ZEELAND Minister en scholieren maken zandproject af Consumenten geven televisie Delta een 7,9 almanak 28 en 29 32 en 33 Beherman en de gemeente Terneuzen liggen al jaren met elkaar overhoop. Dat krijgt straks een vervolg voor de rechter. WK-veldrijden Analoge televisie is over vijfjaar verleden tijd Hoogerheide TERNEUZEN/ANTWERPEN - Eigenaar Olivier Beherman van de skihal in Terneuzen sleept de gemeente Terneuzen voor de rechter. De Belgische investeerder zegt dat de gemeente onrechtmatig gehan deld heeft en eist bijna 15 miljoen euro schadevergoeding. „Er is ne gen maanden aan de dagvaarding gewerkt", zegt Beherman. „We kunnen aantonen dat er schrifte lijk beloftes gedaan zijn die de ge meente niet is nagekomen. Nog al tijd staan er winkelruimtes leeg, dit kan echt niet." Wethouder Frank van Hulle wil pas reageren als het pakket met de dagvaarding dat bij de gemeente Terneuzen is afgeleverd, doorgespit is. „En dat kan wel even aanlopen", zegt Van Hulle. „Het is ongeveer vijf centi meter dik. We gaan het dossier nu bestuderen en dan gaan we straks naar de rechter." Beherman zegt dat de gemeente Terneuzen aanvankelijk enthou siast meewerkte, maar sinds het voorjaar van 2009 plotseling alle medewerking staakte. „We had den de tot het Leisurecentrum be horende winkelruimtes toen al verkocht. CBRE is nu de eigenaar en die kocht de ruimtes omdat wij konden aantonen dat er ge noeg huurders waren. Dat was ook de afspraak." Beherman zegt dat BCC, Kwan tum, Perry Sport (zit er nu), Dreamland, en Fitland Zeeland al een huurovereenkomst hadden ge sloten. Ook de Belgische super marktketen Colruyt wilde naar Terneuzen komen. Beherman: „De provincie verbood food, maar uit gesprekken en toezeggingen door toen gedeputeerde Van Wa- veren en wethouder Van Waes gingen wij ervan uit dat de ande re zaken, detailhandel, wél moch ten." Later bleek dat die detailhan del niet mocht en er alleen leis ure-gerelateerde winkels geopend mochten worden. Beherman: „De provincie zei nee en de gemeente Terneuzen deed niets! Geen be zwaar, er werd niets gedaan om dat besluit aan te vechten. Maar wél energie stoppen in Kenndy Laan West dat nu voorrang krijgt." Beherman zegt dat CBRE (vrijwel geen huurinkomsten), skihal en horecazaken (weinig pu- biek) veel schade lijden. „Dage lijks loopt die schade op door de houding van de gemeente. Voor ons is de maat vol en geloof me, er volgen nog meer claims." Ze kiepten enkele emmers zand leeg op een zandplaat die voor de Oesterdam is opgespoten. Daar mee werd het project officieel af gesloten. Het zand is voor de Oes terdam opgespoten in plaats van onderhoud aan de dijk van die dam. De minister kreeg aan boord van het schip De Onrust een werkstuk over de Oosterschelde van de leerlingen van Ter Tolne. Volgens de minister is het zaak het unieke waddenlandschap van de Oosterschelde te redden voor toekomstige generaties, dus ook voor de kinderen van Ter Tolne. Verder prees ze het draagvlak dat er in Zeeland is voor oplossingen zoals bij de Oesterdam is uitge voerd. Volgens de minister smaakt dit project naar meer. Dat zou de Roggenplaat moeten wor den. Ze heeft in elk geval de leer lingen van Ter Tolne al uitgeno digd om naar de Roggenplaat te komen. Dat klinkt hoopgevend. Er zijn in en buiten Zeeland veel partijen die er van overtuigd zijn dat er tegen de Roggenplaat zand gestort moet worden, anders is die plaat over vijftig jaar helemaal verdwenen. Het probleem is al leen het antwoord op de vraag: wie gaat de 12 miljoen euro beta len die voor dat project nodig is? De minister verwacht in elk geval een bijdrage uit Zeeland. De pro vincie heeft de regierol in het zoe ken naar een bijdrage vanuit de re gio. Volgens gedeputeerde Carla Schönknecht moet er op een crea tieve manier naar allerlei zaken gekeken worden en kan bijvoor beeld het waterschap daar ook een rol in spelen. MIDDELBURG - Delta blijkt de beste televisieaanbieder, blijkt uit de laatste ProviderMonitor van de Consumentenbond die dateert van december 2013. Delta scoort een rapportcijfer van gemiddeld 7,9 en blijft daarmee net XS4all voor. Klanten waarde ren vooral de beeldkwaliteit en be trouwbaarheid en de door de bank genomen storingsvrije tele visie. Delta scoort op dit onder deel 91 procent. Alleen CanalDigi- taal komt er bij in de buurt. De laagste waardering krijgt Delta voor de wijze waarop het met sto ringen omgaat: een 6.8. Toen dat Vlissingse stel sinds lange tijd weer eens door een wijk reed waar de twee lang niet geweest wa ren, constateerden ze dat de wijk nauwelijks veranderd was sinds hun middelbare schooltijd. Bij het passeren van een woning ech ter vroeg hij zich hardop af of daar jaren geleden niet een dierenasiel had gezeten. „Nee hoor, daar kan ik me niets van herinneren", antwoord de zij stellig. Waarop hij zei: „Jawel hoor, ik weet nog goed dat ik daar met mijn ouders ooit een dode vogel heb gebracht." DONDERDAG 30 januari 2014 Claim van vijftien miljoen euro door Romain van Damme W Minister Melanie Schultz gooide samen met leerlingen van Ter Tolne nog wat extra zand op de zandplaat voor de Oesterdam. foto Leo Adriaansen door René Schrier THOLEN - Minister Melanie Schultz van Haegen van Infrastructuur en Milieu en leerlingen van de openba re basisschool Ter Tolne uit Tholen hebben gisterochtend met emmer tjes zand de laatste hand gelegd aan de Veiligheidsbuffer Oester- dam. pagina 28 en 29: Analoge tv straks verleden tijd Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21