William Cijsel staat toch op kieslijst mm maaskant ZEEUWS-VLAANDEREN 21 reizen Maakt er meer vakar itie van. miljoen euro in en het water schap draagt ook nog een ton bij. Maar dan wordt meteen ook de hele riolering vervangen en de Molenstraat opnieuw ingericht. Ter voorbereiding van het werk zijn Delta en Evides nu bezig met het aanleggen van een nieuwe gas- en waterleiding. Ook alle huisaansluitingen worden ver nieuwd. De toegestane snelheid wordt in hêt grootste deel van de straat verlaagd naar 30 kilometer per uur. Daarom komen er ook verkeersremmers. De Kraker: „Er is jaren over ge praat over de problemen in Clin ge. Ik ben blij dat we nu besloten hebben om het aan te pakken. We kunnen er nu ook geld voor vrij maken." De Kraker wil de ervarin gen in Clinge ook gebruiken om de wateroverlast in Kloosterzande aan te pakken. „Dat is de volgen de stap. Wanneer? Tja, ligt er aan wanneer we het geld er voor heb ben." ÏA Vrouw betaalt boetes niet en is auto kwijt De politie heeft zondag een au to in beslag genomen van een 49-jarige vrouw uit Terneuzen. De vrouw kon of wilde voor 1200 euro aan achterstallige boetes niet betalen. Justitie neemt haar voertuig daarom in onderpand, totdat zij alle boe tes heeft betaald. Doet ze dat niet binnen drie maanden, dan is ze haar auto kwijt. Workshop cupcakes versieren in De Zaak De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt op dinsdagavond 4 fe bruari een workshop cupcakes maken. Die vindt plaats bij De Zaak in IJzendijke. Deelnemers versieren vijf ca kes met fondant. Aanmelden is verplicht en kan nog tot morgen via 0118 634800. Slagwerker Monk met Verbiest in Porgy Jazzmuzikant Rony Verbiest en slagwerker Thelonius Monk jr. spelen morgen in Porgy Bess in Terneuzen. Het tweetal nam onlangs samen met Monk sr. een album op. Ze krijgen ver sterking van Hans van Oost (gi taar) en Mario Vermandei (con trabas). Aanvang is om 20.30 uur, toegang kost 15 euro. Beschonken vrouw zonder rijbewijs Een veertigjarige vrouw uit IJ zendijke is zondagnacht be trapt op het besturen van een auto zonder rijbewijs. Ze raak te betrokken bij een kleine aan rijding op de Axelsestraat in Terneuzen. Agenten kregen al snel in de gaten dat zij te diep in het glaasje had gekeken. De vrouw reed in de auto van haar vader. Kennismaken met christelijk geloof De protestantse kerk begint een negendelige 'alpha-cursus' in de Goede Herderkerk in Ter- neuzen. Deelnemers maken kennis met het christelijk ge loof. Er wordt gegeten, verteld en gediscussieerd. Donderdag om 18.30 uur begint een infobij- eenkomst over de cursus. Deel name aan de cursus is gratis. Cursus over collectie van Mauritshuis De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt op de dinsdagochtenden 4 en 11 febuari een cursus over de collectie van het Maurits huis in Den Haag. Het gaat om i7e-eeuwse schilderkunst, waarbij ook wordt ingegaan op de rol van de vrouw in die tijd. Locatie is De Lieve in Hulst, op geven via 0118 634800. W& ÉÊM m.' pm mm., m Dat lijkt een onverkiesbare plek, ware het niet dat de ervaren Gij sel - hij zit al 28 jaar in de gemeen teraad - altijd veel voorkeurstem men krijgt. Tijdens de vorige ver kiezingen waren dat er 501. Hij had daarmee de meeste stemmen van alle niet-lijsttrekkers, en ruimschoots voldoende voor een voorkeurszetel; daarvoor waren een kleine 200 stemmen genoeg. Toch is een nieuwe voorkeursplek geen zekerheidje, meent Nieuw Gemeentebelang-voorzitter Vin cent Calon. „We hebben William gevraagd geen campagne te voe ren. En daarnaast staan er meer mensen uit Eede op de kieslijsten dan vier jaar geleden. Daarom ver wachten wij niet dat William ge noeg voorkeurstemmen krijgt." Mocht dat wel gebeuren, dan 'moeten we flink discussiëren over wat we dan gaan doen', ver klaart Calon. Voor Gijsel zelf is dat wel duidelijk. „Het lijkt mij kiezersbedrog om dan niet in de raad te gaan zitten." Gijsel heeft een paar redenen om alsnog op de kieslijst te gaan staan. „Ik voel me nog goed ge noeg. Er zijn raadsleden in andere gemeenten die nog een stuk ouder zijn dan ik, en die gaan ook door." Daarnaast wil Gijsel ruim te geven aan zijn broer Frank, stelt hij. „Die staat op nummer twee, en verdient alle aandacht. Vandaar dat ik zelf niet in de schijnwerpers ga staan." Het bestuur van Nieuw Gemeen tebelang heeft lang getwijfeld over wat ze met Gijsel aanmoest, bekent voorzitter Calon. „Willi am wist heel lang niet goed wat hij wilde. Uiteindelijk leek dit ons een goede middenweg." Overigens staat ook vertrekkend fractievoorzitter Adri Rosendaal op de lijst van Nieuw Gemeente belang. Hij is op de 24e plaats lijst duwer. Sicilië, Sardinië en Corsica Rondreis Gastvrij Ierland Lourdes Klassiek of via Nevèrs Schilderachtig Toscane maaskantreizen.i nl info@maaskantreizen.nl I 0412 - 48 28 28 DINSDAG 28 JANUARI 2014 Clinge aangepakt y TERNEUZEN IJZENDIJKE TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN HULST i y>V: - JZ I Ilinge bezig nieuwe leidingen te leggen. Ook de huisaansluitingen worden vernieuwd, foto Peter Nicolai door Martijn de Koning EEDE - Raadslid William Gijsel staat toch op de lijst van Nieuw Gemeen tebelang voor de gemeenteraads verkiezingen in Sluis. De Eedenaar (71) gaf tot voor kort aan te stop pen met de gemeentepolitiek, maar is door het partijbestuur toch nog op de 23e plaats gezet. I ég t'/X//. 14 dagen vanaf 999 14*daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Taormina.Costa Smeralda en Ajaccio. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 6,27 april, 18 mei, 1 juni e.a. 10 dagen vanaf 699 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Cliffs of Moher. Dublin. Ring of Kerry. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 8,29 mei, 12 juni, 3,24 juli e.a. 7 dagen vanaf 399 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Pyreneeèn en Lourdes. Verblijf ter plaatse op basis van vol-pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 17,27 april, 1.4,8.11.18,22,25 mei e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse rondreis per Comfort-Class touring car. Met o.a. Pisa. Siëna. Florence. Volterra, Lucca San Gimigriano! Verblijf in hotels op basis van half-pension. U reist ComfOrt-Class. Vertrek 20 maart, 18,25 april, 5.19 mei, 9, 30 juni e.a. /f$Sy pri Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakir-tss. 4ÉH® excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57