ik vind het leuk om een beetje gek te doen", vertelt hij la chend. „Wanneer je met sport be zig bent, is niet alleen het win nen belangrijk, maar ook het ple zier maken. Daar probeer ik voor te zorgen door slap te lullen of een bepaalde opmerking te ma ken. Je zou mij eigenlijk wel als de clown van het gezelschap kun nen zien." Naast de gekkigheid die hij uithaalt, kan De Witte na tuurlijk ook een aardig balletje slaan. Hij komt met zijn team uit in de tweede divisie en afgelopen zondag behaalde hij de kwartfina le in het enkelspel tijdens het NK in de B-categorie. In het dubbel spel haalde hij, samen met zijn Nijmegense partner Daan Heij- men, zelfs de halve finale. Tien jaar geleden had hij dit niet ge dacht. „Ik zat toen op voetbal, deed nooit een andere sport. Maar op een gegeven moment moest ik stoppen door een blessure aan mijn knie", legt hij uit. „Toen ben ik, toen ik een jaar of zestien was, eens met mijn buurjongetje dat op tafeltennis zat mee naar een training geweest. Ik vond dat met een zo leuk dat ik er ben blijven plakken." Spijt van die overgang heeft hij nooit gehad. „Voetbal vind ik nog steeds leuk om naar te kijken, maar het voetballen zelf heb ik niets meer mee. En tafeltennis vind ik gewoon reuze leuk om te doen. En laat ik daar nou net niets aan vinden als het op televisie is", vertelt hij met een brede lach op zijn gezicht. In de nog geen tien jaar die hij nu actief bezig is met het tafeltennis sen, heeft De Witte flinke stap pen gemaakt. Dit komt volgens hem door zijn mentaliteit, maar is grotendeel s ook op het conto van zijn trainer Peter Boon te schrijven. „Peter weet mij altijd te motiveren en geeft me vaak indi viduele trainingen. Daar leer ik veel van. Hij vertelt meteen waar ik nteer aan moeT werken en dat doe ik dan ook. Ik wil namelijk al tijd het beste uit mezelf halen en mezelf iedere keer weer verbete ren." Over zijn toekomst is de jonge ling van de Middelburgse forma tie duidelijk. „De enige wens die ik op het gebied van tafeltennis heb, is dat ik voor altijd bij TTCM Middelburg wil blijven spelen. Ik heb het hier goed naar mijn zin en dat vind ik het belangrijkste. Ook al komt er een ploeg die me per wedstrijd wil betalen: ik blijf hier!" Wel hoopt De Witte in de toe komst nog eens uit te komen in de eredivisie. Maar dan wel voor zijn huidige club Of dit ook mogelijk is? „Waarom niet? Er lopen veel jonge talenten rond bij TTCM, dus ik denk dat het er in kan zitten. Met mij als voorbeeldfiguur, zoals mijn team genoten dat nu voor mij zijn", be sluit hij. Opvallend is dat er veel lopers van buiten Zeeland op de start- lijst staan. „Dat is goed voor het evenement", vindt Boonman. „We hebben daar ook op ingezet en onze marketing op aangepast. Via allerlei kanalen maken we re clame voor ons evenement en je ziet dat dat effect heeft. In de rest van Nederland beginnen ze de marathon te kennen en ook van uit België komen veel inschrijvin gen binnen." Boonman verwacht dat er ook nog veel Zeeuwen gaan meedoen. „De Zeeuwen kijken eerst even of ze gezond de winter uitkomen en melden zich daarna aan." Vorig jaar waren er 432 finishers. Vandaag en morgen is het startbe wijs nog goedkoper. Vanaf 1 fe bruari moet er 7,50 euro meer be taald worden voor een nummer. Ook aan de opkomst bij de trai ningsgroepen merkt Boonman dat de marathon steeds meer be gint te leven. „De eerste jaren trainden er vijf of tien mensen mee, nu zijn het er vijftig of zes tig. Dus ook in dat opzicht maken we stappen." De marathon wordt dit jaar op za terdag 19 april gehouden en fi nisht in Terneuzen. De start is in Hulst. Er is plek voor zo'n zeshon derd marathonlopers. „Maar als het er vijftig meer zijn is het ook nog geen ramp. Daarna houdt het een eind op. Je moet wel alles in de hand kunnen houden, ook met vrijwilligers." f na"af 1 99,. &Ö9, "39 *99, Boek nu; www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 jS! ïÊL Ja ik ontvang graag de nieuwe brochure: o Excursiereizen oFietsreizen o Stedenreizen m DONDERDAG 30 JANUARI 2014 voor de titel' effeweg.nl door Maurice Steketee TERNEUZEN - De kans is groot dat de Marathon van Zeeuws-Vlaande ren dit jaar behoorlijk gaat groeien. Op dit moment staan er al 480 lo pers ingeschreven en dat zijn er vol gens de organisatie ruim honderd meer dan een jaar eerder. „De in schrijving gaat als een kanon", zegt Arnold Boonman, voorzitter van het organisatiecomité. Berlijn 8 daagse busreis Vertrek: 14, 28 mrt, 11, 26 apr Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijt 7x diner Wel komsdrankje en drankarrange ment in Kroatië Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar 5 daagse busreis Vertrek: 3, 17, 31 maart, 14 april Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet Begeleiding door uw chauffeur, tevens reis leider Vervoer per Tourist Class touringcar Excursiepakket voordelig bij te boeken! 5 daagse busreis Vertrek: 3, 17, 31 maart, 14 april Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Londen, Oxford en Cambridge 5 daagse busreis Vertrek: 3, 17, 31 maart, 14 april Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet Overtocht per boot of via de Eurotunnel Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Hamburg en Lübeck 5 daagse busreis Vertrek: 14 april, 14 juli, 22 sept, 20 okt Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet 4x dinerbuffet Stadsrondrit Hamburg o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Devon en Cornwall "a»af 10 daagse busreis Vertrek: 11 april, 11 aug, 8 sept Inclusief: 9 hotelovernachtingen 9x ontbijt 9x diner Overtocht per boot Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar "aiiaf 15 daagse busreis Vertrek: 7, 28 april, 8 sept, 20 okt Inclusief: 14 hotelovernachtingen 14x ontbijt 14x diner Stadswande ling Florence o.l.v. een gids Stadsrond rit en -wandeling Rome en Napels o.l.v. een gids Nederlands sprekende gids op dag 8 en 11 Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusiefexcursie- en entreegelden 2,50 calamiteitenfonds en 18,-reserveringskosten per boeking. Naamdhr/mevr Adres Postcode-aPlaats i Zonder postzegel opsturen.naar: effeweg.nl, antwoordnummer 778,7700 VG Nieuwleusen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35