Consumentenbond: 'Kijk naar alternatieven' ZEELAND 29 ISP I I De Consumenten bond steekt Delta een pluim op de hoed. In Provider- Monitor van de Consumentenbond van decem ber 2013 komt de Zeeuwse provi der als beste televisieaanbieder uit de bus. Delta scoort een rap portcijfer van gemiddeld 7,9 en blijft daarmee XS4all net voor. Klanten waarderen vooral de kwa liteit en betrouwbaarheid en de door de bank genomen storings vrije televisie. Dat Delta-abonnees met een ana loog tv-pakket sinds 1 januari min der waar voor hun geld krijgen, bestrijdt de Consumentenbond niet. „Maar Delta voldoet daar mee nog steeds aan de Mediawet. Die schrijft voor dat een provider verplicht is een standaardpakket van 30 zenders door te geven, met daarin een aantal 'must car- ry'-zenders. Delta levert die 30 zenders in het analoge pakket", zegt woordvoerder Joyce Donat van de Consumentenbond. Enkele klachten vanuit Zeeland over deze maatregel hebben de Consumentenbond bereikt. Do- nat kan zich voorstellen dat de Zeeuwse provider ontgoochelde abonnees met een analoog pakket schadeloos stelt, bijvoorbeeld in de vorm van een tariefsverlaging. „Het is natuurlijk aan Delta om te bepalen hoe het hiermee omgaat. Het bedrijf is volgens de wet niet verplicht korting te geven aan on tevreden klanten. Die kunnen wel kostenloos opzeggen als de provider het abonnement zonder tariefsaanpassing wijzigt. De pro vider moet zijn abonnees daar over duidelijk informeren. Daar schort het nog wel eens aan." Donat raadt misnoegde klanten aan alternatieven, zoals schotel, in overweging te nemen. In Neder land bieden CanalDigitaal en DVB-T (voorheen Digitenne) tele visie aan waarvoor geen internet verbinding nodig is. „Dan heb je meer grip op je zenderpakket." Steeds meer providers verkleinen het analoge aanbod. Digitaal is de toekomst. De consument vraagt om meer keuze en betere kwali teit, zoals HD. Donat: „Ik snap de teleurstelling van mensen met een analoog pakket, maar deze ontwikkeling is onomkeerbaar." Het analoge pakket van Delta voldoet nog steeds aan de Mediawet lan- het der- len- ste- een rak- igen ipa- ligi- ge- 5 di- :eft, 10e- HUM r vijfjaar verleden tijd door Frank Balkenende illustratie Rolant Quist Joyce Donat, Consumentenbond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29