Het mystieke Japan 10 en 11 Elke werkdag verdwijnt een pinautomaat. Vooral op het platteland wordt hij gemist. De Kamer eist dat het kabinet ingrijpt. Nipo: respect voor hard werkende boer 'Kopschopmeisje' Hulst verhoord, de stelling slachtoffer maakt het redelijk goed UitGids Vrede is meer dan geen oorlog BISSCHOP ERNSTSCHOOL GOE Walcheren DEN HAAG - Iedere Nederlander moet in een straal van 5 kilome ter van zijn huis geld kunnen op nemen bij een pinautomaat. Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat minister Jeroen Dijssel- bloem (Financiën, PvdA) banken daartoe aanspoort. Weigeren die, dan moet er desnoods een wette lijke norm komen waarmee ban ken kunnen worden gedwongen. De afgelopen vijfjaar zijn al circa 1000 pinautomaten verdwenen. Vooral op het platteland heeft dat tot gevolg dat mensen tot hun gro te frustratie kilometers moeten rij den om geld op te kunnen ne men. CDA-Kamerlid Eddy van Hijum vindt dat onacceptabel. „Het stallen en opnemen van geld is een nutstaak, die moet worden gewaarborgd, ook op het platte land." Hij wijst net als de SP op een recent onderzoek van De Ne- derlandsche Bank, waaruit blijkt dat de meeste transacties nog al tijd in contanten worden afge daan. „Cash en dus pinautomaten blijven gewoon nodig. Als je ziet dat banken juist steeds meer auto maten weghalen, zijn er dringend dwingender afspraken nodig", al dus SP'er Arnold Merkies. ABN Amro heeft de afgelopen drie jaar 200 automaten verwij derd. Bij ING staat de teller op min 300. De Rabobank had vijf jaar geleden nog 3100 automaten, komend jaar zijn er daar nog hooguit 2500 van over. Alleen SNS zag het aantal groeien, van 515 naar 523. De verwachting is dat het aantal geldautomaten de komende jaren versneld afneemt. DEN HAAG - Vroeg op en hard wer ken. Nederlanders weten de inzet van de boer en het belang van landbouwproducten nog steeds te waarderen. Onderzoek van TNS Nipo in opdracht van het ministe rie van Economische Zaken leert dat de sector een 7,6 scoort. Wel vinden de ondervraagde per sonen dat de landbouwers meer werk kunnen maken van milieu en dierenwelzijn. Staatssecretaris Sharon Dijksma (Economische Za ken) is zeer te spreken over de uit komst van de rapportage die is ge baseerd op een steekproef onder ruim 1000 Nederlanders. „Het doet me deugd dat de belangrijke rol die de landbouw speelt in on ze samenleving ook op waarde wordt geschat. Een pluim voor de sector. Om die te blijven verdie nen, is het wel van belang dat boe ren blijven investeren in dieren welzijn en milieuverbetering." Kras.nl/japan of bel 0900-9697,5cPm DONDERDAG 30 januari 2014 HULST - De 15-jarige vmbo-scholie- re van het Hulster Reynaertcolle- ge die maandag voor het oog van de camera een 14-jarige mede scholiere mishandelde, is op vrije voeten gesteld. Dinsdag- en gistermiddag heeft ze op het politiebureau in Hulst verklaringen afgelegd. De officier van justitie zal zich nu over het dossier buigen en beslissen of het tot vervolging komt en wat haar ten laste wordt gelegd. Met het Kou blijft niet lang, 4° Kunsthal Rotterdam opent met S.H.O.E.S. slachtoffer van de mishandeling gaat het volgens Piet de Witte van het Reynaertcollege naar om standigheden goed. Er wordt over legd wanneer ze weer begint met haar lessen. De Witte: „Haar team leider en mentor zijn bij haar ge weest en hebben gesproken over haar begeleiding." De verdachte blijft voorlopig geschorst. UW MENING 462 reacties Omstanders mishandeling Hulst zijn ook schuldig Editie: 256e jaargang nr. 25 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 pinnen in de buurt 'Recht op door Chris van Alem en Laurens Kok pagina 2 en 3 Gehecht aan geldautomaat T pprlitKIPn C0ES Leer'ingen van de Bisschop Ernstschool in Goes geknot. Het knotten voorkomt dat de bomen aangetast UvCl lil 1 knotten wijgen onder begeleiding van medewerkers van worden door de 'watermerkziekte'. Is een wilg ziek dan IzTl nftPH »iri 1 rrPTl Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ). Knotwilgen treedt bruinverkleuring op aan takken en kroondelen die IV1 lULLCll W ll^Cll moeten volgens SLZ eens in de drie tot vijf jaar worden vervolgens afsterven, foto Evert van Moort/HH www.rijksoverheid.nl/nieuws Nu of nooit op vakantie naar Japan, land van wereldsteden, tuinen, bloesem, tempels, geisha's en keizers. Keuze uit individuele rondreis of groepsrondreizen. Let op: alléén vertrek op 27 april Met o.a. Osaka, Kyoto, Tokyo, Hiroshima en Mount Fuji Bijzonder: treintrajecten met Shinkansen hogesnelheidstrein Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. res.kosten en Calamiteitenfonds. Pinautomaat in elk Reageer op pzc.nl .Mcclxfr La«, Pinautomaat in elk dorp is niet nodig pagina 22 en 23: l Het ging allemaal zo snel 8 7 ONEENS 111%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1