Alles uit de kast voor 'grootste operatie ooit' De Nuclear Security Summit op 24 en 2 5 maart in Den Haag wordt de grootste in ternationale top ooit in Nederland. Vooral in de Randstad gaan mensen dat merken. 8 VERDIEPING NUCLEAR SECURITY SUMMIT m dei Niets wordt aan het toeval over gelaten om de Nuclear Securi ty Summit veilig te laten ver lopen. Op 24 en 25 maart wor den in Den Haag en andere steden dagelijks 13.000 agenten ingezet, aan gevuld met in totaal 4.000 marechaussees en 3.000 militairen. De politie-inzet zou vier keer zo groot zijn als bij de troonswis seling vorig jaar. De veiligheidsmaatregelen (wegafsluitin- gen en omleidingen) zorgen voor 'zeer ern stige verkeershinder' in Den Haag en de rest van de Randstad. Gisteren werden de maatregelen gepresenteerd op een perscon ferentie in Den Haag. De veiligheidsdiensten houden rekening met 35 scenario's Waarin de openbare orde of veiligheid in het geding kan zijn. Dat va rieert van uit de hand gelopen protest acties van linkse activisten tot 'cyberaanval- len' die complete netwerken platleggen. De ME heeft al verschillende zware oefenin gen achter de rug om voorbereid te zijn op eventuele gewelddadige demonstranten. Volgens Dick Schoof, de Nationaal Coördi nator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV), trekt dit soort conferenties activis ten: „De aanwezigheid van wereldleiders trekt demonstranten aan." Zee (tussen Monster en Zandvoort) Den Haag - centrum Den Haag - omgeving con gresgebouw World Forum (Churchillplein 10) WORLD FORM Éf| door Niels Klaassen beeld De Persdienst Randstad op slot De zee tussen Monster en Zandvoort wordt tijdens de top 'beveiligd zeege bied'. Alle schepen binnen dat gebied moeten hun naam, eigenaar en lading bekendmaken. Marine- en politiesche- pen patrouilleren voor de kust van Scheveningen en Noordwijk. Rond de hotels aan de kust waar regeringslei ders verblijven, zijn stranden soms be perkt toegankelijk. Vanaf een kilometer uit de kust heeft de scheepvaart wel normale doorgang. Er komt tijdens de top ruimte voor pro testen en demonstraties, meldde de plaatsvervangend korpschef van de Na tionale Politie Ruud Bik gisteren. En dan niet zoals in Sotsji op kilometers van het evenement maar 'ergens in de stad'. Waar precies, moet burgemeester Jozias van Aartsen nog beslissen. „We gaan vooraf nog in gesprek met demonstran- ten", zei Bik. „Bijna alle Hagenaars gaan er iets van merken", waarschuwde de Haagse wet houder van Verkeer Peter Smit giste ren. En dat kan ook bijna niet anders: de omgeving rond het World Forum - waar de top gehouden wordt - zal bijna hermetisch worden afgesloten. Bewoners en bezoekers moeten zich vooraf aanmelden en identificeren. De ruim 100.000 rijksambtenaren die op een van de ministeries in de stad wer ken, wordt vriendelijk verzocht maan dag en dinsdag 24 en 25 maart thuis of in ieder geval buiten de stad te wer ken. Ook worden veel wegen rond het Con gresgebouw en-op andere plekken deels of helemaal afgesloten. Zie voor specifieke verkeersmaatregelen in Den Haag www.nss2014.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 8