Late belastingbrief zorgt voor verwarring I §S8Sf Middelburg plaatst 408 zonnepanelen op dak 1 Twee mannen, duizend vrouwen 1 24 WALCHEREN ONDERWIJS Arrestatieteam oefent in Vlissingen Scholen en gemeente zijn het na jaren van onderhandelen alsnog eens over oplossing Souburg-Zuid. Vlissingen krijgt nieuwe straatnamen a Ook in dat geval kunnen ze profi teren van de mogelijkheid om in tien termijnen te betalen, aldus Ron Kodde van de afdeling Belas tingen van die gemeenten. Vol gens hem is er al veel gebeld over de bewuste brief door mensen die vragen om meer tijd om te kunnen reageren. .De drie samenwerkende gemeen ten hebben op 24 januari een brief verstuurd waarin gemeld wordt dat iedereen die in termij nen wenst te betalen dat voor 31 januari moet melden. De brief is echter pas afgelopen dinsdag be zorgd bij nogal wat inwoners en bedrijven waardoor ze nauwelijks tijd hebben om te reageren. Volgens Kodde is er iets mis ge gaan met de verzending. Hij geeft aan dat in de bewuste brief ge vraagd wordt om een snelle reac tie omdat eind februari de aansla gen worden verstuurd. „En we hebben tijd nodig om alles te ver werken." Kodde benadrukt dat mensen, ook na ontvangst van die aanslagen, nog kunnen vragen om te betalen in termijnen. Middelburg, Vlissingen en Schou- wen-Duiveland werken samen op het gebied van het innen van be lastingen. Ambtenaren van de ge meente Middelburg verrichten de werkzaamheden voor de drie ge meenten. Tegelijkertijd met de sa menvoeging van die diensten heb ben de drie gemeentebesturen ook besloten het betalen in termij nen overal in te voeren. Inwoners en ondernemers op Schouwen-Duiveland konden al in tien termijnen betalen. En in woners van de twee Walcherse ge meenten konden ook in termij nen betalen. Vlissingse onderne mers konden in twee keer aan hun financiële verplichtingen vol doen. In Middelburg moesten on dernemers in één keer het ver schuldigde bedrag overmaken als ze meer dan 5.000 euro moesten afdragen. VLISSINGEN - Een arrestatieteam van het politiekorps Zuid-Neder land heeft gisterochtend in de Pre sident Rooseveltlaan in Vlissin gen een oefening uitgevoerd in een slooppand. Het team oefende onder meer op het binnenvallen van woningen. Dat bevestigt politiewoordvoer der Alwin Don. De oefening be gon rond 08.30 uur en duurde de hele ochtend. OOST-SOUBURG - Het is toch ge lukt om overeenstemming te krij gen over één brede school in Sou burg-Zuid. Niet op één locatie, zo als lang de wens was van zowat al le betrokkenen; het worden in eer ste instantie de Van Visvlietstraat en de Jan de Priesterstraat waar basisschoolleerlingen straks les krijgen. In de toekomst kunnen al le leerlingen mogelijk wel gecon centreerd worden in één gebouw aan de De Priesterstraat. Het huidige schoolgebouw van De Burcht-Rietheim aan de Van Visvlietstraat kan volgens de bei de besturen en de gemeente nog zeker vijftien jaar mee. Vanaf eind 2016 dient dat gebouw als de plek waar de leerlingen van de on derbouw van de beide scholen les krijgen. De wat oudere leerlingen krijgen in de nabije toekomst les aan de Jan de Priesterstraat. Daar staat nu nog De Tweemaster. Dat gebouw wordt zo spoedig moge lijk gesloopt om plaats te maken voor nieuwbouw. Ook het school gebouw van De Kameleon aan het Oranjeplein wordt gesloopt. Dat geldt ook voor de gymzaal aan de C. van Perestraat. Zodra de sloop van het schoolgebouw aan de Jan de Priesterstraat is afge rond, wordt er een nieuw school gebouw met gymzaal neergezet. VLISSINGEN - 't Hogepad, Lelypad en Gaudipad zijn de nieuwe na men die toegevoegd worden aan het straatnamenbestand in de ge meente Vlissingen. Het college van Burgemeester en Wethou ders heeft ingestemd met een voorstel hierover van de Commis sie Naamgeving. Het Lelypad is de verbindings straat tussen de Minister Le- lystraat en de Calandstraat. De naam 't Hogepad is toegekend aan de straat gelegen tussen de Joost de Moorstraat, Nieuw Bonedijke- laan en Hogeweg. Het Gaudipad is gelegen tussen het Antoni Gau- dipark en de Salvador Dalistraat. Wethouder Marin de Zwarte geeft wel aan dat de nieuwbouw zo wordt uitgevoerd dat het in de toekomst mogelijk is om later nog meer klaslokalen daar neer te zet ten. Op de langere termijn kun nen dan mogelijk de kinderen die over enige tijd les krijgen aan de Van Visvlietstraat verhuizen naar de Jan de Priesterstraat. Volgens De Zwarte wordt nog ge keken waar leerlingen les kunnen krijgen als hun school wordt ge sloopt en ze nog niet in de nieuw bouw terecht kunnen. Hij geeft aan dat vanuit de scholen het idee is aangedragen om de leerlingen dan tijdelijk te concentreren op De Kameleon. „Maar andere oplos singen zijn ook mogelijk." De Zwarte is blij dat het gelukt is om overeenstemming te krijgen tussen alle partijen. Vooral omdat er de nodige ideeën en plannen zijn gepasseerd. „Maar we hebben steeds voor ogen gehad dat een op lossing de steun van alle partijen moest hebben. We hebben niets willen doordrukken." BREDE SCHOOL OOST-SOUBURG Dat schrijft het college van burge meester en wethouders in het voorstel aan de gemeenteraad om 140.000 euro uit te trekken voor de aanschaf en installatie van de zonnepanelen. Mede dankzij sub sidies verdient deze investering zich terug. De gemeente heeft bij het stimu leringsfonds duurzame energie een aanvraag ingediend. Ver wacht wordt dat de installatie aan de Waldammeweg gemiddeld 80.000 kilowattuur elektriciteit per jaar op zal brengen. Dat staat gelijk aan het gemiddelde stroom verbruik van 23 huishoudens. De zonnepanelen worden in twin tig jaar afgeschreven. De aanschaf van de panelen komt aan de orde in de gemeenteraadsvergadering van februari. Middelburg streeft er naar om in 2050 een energieneutrale gemeen te te zijn. De aanschaf van de zon nepanelen past in dit streven naar duurzaamheid, aldus het college B en W. EP door Emile Calon MIDDELBURG - Inwoners en onder nemers uit de gemeenten Middel burg, Vlissingen en Schouwen-Dui- veland kunnen ook na vandaag nog laten weten dat ze de gemeentelij ke belastingen via een automati sche incasso willen betalen. Toch akkoord over nieuwe brede school VLISSINGEN - Niet eerder was de Ladies Night in de Vlissingse bioscoop Cine- City zo groot als gisteravond. In zeven zalen werd de film Toscaanse bruiloft vertoond, uitsluitend voor vrouwen. Acteur Ruud Feitkamp en regisseur johan Nijenhuis waren te gast bij de presentatie van hun nieuwe film. Zodat er toch nog een paar mannen aanwezig waren, foto Izaak Verkeste Uit een exploot d.d. 24-01-2014 van (t.k.-)gerechtsdeurwaarder A.R. van Laerete Bergen op Zoom, blijkt dat ten verzoeke van 1Fruitteeltbedrijf Coudorpe B.V., 2. J.M. Goeree en 3. G. Stepkowska, gevestigd alsmede wonende te Driewegen, gemeente Borsele, Jan Vos, geboren op 29-12-1969, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel binnen als buiten Nederland, werd gedagvaard om op woensdag 29-04-2014 te 10.00 uur niet in persoon, maar vertegenwoordigd door een advocaat te verschijnen ter terechtzitting van de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, locatie Middel burg, die alsdan en aldaar gehouden zal worden in het gerechtsgebouw aan de Kousteen- sedijk 2 te Middelburg ter zake een geldvordering. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij: Flanderijn en Verduit gerechtsdeurwaarders, Zuid-Oostsingel 36 4611 BC Bergen op Zoom, Tel. 088-2092980/ref.: 90006914 door Emile Calon es Huidige locaties 2 scholen Burg. Stemerdinglaan OOST-SOUBURG IJ. de Priesterstraat. Bestaand pand wordt vervangen door nieuwe school met gymzaal. Van Visvlietstraat. Bestaand pand wordt ij nog 15 jaar gebruikt. f infographic Donja Odijk MIDDELBURG - Met de plaatsing van 408 zonnepanelen op het dak van het gebouw van het Realisatie- bedrijf van de gemeente aan de Waldammeweg zet de gemeente een nieuwe stap naar een 'energie neutraal Middelburg'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24