The Pirate Bay mag weer van de rechter 81 Dode en gewonde bij ongeluk op Goeree PZC Ray (38) uit Middelburg is pizzaterreur beu 8/9 Kennis van verkeers regels voegt weinig toe aan veiligheid. Wie de praktijkrij les geeft, maakt ook niet veel uit. WOENSDAG 29 januari 2014 Editie: Walcheren Rammen voor de Revolutie a 256e jaargang nr. 24 1 '•'afpiXg-f. Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Uiltjes knappen DEN HAAG - Er is geen bewijs dat automobilisten veiliger gaan rij den door het theoretisch rijexa men. De praktijklessen van rij scholen /.ouden zich, naast het fei telijk bedienen van de auto, meer moeten richten op het herkennen van gevaren. Die conclusie trekt gedragsweten schapper Willem Vlakveld van de Stichting Wetenschappelijk On derzoek Verkeersveiligheid in een studie die hij voor het ministerie van Infrastructuur heeft uitge voerd. De studie was eigenlijk be doeld om de Nederlandse rij schoolbranche een steuntje in de rug te geven. In de voorbije jaren zijn veel werklozen omgeschoold tot rijinstructeur. Met de papie ren op zak begonnen ze een eigen rijschool die vaak met stunttarie ven de bestaande scholen becon curreerde. Dit tot grote ergernis van brancheorgansaties als Bovag en VRB (Vereniging Rijschool Be lang). Morgen praat de Tweede Ka mer over de kwaliteit van Neder landse rijscholen. Volgens Vlakveld zijn er veel stu dies gedaan naar de effecten van theorielessen, maar is er slechts één onderzoek dat een klein posi tief verkeersveiligheidseffect aan toont. Het is lastig na te gaan wat het effect van rijopleidingen op de verkeersveiligheid is. In Neder land is hiernaar geen onderzoek verricht. Uit buitenlandse studies blijkt dat mensen die van hun ouders hebben leren rijden, na hun rijexamen ongeveer evenveel ongevallen hebben als mensen die van een erkend rijinstructeur les hadden. De onderzoeksresulta ten vallen niet goed in de branche. VRB-voorzitter Peter van Neck vraagt zich af waarom de branche nog zoveel energie steekt in de opleiding. Minister Melanie Schultz van Hae- gen (Infrastructuur) ziet in het onderzoek geen aanleiding de rij opleiding te veranderen. Willem Vlakveld pleit niet voor afschaf fing van zowel het theorie- als het praktijkexamen. „Vooral als je dat laatste afschaft, zul je wel wat effecten merken. En de theorie? Ach, het helpt altijd als je de be langrijkste basisregels weet." The Pirate Bay, waar je gratis aan films, tv-series en muziek kan ko men, is sinds 2012 op last van anti piraterijstichting Brein geblok keerd door de meeste grote inter netproviders. De website schendt auteursrechten. Veel mensen we ten de blokkade echter makkelijk ii Als schoolorganisatie zi wij ontsteld over het geweld en besch dit als onaccep Reynaert College ii Het was echt heel dom van mij, het zal nooit meer gebeuren Kansloos laf tuig, Ned. is weer een 'stoere' kopschopster rijker te omzeilen of downloaden nu via alternatieve sites. De rechter vindt de maatregel daarom niet in verhouding staan tot het recht op ondernemersvrijheid van de inter netproviders. Brein sneed zichzelf in de vin gers: het beschouwde de rechts zaak als een proefproces en blok keerde alleen The Pirate Bay. Maar mede daardoor is de maatre gel niet effectief en beslist de rech ter nu dat die opgeheven moet worden. Brein overweegt naar de Hoge Raad te stappen. „De legale online markt heeft bescherming nodig tegen illegale concurren tie", vindt directeur Tim Kuik. Op een filmpje van de gewelds uitbarsting op de Poorterslaan in Hulst is te zien dat de dader het slachtoffer omstreeks 16.00 uur ten overstaan van tientallen jongeren van haar fiets trekt en slaat. Als het slachtoffer is opgekrab beld en met de fiets aan de hand wegloopt, wordt de dader opgejut en rent ze achter haar slachtoffer aan, valt haar op- DE STELLING nieuw aan, werkt haar tegen de grond en schopt haar. Het incident is door diverse jon geren gefilmd en via social me dia verspreid onder de noemer 'De kopschopster van Hulst'. De ouders van het slachtoffer heb ben maandagavond aangifte ge daan bij dé politie. Het slachtoffer had erge hoofd pijn, was misselijk en is dinsdag ochtend onderzocht in het zie kenhuis. Ze heeft vermoedelijk een her senschudding. UW MENING 414 reacties eens - msmm «o% Ray is het zat. Een onbekend per soon blijft maar pizza's en ander voedsel onder zijn naam bestel len. Identiteitsfraude, stelt Ray. En dus doet hij aangifte. De kwestie speplt nu al zo'n acht jaar. Ray vertelt dat hij soms twee keer in de maand een bezorger aan de deur heeft. Die steeds weer mét bestelling terug naar de zaak kan. Eén keer heeft Ray de bestelling aangenomen. „Omdat ik toevallig honger had." Een tweede persoon raakte zwaar gewond en is naar. een ziekenhuis in Rotterdam gebracht. Een derde raakte slechts lichtgewond. Dat heeft de politie gisteren bekendge maakt. De 37-jarige vrouw uit Stad aan 't Haringvliet bestuurde een personenauto die na een aan rijding met volle snelheid tegen een boom botste. Zij was op slag dood. Word ook abonnee! 8"711688»555530 Tijdelijk kouder 3° Theorieles nutteloos door Paul Bots pagina 5 Ontluisterende boodschap door Freke Remmers DEN HAAG - Internetproviders Zig- go en XS4ALL heffen de blokkade van downloadsite The Pirate Bay op. De rechter bepaalde gisteren in hoger beroep dat de maatregel die er kwam dankzij Stichting Brein niet effectief is. Rector Piet de Witte, Verdachte in excuusfilmpje Reactie op Twitter HULST - De 15-jarige vmbo-scho- liere van het Reynaertcollege in Hulst die maandagmiddag een 14-jarige schoolgenote mishan delde en zich dinsdagmiddag bij de politie meldde, mocht dinsdag avond naar huis, maar moet zich vandaag wel weer melden bij de politie. Omstanders bij mishandeling Hulst zijn ook schuldig Reageer op pzc.nl pagina 17: Golf van afkeurende reacties op sociale media www.pzc.nl meer nieuws en reacties Wie een verkeersboete krijgt moet niet zeuren ONEENS H 20% MIDDELBURG - De 38-jarige Middel burger Ray die al jaren last heeft van iemand die uit zijn naam eten laat bezorgen, heeft besloten aan gifte te doen van stalking. pagina 18 en 19 Negeer de stalker, want hij wil aandacht STAD AAN T HARINGVLIET - Een 37-jarige automobiliste is gisteren om het leven gekomen bij een on geval op de Lieve Vrouwepolderse- dijk in haar woonplaats Stad aan 't Haringvliet, een dorp op Goe- ree-Overflakkee. Ga naar www.pzc.nl/abonneren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1