Schouwse wethouder snapt lage score niet WALCHEREN 27 ff Op deze plek opende 25 jaar gele den SGP'er Bas van der Vlies de Réhoboth-school. In totaal zijn zo'n 5000 leerlingen opgeleid. Om stil te staan bij dit jubileum, houdt de school - inmiddels be kend als Calvijn College - een reü nie. Voor deze dag kiezen de orga nisatoren voor de opzet van een 'ouderwetse open dag'. Tot- tien jaar geleden kwamen namelijk veel oud-leerlingen, soms met fa milie in het kielzog, naar de open dag om gezellig bij te praten met docenten en oud-klasgenoten. Omdat die opzet minder geschikt was voor ouders die juist voorlich ting wilden voor hun zoon of dochter, pakt het Calvijn College de open dagen tegenwoordig an ders aan. Voor de reünie worden echter nog één keer de praktijklo kalen opengezet als op de open dag. Oud-leerlingen van de vesti ging die de reünie zaterdag 17 mei willen bijwonen, moeten zich ui terlijk 1 maart aanmelden via de speciale reüniesite calvijncolle- ge.nl/reüniekerkpolder. „We hebben er in het college van B en W wel over gepraat", gééft Van Schaik aan, „maar we willen daarin niet vooroplopen als Ter- neuzen. Terneuzen is jarenlang besmet met de naam 'wietstad' (dankzij mega-coffeeshop Check point, red.). Zes, zeven jaar zijn we daar nu vanaf. We willen dat graag zo houden." Van Schaik onderkent wel dat er iets moet gebeuren. „De bestrij ding van illegale wietteelt vraagt veel te veel aandacht van justitie en politie, wat ten koste gaat van de bestrijding van andere vormen van criminaliteit zoals woningin braken." D66-raadslid Charles ten Hengel heeft aangegeven de moge lijke ondertekening van het mani fest aan de orde te willen stellen in de raadsvergadering van van avond. TERNEUZEN - Ziekenhuis De Hon- te in Terneuzen is sinds gisteren weer vrij van het norovirus. Nadat vorige week donderdag het virus bij negen patiënten en ze ven medewetkers op afdeling Ai (neurologie/cardiologie) werd aan getroffen, kwamen er geen nieu we besmettingen bij. De uitziek- tijd, drie volle dagen geen diarree, van besmette patiënten is voorbij. De afdeling is schoongemaakt en er wordt weer zonder belemme ringen gewerkt. Geplande behan delingen die door de quarantaine moesten worden uitgesteld, wor den zo snel mogelijk, in overleg met patiënten, uitgevoerd. In oktober vorig jaar verscheen de enquête van brancheorganisatie MKB en toen bleek Schouwen- Duiveland op de laatste plaats te staan van de Zeeuwse gemeen ten. „En dat staat haaks op de on derscheid ing die we kort daar voor hebben gehad van de Kamer van Koophandel, dat we de onder- nemervriendelijkste gemeente van Zeeland zijn", zegt wethou der Ad Verseput. De uitslag van de enquête van het MKB zat Verseput gelijk niet lek ker. Hij vroeg om opheldering bij het MKB. Want, stelt Verseput, het is toch een vorm van imago schade. „En dat wil je niet." Er kwam een mailwisseling op gang tussen het bureau dat de en quête heeft uitgevoerd en de ge meente. Er is ook geld betaald om de informatie te krijgen. „Maar het valt niet mee om de juiste in formatie ie krijgen", zegt Verse put. Want er^zijn wel gegevens verstrekt over de antwoorden, maar die geven volgens Verseput niet echt de informatie waar de gemeente iets aan zou hebben. „Er waren allerlei opmerkingen, onder meer over dat de toeristen belasting afgeschaft moet wor den", zegt hij. Geen informatie waarmee de gemeente de dienst- verlening aan ondernemers zou kunnen verbeteren. „Wij hebben nog gevraagd wie gebeld zijn voor deze enquête. Schouwen-Duive land heeft 1400 ondernemers en ze hebben er 50 telefonisch bena derd. Als je weet met wie ze ge sproken hebben, kun je bijvoor beeld kijken of er ondernemers bij zitten die boos zijn omdat een plan niet door kan gaan. Maar je wilt ook weten of ondernemers misschien vinden dat ze onfat soenlijk behandeld zijn." Verseput deelde zijn ongenoegen met collega's van andere Zeeuwse gemeenten. KRABBENDIjKE - Duizenden Zeeuw en die de kost verdienen met een ambachtelijk vak als monteur, ver koper of verzorger hebben hun ba sis liggen in de Kerkpolder in Krab- bendijke. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Ruim twintig burge meesters bieden minister Ivo Op stelten (Veiligheid en Justitie) in Utrecht een manifest aan waarin zij pleiten voor regulering van de wiet- teelt om criminelen de voet dwars te zetten. De gemeente Terneuzen zal daar niet bij zijn, laat wethou der Co van Schaik desgevraagd we ten. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het is de gemeente Schouwen-Duiveland niet gelukt volledig te achterhalen waarom de gemeente zo verschrikkelijk slecht scoorde in de enquête 'MKB-vrien- delijkste gemeente'. DONDERDAG 30 JANUARI 2014 Portret van Marien Wandel en foto's met collega-grensbewakers en burgers, onder meer op de post Zuiddorpe. fotocollectie Tonny Brugge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27