ZEEUWS-VLAANDE Winterhanden Kennismaken met kunst Zeven jaar voordat de nieuwe zeesluis er ligt zijn de economische voordelen al duidelijk merkbaar in de Kanaalzone. Vermiste zeeman is afkomstig uit Nieuwdorp almanak CENT - De bouw van de nieuwe zeesluis in Terneuzen leidt zeven jaar voor de ingebruikname al tot grote investeringen van bedrijven en plannen voor nieuwe vestigin gen in de Vlaamse Kanaalzone. Vooruitlopend op de ingebruikna me van de nieuwe, veel grotere sluis, investeert staalgigant Arce- lorMittal bij Zelzate nu al dertien miljoen in nieuwe havenkranen. Algemeen directeur Daan Schalck van het Gents Havenbedrijf be schouwt die investering als een. eerste, duidelijk signaal dat de ha vens van Gent en Terneuzen flink zullen profiteren van de inge bruikname van de sluis, die sche pen tot 120.000 ton kan verwer ken. Nu is dat nauwelijks 80.000 ton. De kranen van ArcelorMittal zijn geschikt voor het lossen van bulkcarriers van Capesize-for- maat en kunnen ook carriers, die nu een deel van de lading in de Put van Terneuzen lichten, behan delen. Dat heeft wel gevolgen voor de in zet van Overslagbedrijf Terneu zen (Ovet), maar wat die zijn, is nog niet in kaart gebracht. Ovet laadt sinds jaar en dag een deel van de lading van bulkcarriers over in duwbakken, waarna die carriers de rest van hun lading via de huidige zeesluis naar de staalfa briek achter de sluizen moeten vervoeren. Volgens Schalck en Vlaams minis ter Hilde Crevits (openbare wer ken) melden veel internationale bedrijven zich nu al voor vesti ging aan het Kluizendok op de westelijke kanaaloever, waar de kades geschikt zijn gemaakt voor veel grotere schepen dan de ha ven tot nu toe kon verwerken. Ook de belangstelling voor vesti ging op de Axelse Vlakte, aan de Autrichehaven, groeit snel, stelt burgemeester Jan Lonink vgn Ter neuzen vast. Voorzitter Guy Bontinck van de Vereniging van Gentse Havenge bonden bedrijven: „Het toekomst perspectief voor de bestaande en nieuwe bedrijven is de nieuwe, grotere zeesluis." En voorzitter Alain Dufait van de nieuwe Zeeuwse werkgeversorga nisatie Portiz: „Het zal zeker zijn aantrekkingskracht hebben op het bedrijfsleven in de Kanaalzo ne. Goed voor de werkgelegen heid. Er zijn nu nog duizend vaca tures." VUSSINGEN - De vermiste opvaren de van het vrachtschip Cymbeli- ne naar. wie vrijdag een uitgebrei de zoekactie is gedaan in de Wes- terschelde-monding, is een 43-ja- rige man uit Nieuwdorp. Na vertrek uit Vlissingen-Oost bleek hij niet aan boord, waarna reddingswerkers in actie kwa men. Tevergeefs. De man die als scheepskok werkte, is nog altijd niet gevonden. De politie heeft ca merabeelden bekeken om te zien of de Zuid-Bevelander zelf van boord is gegaan. Dat onderzoek heeft niks opgeleverd. Toen de Vlissinger onlangs een nieu we auto kocht, vielen hem niet al leen complimenten ten deel voor zijn keuze; hij ontving ook een groot aantal tips over hoe hij zijn Heilige Koe zo lang mogelijk mooi en rijdend kan houden. Collega's we zen hem met de winter op komst op het belang van winterhanden. Veel veiliger en ja, het kost wel wat om ze te laten opslaan en te laten ver vangen, maar ja, veiligheid mag wat kosten nietwaar1 Zo liet hij zich ompraten. Naarmate de vries kou uitblijft, krijgt hij daar steeds meer spijt van. „Potverdrie, elke dag ligt er weer een plasje onder mijn auto. Die winterhanden smelten ge woon weg!" DINSDAG 28 januari 2014 zeesluis levert nu al op Nieuwe door Wout Bareman OOSTBÜRC - Een paar uurtjes cursus en een clubje mei den hiphopt alsof ze nooit anders heeft gedaan. De da mes treden maandagmiddag op in het Oostburgse Ledel- theater voor klas- en schoolgenoten. Ruim 220 vierdeklassers (technische leerweg, havo en vwo) van Het Zwin maakten kennis met kunst en cultuur tijdens een speciaal voor hen op poten gezette 'theater en cultuurdag'. Naast (hiphop)dansen konden leerlingen schilderen, filmpjes maken van foto's via de stop-mo- tiontechniek, rappen, scratchen, filmen, (pop)muziek ma ken of optreden als cheerleader. De tijdens de cursus ge maakte filmpjes, schilderijen of geleerde vaardigheden werden 's middags aan mede-leerlingen getoond. Een enkeling vond kunst en cultuur ook aan het eind van de middag nog saai, maar veel kinderen beleefden lol aan een dagje kunstzinnig bezig zijn. foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53