en Raas helpen Minnaard aan contract bij Wanty door grootmacht Rusland afgeschminkt SPORT 29 Oranje oefent als laatste tegen Wales Ben Hoppenbrouwer (81) overleden Bayern mist Robben tegen Stuttgart legde de vorige-week 66 jaar ge worden Vlaming gisteren uit. Van der Schueren stond voor een moeilijke keus. „Er stonden nog een paar Nederlandse renners van Vacansoleil op mijn lijstje, zoals Lammertink en Lindeman. Boven dien had ik Johnny Hoogerland be loofd dat hij bij ons kon tekenen. Toen hij voor Androni koos, kwam er geld vrij en heb ik de knoop doorgehakt na overleg met de grote baas van de ploeg, Jean Francois Bourlard. Twee jaar gele den had ik ook al interesse in Mar co Minnaard. Hem wilde ik graag hebben." Jan Raas was ook degene die John ny Hoogerland vijfjaar geleden een contract bij Vacansoleil be zorgde. Ook toen belde hij met Van der Schueren. „Jan en ik zijn goede vrienden", vertelde de ploegleider gisteren. „We komen vaak bij elkaar over de vloer en treffen elkaar in het café." De vriendschap duurt al een jaar of dertig. Eerst was Van der Schue ren ploegleider van Raas, toen hij voor Kwantumhallen reed. Daarna werd Raas de baas van Van der Schueren. De inwoner van 's-Hee- renhoek werd de eindverantwoor delijke bij achtereenvolgens Super- confex, Buckler, Wordperfect en Novell en trok Van der Schueren aan als zijn assistent. Van der Schueren hoopt met Wanty snel de stap naar de hoogste etage van het wielrennen te maken, die van World Tourploeg. „Met renners als Leukemans, Napolitano, De Greef, Seeldraaijers en Drucker kunnen we concurreren met veel top- teams. Als we de financiële midde len vinden, kunnen we misschien volgend jaar de overstap al ma ken." door Dirk van Hunsel ANTWERPEN - Of het zenuwen wa ren? Het zou zomaar kunnen, over peinsde doelman Pieter Grimme- lius. Misschien was het ook wel pu re onmacht. Het Nederlands team werd op het EK Zaalvoetbal in Ant werpen door grootmacht Rusland door de gehaktmolen gedraaid: 7-1 Grimmelius keek er al maanden naar uit. De Tilburger wilde schit teren in het doel van Oranje tij dens een groot toernooi. Een gro te schare fans, aangevoerd door zijn eigen vader, zong de sluit post voor de wedstrijd hartstoch telijk toe. Het mocht niet baten. Grimmelius mocht op de gitzwar te zaalvoetbalvloer in het tot Lot to Arena omgedoopte Sportpaleis in Antwerpen liefst zeven keer vissen. Het machtsverschil tussen de nummer vier en de nummer negentien van de wereld was ra zendsnel duidelijk. „Tja, daar valt helemaal niets tegen te doen. Die gasten zijn zo snel, zo behendig en hebben maar een klein kansje nodig", blikte Grimmelius terug op zijn EK-debuut. Vooruit, misschien had hij zoiets wel verwacht, maar zeven tegen treffers is voor iemand met de winnaarsmentaliteit van Grimme lius toch net iets te veel van het goede. „Ik ga dit zo snel mogelijk vergeten. Ik kan er vannacht wel wakker van gaan liggen, maar dat helpt ons helemaal niets in de wedstrijd tegen Portugal. Geluk kig ken ik daar wat spelers van en weet ik zeker dat we daar net wat meer kans tegen hebben", zei de immer optimistische Tilburger. Hij had bij zijn teamgenoten, van wie er een paar bij FCK/De Hom mel spelen, weinig overwinnings- drang gezien. „Ik Wil altijd op het hoogste podium spelen en win nen. Dat heb ik aan niemand an ders gemerkt. We speelden slap. Misschien waren we toch ner veus." De sluitpost deed alles wat binnen zijn mogelijkheden lag. Hij riep in zijn eentje harder dan het publiek in het Sportpaleis. Coachte zijn teamgenoten bijna continu, maar de onmacht werd met de minuut duidelijker. Het zou op details aankomen in wedstrijden met grootse tegenstan ders, had bondscoach Marcel Loos- veld voorspeld. Met details had de vertoning in Antwerpen niets te maken. Op alle fronten kwam het Nederlands team tekort. De Russen, met een handvol Bra zilianen met een Russisch pas poort in het team, waren fysiek sterker, sneller en handiger en overklasten het arme, arme Neder- Met details had de verto ning in Antwerpen niets te maken. Op alle fronten kwam Oranje tekort. land van begin tot eind. Al snel hingen de schouders van de spe lers van Oranje naar beneden. Vooral die laksheid, die deed bondscoach Marcel Loosveld daad werkelijk pijn. „Binnen korte tijd was er niks meer over van alles waar we op getraind hebben. De voorbereiding was goed, de kwali ficatie was prima, maar alles wat de jongens de afgelopen maanden hebben laten zien, was helemaal weg. Binnen tien minuten waren we klaar. Dat vind ik misschien nog wel het ergste", overpeinsde Loosveld zijn eerste EK-wedstrijd als bondscoach. „Heb je die Rus sen zien schieten? Ik wed dat Pie ter de bal soms alleen maar heeft gehoord", zei Loosveld. Hij moest er zelf om lachen, als een boer met kiespijn. Had hij maar ie mand die zo hard kon schieten, was overduidelijk de gedachte van Loosveld, die weet wat hem morgen te doen staat: winnen van Portugal. Nog zo'n grootmacht. Volvo Ocean Race in 2015 naar Den Haag De Volvo Ocean Race komt volgend jaar naar Den Haag. De gemeente en de organisa tie van de zeilrace om de we reld zullen de plannen van daag in de haven van Scheve- ningen nader toelichten. Bij de komende editie, die in ok tober begint, doet er met Team Brunei van schipper Bouwe Bekking weer een Ne derlandse boot mee. De Volvo Ocean Race deed Nederland eerder aan in 2006. Toen stopten de sche pen in Rotterdam. In 2009 kwam de race vlak langs de kust, maar gold Nederland niet als stopplaats. Het Nederlands elftal sluit op 4 juni de oefencampagne voor het WK voetbal af met een duel met Wales in de ArenA in Amsterdam. Dat heeft de KNVB gisteren la ten weten. Vier dagen daar voor speelt Oranje in de Kuip in Rotterdam ook nog een oefenwedstrijd tegen Ghana. Eerder werden Frankrijk (5 maart) en Ecua dor (17 mei) al vastgelegd als sparringpartner. Oud-arbiter Ben Hoppen brouwer is op 81-jarige leef tijd overleden. Dat heeft de voetbalbond KNVB gisteren laten weten. Hoppenbrou wer was jarenlang scheids rechter betaald voetbal en van 1975 tot 1980 voorzitter van de BSBV, de belangen vereniging van de scheids rechters betaald voetbal. Nordin Amrabat naar Malaga Nordin Amrabat speelt de rest van het seizoen voor het Spaanse Malaga. Dat mel den Turkse media gisteroch tend. De voormalig PSV'er komt op huurbasis over van Galatasaray. Bij de degrada tiekandidaat in Spanje speelt ook Mounir El Ham- daoui, voormalig spits van onder meer AZ en Ajax. Arjen Robben ontbreekt van avond in het duel van Bayern München met VfB Stuttgart De Nederlandse in ternational heeft last van een spierblessure. Robben deed vrijdag bij de hervatting van de Bundesli- ga zo'n tien minuten mee in het duel met Borussia Mönchengladbach. Hij maak te zijn rentree na een forse knieblessure, die hij begin december opliep. Franck Ribéry ontbrak bij dit duel en is er vandaag ook nog niet bij. WOENSDAG 29 JANUARI 2014 moet geduld hebben *-• SSSjgjjf' 1 Een lachende Marco Minnaard (links) tijdens de presentatie van Wanty Groupe Gobert in Charleroi. Naast hem Tim de Troyer. foto Geert Tresignie DEN HAAG ZEIST ZEIST ISTANBUL MÜNCHEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63