'Op dagen als deze is het toch weer moeilijk' Restaurant De Kreek in nieuwe handen, De Kraag sluit binnenkort Party-People met zeven bussen naar Antwerpen 66 We hebben ervoor gekozen water niet alleen via riolen af te voeren, maar ook via sloten. 66 De kans dat het nog een keer fout gaat, is aanwezig. Overlast in huizen moet voorbij zijn. 20 ZEEUWS-VLAANDEREN 1 VOORBEELD Poëzie-avond Hulst en waterschap werken aan oplossing die in de rest van Nederland belangstelling trekt. Rozenactie In haar aanleunwoning in Terneu- zen viert ze samen met haar man Pieter (89) dat zij al 65 jaar ge trouwd zijn. Vrienden, familie en de burgemeester komen op be zoek. „Normaal komen op een dag als vandaag ook kinderen en kleinkinderen op bezoek. Maar die hebben we helaas niet", ver telt Christina geëmotioneerd. Een bombardement op Zuidzan- de zorgde er in de Tweede Wereld oorlog dat Christina gewond aan haar buik raakte. Zes jaar nadat ze AARDENBURC - Poëziegezelschap Mannen van Papier brengt, op uit nodiging van het Inktpotgenoot schap, vrijdag het programma in Casa Portiera in de Weststraat in Aardenburg. Tijs van Bragt, Jan J.B. Kuipers, Thom Schrijer, André van der Veeke en Albert de Vos dragen gedichten voor onder de naam De zee is overal. De voor drachten worden afgewisseld met muzikale intermezzo's. Aanvang 20.00 uur, toegang gratis. met de uit Oostkapelle afkomsti ge Pieter trouwde, kwam uit dat de verwonding aan haar buik het krijgen van kinderen onmogelijk maakte. Pieter en Christina heb ben het daar op dagen als deze moeilijk mee, ook al zijn ze nog el ke dag dolblij met elkaar. Pieter kwam na twee jaar tewerkstelling in Duitsland na de oorlog via via aan een baan bij een boer in Zuid- zande. „En daar zag ik hem lopen. Ik vond het meteen een 'schoon' ventje. Hij hield ook, net als ik, heel veel van dieren." Dat doet het echtpaar nog steeds. Lang verzorgden ze de paarden van de familie Van Opdorp in Zandstraat. Als hun werk als taxi- chauffeuse en portier bij de NSM in Sluiskil het toeliet, waren ze dikwijls bij de paarden te vinden. TERNEUZEN - Vrijwilligers van stichting Het Steunpunt delen morgenmiddag rozen uit in het centrum van Terneuzen. Ze wil len daarmee de aandacht vestigen op Wereld Kankerdag en mensen die zelf aan de ziekte lijden, een hart onder de riem steken. Ontvangers van de bloemen wordt gevraagd de roos eventueel door te geven aan iemand die op welke manier dan ook te maken heeft met kanker. door Eugène Verstraeten CLINCE - In Zeeland en zelfs in de rest van Nederland kijken water specialisten belangstellend mee over de schouders van de gemeen te Hulst, hoe in het dorp Clinge de wateroverlast wordt aange pakt. Wethouder Clen de Kraker vol trots: „We hebben een voor beeldproject." De wateroverlast speelt al tiental len jaren. In Clinge stroomden de rioolbuizen bij een hevige hoos bui zo snel vol, dat het water geen kant meer uit kon. Het gevolg was dat de straten regelmatig blank stonden. „Je kunt de buizen onder de grond zo groot maken als je wilt, maar bij echt heel veel regen krij gen ook die al het water niet zo snel weg", stelt De Kraker. In het verleden zijn wel wat aan passingen gedaan, maar daarmee was de overlast niet verdwenen. „Ons rioolstelsel is berekend op 20 millimeter regen, maar buien met 55 tot 70 millimeter regen zo als we gehad hebben, daar zijn we niet op berekend. Dat er een beet je water op straat staat, oké, maar het mag niet zo zijn dat het water de tuinen en de woningen in loopt." De afgelopen jaren is er in Clinge steeds meer bijgebouwd, waar- door de oppervlakteverharding met 30 procent is toegenomen. Dat betekent dat er nóg meer wa ter blijft liggen. Overleg met waterschap Schelde- stromen leidde tot een vernieu wend idee. Niet al dat regenwater door het riool proberen te persen, maar afvoeren via de straat en de sloten in de polder. De Kraker: „Dat doen nog niet zoveel ge meenten. We hebben de watersys temen van het waterschap en de gemeente aan elkaar gekoppeld. Dat is het bijzondere aan dit pro ject." Vanaf vorig voorjaar gingen in het noordelijk deel van het dorp de spaden de grond in, zoals bij de Blomweg. Nieuwe sloten kwa men er bij, oude waterlopen zijn verdiept. „Sloten die we nooit benutten, zijn opgeknapt en geschikt ge maakt voor de waterafVoer. Com plete tuinen zijn omgeploegd om het water naar de sloten te kun nen afVoeren. Wat dat betreft wil ik alle bewoners wel een pluim ge ven voor hun fantastische mede werking." Of het nu echt gedaan is met de wateroverlast? Daar wil de wethouder zijn hand niet hele maal voor in het vuur steken. „De kans bestaat altijd dat het nog foiit kan gaan." Inmiddels wordt er sinds begin dit jaar alweer gewerkt aan de vol- gende fase, het gebied vanaf de grens, naar de Teerlingstraat en Molenstraat. Parallel aan de Mo lenstraat happen graafmachines achter de bestaande bebouwing een brede sloot uit de klei. „Een gigantisch karwei", weet De Kra ker. De gemeente Hulst stopt er 2,5 De Kreek, gelegen aan de Notenee- weg op de kop van een haventje, is in februari 2011 bij veiling ver kocht. Sindsdien heeft het drie ei genaren gehad, onder wie René Hamelink van Reham Vastgoed in Zaamslag. Het pand was vervol gens in beeld voor vestiging van een Chinees restaurant, omvor ming tot appartementencomplex én een restaurant met een heus strandje. Hamelink laat weten dat eind vori ge week een contract is getekend met Menno Leeuwenburg, die nog tot april actief blijft als uitba tervan het Racketcentrum in Ter- neuzen. Leeuwenburg runde daar voor tien jaar 't Gerecht op de Markt in Terneuzen. Leeuwenburg denkt de locatie aan de kreek uitermate geschikt is voor een restaurant met Franse keuken. Ook wil hij zich richten op vergaderingen, feesten, koffie tafels en passerende fietsers en wandelaars. „Maar eerst moeten we flink aan de slag in het pand. Alles moet worden vervangen, van de keuken tot de tafels", ver telt Leeuwenburg. „Het is echt on gelooflijk, maar in al die jaren dat het dicht was stonden de glazen nog gewoon op de tafeltjes. Alsof de deur na de laatste dag is dicht getrokken en daarna nooit meer is opengegaan." Een ander restaurant aan de Otheense Kreek, De Kraag, sluit 1 maart. De huidige uitbater ver lengt zijn huurcontract niet, om dat hij zich meer gaat richten op traiteuractiviteiten. Hamelink is op zoek naar een opvolger. Het is al de zesde keer dat Sebas tiaan sinds begin 2012 met bussen naar Noxx gaat. Hij kreeg eerder maximaal twee bussen vol. Dat er nu zoveel belangstelling is, is sim pel te verklaren: de nieuwe alco holwetgeving in Nederland. Jonge ren mogen sinds 1 januari 'pas' al cohol kopen vanaf 18 jaar. In Bel gië is dat nog altijd 16 jaar. Sebastiaan stelt strenge eisen. In de bus is alcohol verboden. Wie zich misdraagt, kan op eigen gele genheid naar huis. De opstappers komen uit heel Zeeuws-Vlaande- ren. De bussen zijn in Antwerpen om 23.30 uur en gaan om 4.15 uur terug. Sebastiaan draait zelf als DJ BK, met de Oostburgse DJ Dan- kaart en Yellow Claw (de Neder landers DJ's Nizzle, MC Bizzey en Jimmy Aasgier). Sebastiaan heeft al twee volgende reizen naar Bel gië in petto: Zomergem (disco Ko- korico, 22 februari) en Hasselt (dis co Versuz, 21 maart). I Pieter en Christina Boone-van de Voorde leerden elkaar kennen in Zuidzan- de. „Ik vond hem meteen een schoon ventje." foto Mark Neelemans door Raymond de Frel TERNEUZEN - Natuurlijk is het een mooie dag, maar toch pinkte Chris tina Boone-van de Voorde (87) mandagochtend ook een traantje van verdriet weg. Wateroverlast in Clen de Kraker, wethouder Clen de Kraker, wethouder ssr.ji.L~ Delta en Evides zijn in de Molenstraat in (1 door Raymond de Frel TERNEUZEN - Na meer dan drie jaar leegstand heeft restaurant De Kreek aan de Otheense Kreek in Terneuzen een nieuwe uitbater. Menno en Kirenia Leeuwenburg ho pen in juni een restaurant met een Franse keuken te openen. door Harmen van der Werf BRESKENS - Party-People Zeeuws- Vlaanderen van Sebastiaan Keijmel uit Breskens trekt vrijdag 7 februa ri met niet minder dan zeven bus sen met ruim 350 Zeeuws-Vlaamse jongeren naar discotheek Noxx in Antwerpen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56