Mariska Huisman in tranen na zege op Weissensee J_ SPORT 33" Davis in 'snelste schaatspak ooit' Ocean Race half juni 2015 in Nederland De Ketele en Müller winnen zesdaagse Amerikanen claimen dat ze het snelste schaatspak ooit hebben ontwikkeld. Shani Davis, kopman op de Spelen in Sotsji, noemt het pak 'su personisch'. Het pak is ont worpen door vliegtuigfabri kant Lockheed Martin sa men met sportkledingbe- drijf Under Armour. Vol gens topman Haley van Un der Armour bewees het pak zijn klasse in de windtun nel. „Het snijdt sneller door de wind dan een golfbal." Ook Federer in Daviscupteam Zwitserland speelt dit week- eined in de sterkst denkbare opstelling in het duel met Servië in de eerste ronde van de Davis Cup. Roger Fe derer maakte gisteren be kend toch te willen spelen naast Stanislas Wawrinka, de winnaar van het Australi an Open. Servië mist in No- vi Sad zijn drie topspelers, onder wie de nummer twee van de wereldranglijst No- vak Djokovic. Huisman gold vooraf als een van de favorieten. De zus van de on langs overleden marathonschaat ser Sjoerd Huisman won vorig jaar ook al de titelstrijd op de Weissensee. Die winter werd ze op het Veluwemeer ook Neder lands kampioene op natuurijs. De emoties kregen de vrije loop nadat Mariska Huisman over de fi nish kwam. „Ik wilde hier héél graag winnen vandaag", zei ze na dat ze uitgehuild was. „Omdat ik regerend Nederlands kampioen op natuurijs ben en dit toch een soort vervanger is van die wed strijd, maar natuurlijk ook vanwe ge Sjoerd. Mijn broertje en ik heb ben altijd wat gehad met de Weis sensee. We hebben hier allebei mooie herinneringen aan. Als je hier dan kan winnen is dat extra mooi natuurlijk. En ook emotio neel, ja." Sjoerd Huisman over leed op 30 december 2013 onver wacht op 27-jarige leeftijd. Ingmar Berga noemde zijn zege „onvoorstelbaar". De rijder van BAM brak enkele weken voor de eerste wedstrijd van deze winter nog zijn enkel. „Ik heb echt angst gehad dat mijn hele seizoen met een voorbij zou zijn, maar geluk kig herstelde ik na mijn operatie snel. En dan win ik hier voor het eerst een wedstrijd over 100 kilo meter. Onvoorstelbaar. Die stond nog niet op mijn lijstje, dus daar ben ik echt enorm blij mee", zo reageerde hij. Vroeg in de wedstrijd had zich al een groep van elf schaatsers losge maakt uit het peloton. Berga be hoorde tot die vroege vluchters. Ook erkende marathontoppers als Sander Kingma en Rob Hadders waren mee in de ontsnapping. De voorsprong van de kopgroep groei de vlot naar meer dan twee minu ten. In de sprint van de kopgroep rekende Berga af met Peter van de Pol (zilver) en Sam Boon (brons). Voor de gebroeders Erwin en Niels Mesu zat er niet meer in dan een bijrol. De Middelburgers, De broers Mesu missen al vroeg de beslissende slag en rijden de wedstrijd in slakkentempo uit. momenteel woonachtig in Tjalle- berd, eindigden respectievelijk op de 35e en 48e plaats. „Normaal gesproken is er altijd wel een vroege kopgroep, die na veertig of vijftig kilometer weer ingelopen wordt. Nu bleef die de hele wedstrijd weg", somberde Er- win, met zijn 24 jaar de oudste van de twee. „Daarom hebben we geen moment het gevoel gehad dat we voor de winst reden. We reden zo langzaam, we hadden net zo goed een toertocht kunnen rijden." Niels was ook ontevreden over zijn eigen resultaat. „Al moet ik blij zijn dat ik na de afgelopen zo mer deze honderd kilometer heb uitgereden", kon hij zijn 48e plaats snel relativeren. „We gin gen niet erg hard, maar mijn be nen liepen snel leeg. Zaterdag was ik ook heel diep gegaan en was ik 's avonds net een zombie. Nu bleek ik daar nog niet hele maal van hersteld." De Belgische wielrenner Kenny de Ketele heeft met de Oostenrijker Andreas Müller de 103e editie van de Zesdaagse van Berlijn ge wonnen. Het duo sloeg in de slotfase van het laatste onderdeel toe. De Belg Jas per de Buyst had met de Duitser Leif Lampater vijf dagen lang de leiding. Vijf minuten voor het einde pak ten De Ketele en Müller als nog een ronde voorsprong. Luuk de Jong naar Newcastle Luuk de Jong speelt de rest van het seizoen voor New castle United. De Engelse club huurt de 23-jarige spits voor een halfjaar van Borus- sia Mönchengladbach, waar De Jong weinig uitzicht had op speeltijd. De aanvaller gaat bij 'The Magpies' met rugnummer 18 spelen. De Jong kan zaterdag in de bela- - den derby tegen Sunderland zijn debuut maken in het zwart-witte shirt. De vloot van de twaalfde Volvo Ocean Race zal half juni 2015 een stop maken in Scheveningen. Dat gebeurt tijdens de laatste etappe van de negen maanden lange zeilmarathon over de we reldzeeën. De boten zullen op vrijdag 19 juni 2015 fi nishen bij Scheveningen. Op zaterdagmiddag is de hers tart. Dat gebeurt in de volg orde van binnenkomst met het finishtijdverschil tussen de startende boten. DONDERDAC 30 JANUARI 2014 RIJSWIJK SCHEVENINGEN BERLIJN NOVI SAD Adrie van der Poel helpt bij het plaatsen van de dranghekken langs het door hem ontworpen WK-parkoers. foto Chris van Klinken/het fotoburo TECHENDORF - Mariska Huisman heeft op de Weissensee de Open Nederlandse titel op natuurijs vero verd. De dertigjarige marathon schaatsster uit West-Graftdijk won na een wedstrijd over zeventig kilo meter op het bevroren meer in Oostenrijk de spurt van een kleine kopgroep. Carla Ketellapper-Ziel man gleed als tweede onder het fi- nishdoek en Foske Tamar van der Wal pakte de bronzen medaille. Bij de mannen won Ingmar Berga de wedstrijd over honderd kilometer. De broers Mesu uit Middelburg konden geen rol van betekenis spe len. NEWCASTLE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33