School en dorpshuis kunnen haast niet wachten Man mishandelt vrouw Tien bushokjes in Goes verdwijnen Op Roncalji j mag je zijn, üoals je bent BEVELANDEN en THOLEN 21 ^zaterdag, WOO-ISMuur, KORTGENE - „We hadden gehoopt dat het eerder kon. Er wordt al vier jaar over gesproken. Het schoolgebouw stamt uit 1954 en er is alles mis mee: de luchtkwali teit, er vallen stukken uit de mu ren, er zitten scheuren in, het gas verbruik is enorm..." Directeur John Lohnstein van De Zuidvliet is ronduit ongeduldig als het om de nieuwe school in het dorps complex in de nieuwe wijk Stads polder gaat. Het 'samenwonen' met oudere dorpsgenoten, de dok ter en het dorpshuis vindt hij gro te pluspunten. „We hebben nu ook de kinderopvang in huis en met De Pompweie doen we al heel veel samen, dat gaat uitste kend en dat blijft zo." Beheerder Linda Oudshoorn van het dorps huis is ook enthousiast over de aanstaande nieuwbouw. „Natuur lijk wil ik het nieuwe dorpshuis runnen. Ik doe het nu vijf jaar en het zit hier elke dag vol. Op zich is er niets mis met dit gebouw. Het is sfeervol, maar het wordt wel ouder. Het grootste probleem is het gebrek aan parkeerruimte." Wat ze graag zal zien in het nieu we dorpshuis kan Oudshoorn nog niet zeggen. „Mensen moe ten zich er welkom voelen. Ik ben al bij enkele gesprekken geweest over de nieuwbouw en de ge meente heeft me toegezegd dat als het nieuwe dorpshuis aan de orde is, ik weer mee kan praten. Daar ben ik heel blij mee." ROOSENDAAL - Maandagavond is in Roosendaal een 32-jarige man uit Noord-Beveland aangehou den. Volgens de politie drong hij het huis van zijn ex-vriendin bin nen en stak daar haar moeder en kele keren met een mes. Die raak te licht gewond. De man vluchtte, maar werd snel gepakt. Hij had ook een gasdrukwapen bij zich. fOnCOLL Op tien plaatsen verdwijnt de ab ri helemaal Dit zijn de haltes waar weinig mensen instappen. Wegens afwezigheid van betrok ken ambtenaren kon de gemeente gisteren niet aangeven om welke haltes het gaat. De locaties zijn af gestemd met het openbaar ver voeraanbod vanaf 2015. Hoewel de gemeente er begrip voor heeft dat 'dit voor enkele reizigers nade lig is', wijst ze erop dat er niet vol doende budget is om bij elke bus halte een abri te plaatsen. De abri's die wel blijven, krijgen energiezuinige verlichting. De ge meente heeft daarvoor een con tract afgesloten met het bedrijf CBS-outdoor, dat overigens bin nenkort verder gaat onder de naam ExterionMedia. Tegelijker tijd of later dit jaar wordt de be strating bij de abri's aangepast. Busreizigers moeten dus binnen kort rekening houden met werk zaamheden rondom de haltes. Lichtjesavond op landgoed Rijckholt Landgoed Rijckholt houdt donderdag een lichtjes avond voor alle Noorbevelan- ders. Om 17.00 uur begint voor kinderen een lampïon- nenoptocht met een elfje. Er is ook chocomelk. Er wor den wafels en snuisterijen verkocht. Ter afsluiting is er - voor 10 euro per persoon - een stamppottenbuffet. Zeeuwse avond met Piet Brakman Stichting Hulp Gehandicap ten houdt zaterdag 15 februa ri in de aula van het Goese Lyceum (ingang Vogelzangs- weg) een Zeeuwse avond. Streekzanger Piet Brakman treedt op en er zijn lekkere hapjes. Aanvang 19.00 uur. Kaarten 10 euro. reserveren via info@shg-svg.nl of tele foon 0113-221186. Wandeltocht Stap ALS de wereld uit Zaterdag 1 februari vindt op Zuid-Beveland weer een wandelevenement plaats ten bate van de spierziekte ALS. Er zijn tochten van 5, io, 15 en 20 km. De start is om 10 uur bij de Lindenhof ('s Gravenpolderseweg 114 Goes). Er is ook een loterij en een lunch, info: www.alszeeland.nl Koor Lezzom treedt weer op in kerk Mannenkoor Lezzom treedt zaterdag weer op in de Maar tenskerk in Baarland. Het re pertoire bestrijkt vele eeu wen: van 1030 tot nu. Gerard Boot speelt ook enige wer ken. De opbrengst is voor de bouw van de nieuwe wc. Aanvang 20 uur. Er is gratis koffie of thee. Entree 8 euro. Reserveren: 0113-639092 Zeeuwse Auto Model Ruilbeurs Zaterdag vindt in De Stenge te Heinkenszand de Zeeuw se Auto Model Ruilbeurs plaats van 10.00 tot 15.30 uur. Er zijn kramen van een veertigtal deelnemers met autootjes, landbouwminiatu ren en onderdelen: schaal 1:160 tot 1:16. Er zijn er ook te koop. Toegang 1,50 euro; kinderen tot 10 jaar: 50 cent. Tober-show voor gehandicapten De Ronnie Tober Founda tion treedt zaterdag op in De Vroone te Kapelle voor mensen met een verstande lijke beperking. Ook oude ren zijn welkom. Er zijn op tredens van Ronnie Tober, Erwin Filee en Willeke d'Estell. Aanvang 14.00 uur. Entree 5 euro. Aanmelden en info: iruysink@gmail.com WOENSDAG 29 JANUARI 2014 De school De Zuidvliet, zestig jaar en vele verbouwingen oud, begint een nieuw leven in De Stadspolder. foto Mechteld Jansen door Luc Oggel atheneum - havo - vmbo theoretische leerweg v.roncalli-boz.nl GOES - Op tien plekken in de ge meente Goes moeten passagiers straks onbeschut op de bus wach ten. Buitenreclame-exploitant CBS-outdoor vervangt, vernieuwt of verwijdert namelijk de abri's (bushokjes) bij de bushaltes. GEERSDIJK GOES GOES- BAARLAND HEINKENSZAND KAPELLE van tien milj oen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53