Het echt goede nieuws moet nog komen Illegale schatgravers worden toch nog vervolgd WALCHEREN 25 Cursus filosofie bij Volksuniversiteit OOST-SOUBURG - Goed nieuws over een brede school in Sou burg-Zuid is zelden alleen maar goed nieuws. De afgelopen jaren is steeds gebleken dat elke oplos sing kritiek of kanttekeningen ontmoette. Waardoor de discus sie vaak weer van voren af aan moest beginnen. Oplossingen of suggesties daar voor zijn er genoeg geweest. Van alle kanten; gemeente, schoolbe sturen, ouders. Er is geen plek in de zuidelijke helft van het dorp die niet onderzocht is geweest op de mogelijkheid om er een nieuw complex te bouwen voor twee ba sisscholen, kinderopvang, gym zaal en bibliotheek. De Kromwe- gesingel viel af omdat die te dicht bij de snelweg ligt en de kinderen en docenten last zouden krijgen van de uitlaatgassen. Zelfs de his torische en monumentale Karolin gische Burg is herhaaldelijk in beeld geweest voor de brede school, maar nimmer serieus ge noeg. De oversteek naar de ande re zijde van de A58, halverwege de weg tussen Souburg en Rit- them, bleek ook niet haalbaar. Intussen verslechterde de staat van de bestaande scholen ziender ogen. Vooral in het pand van de openbare Archipelschool Twee master/Kameleon kan met goed fatsoen geen les meer worden ge geven aan kinderen. Dat van de protestants-christelijke Burcht/- Rietheim is er beter aan toe en kan nog vijftien jaar mee. Dat dat gebouw dus nog zo lang in ge bruik blijft en op de plek van de Tweemaster/Kameleon een nieuw gebouw wordt neergezet, lag al langer voor de hand. Deze oplossing tekende zich medio vo rig jaar al af. Toen bleek ook al dat daaraan nog één bezwaar kleeft. Ouders van de Tweemaster/Kameleon willen niet dat hun kinderen gebruik moeten maken van twee gebou wen. Ofwel: de gebouwen moe ten niet worden verdeeld over twee scholen. Toch is dat wel wat er gaat gebeuren. De lagere groe pen gaan naar het ene gebouw, de hogere naar het andere.. 'De defini tieve invulling per locatie zal na der ingevuld worden via een visie traject met de participanten', kon digt de gemeente aan. Pas als dat tot overeenstemming leidt, is er echt goed nieuws. De schatgravers waren op heter daad betrapt, maar vervolgens wil de het OM hen niet vervolgen. Omdat de schatgravers geen ver gunning hadden aangevraagd, moest de gemeente volgens de of ficier van justitie maar een be stuursrechtelijke procedure tegen hen opstarten. De gemeente accepteerde dat niet en stapte naar het Gerechtshof in Den Bosch met de vraag het OM alsnog te dwingen de schatgra vers strafrechtelijk te vervolgen. Wethouder Johan Aalberts liet desgevraagd weten dat het hof die opdracht heeft gegeven. „Maar ik heb nog niet van het OM gehoord of ze het ook daadwerkelijk gaan doen." Volgens de wethouder is het niet verteerbaar dat mensen histori sche vindplaatsen vernielen en vervolgens niet strafrechtelijk worden vervolgd. Hij vergelijkt het met een inbreker die op heter daad wordt betrapt in een wo ning. „En vervolgens niet wordt vervolgd omdat het OM vindt dat zo iemand maar via de bestuurs rechter moet worden aangepakt wegens huisvredebreuk." Aal berts stelt dat de illegale schatgra vers eigendommen van de ge meenschap hebben gestolen. Bo vendien vindt hij dat van een strafvervolging een waarschuwen de werking uitgaat. De wethouder zegt dat hij niet wil optreden tegen mensen die met een metaaldetector weilan den en stranden afzoeken op kost baarheden. Maar wel tegen men sen die daar zoeken en graven Volgens de wethouder is het niet verteerbaar dat mensen historische vind plaatsen vernielen waar ook de Walcherse Archeolo gische Dienst onderzoek doet. Het Walplein in Middelburg lag in 2011 open in verband met werk zaamheden. Nog voordat mede werkers vart de Walcherse Archeo logische Dienst onderzoek kon den doen, hadden illegale schat gravers het terrein al verstoord waardoor mogelijk waardevol his torisch materiaal is verdwenen. Ook was het door de verstoring niet mogelijk nog precies te recon strueren hoe er in vroegere tijden werd geleefd, gewoond en ge werkt. Volgens een woordvoerder van het OM verschijnen de illegale schatgravers binnenkort voor de politierechter. Een exacte datum is nog niet gepland. Popmuziekquiz in de Drukkerij De maandelijkse popquiz in de Drukkerij in Middelburg vindt morgen vanaf 19.30 uur plaats. Het is inmiddels de vierde editie van het ne gende seizoen. De quiz be staat uit veertig meerkeuze vragen over de historie van de popmuziek. De winnaars krijgen cd-bonnen. De toe gang is gratis. Vertoning Breakfast at Tiffany's De klassieke film 'Breakfast at Tiffany's' uit 1961 wordt zondag om 15.00 uur eenma lig vertoond bij Cinema Mid delburg. De digitaal gerestau reerde film van regisseur Blake Edwards won twee os cars in 1962. In de klassieker speelt Audrey Hepburn een New Yorkse die haar dates geld afhandig maakt. Cursus omgaan met Photoshop Carina Dumais geeft vanaf zondag cursussen over Photoshop. Die lessen vin den plaats op 2,9,16 en 23 fe bruari van 13.00 tot 16.00 uur. Ook op vanaf dinsdag start een reeks lessen bij Lo- katie A in de Walstraat in Vlissingen. Aanmelden kan via cdumais@zeelandnet.nl. De Volksuniversiteit in Mid delburg start maandag met een cursus filosofie. De cur sus bestaat uit tien lessen van twee uur in de Zeeuwse Bibliotheek. Meer informa tie is verkrijgbaar via 0118-634800, of via de websi te www.volksuniversiteit- zeeland.nl. Lezing gevaren popmuziek Stichting Jijdaar! uit Leer- sum houdt zaterdag om 19.30 uur voor de laatste keer een lezing over de geva ren van popmuziek voor christelijke jongeren in de Westerkerk in Goes. Naast aandacht voor moderne mu ziek, is ook aandacht voor de historie van popmuziek. DONDERDAG 30 JANUARI 2014 Uit een exploot d.d. 24-01-2014 van (t.k.-) gerechtsdeurwaarder A.R. van Laere te Bergen op Zoom blijkt dat ten verzoeke van H, BAOUCHI, wonende te Hulst, ten laste van KHALID BOUYKHEF, geboren 18-06-1973, thans zonder bekende woon of verblijfplaats zowel binnen als buiten Nederland, werd aangezegd dat een exploot d.d. 08-11-2013 van voornoemde (t.k.-) gerechtsdeurwaarder, waarbij werd betekend een namens verzoekster bij de rechtbank Zeeland-West-Brabant, locatie Middelburg, ingediend verzoekschrift tot echtscheiding c a. d.d. 30-10-2013, een vormgebrek bevatte, welk vormgebrek wordt hersteld met de aanzegging dat verweerder uiterlijk 10-02-2014 een verweerschrift kan indienen. Een afschrift van voormeld exploot kan worden verkregen bij: FLANDERIJN EN VERDULT gerechtsdeurwaarders Zuid-Oostsingel 36 4611 BC Bergen op Zoom telefoon: 088-2092980 ref.: 90007038 ■Jimmy (links) en Tristan zitten in groep 7 staan op het plein van hun school de Tweemaster/Kameleon aan de Jan de Priesterstraat. Dat gebouw wordt ge sloopt en vervangen door een nieuw gebouw, inclusief een gymzaal, foto Lex de Meester ANALYSE door Maurits Sep door Emile Calon MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg heeft een principiële over winning behaald op het Openbaar Ministerie. Het moet enkele illega le schatgravers, die zonder toe stemming archeologische vondsten hadden opgegraven op het Wal- plein, alsnog vervolgen. MIDDELBURG MIDDELBURG VLISSINGEN MIDDELBURG GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25