Wilt u binnen 1 dag veilig douchen? molenaar 22 BEVELANDEN en THOLEN 'Onecht' trouwen tijdens Weddings by the Sea VVD Goes wil helderheid over fonds De Mythe Zeven jaar voordat de nieuwe zeesluis er ligt zijn de economische voordelen al duidelijk merkbaar in de Kanaalzone. Nieuw: Veilige douche voor senioren CENT - De bouw van de nieuwe zeesluis in Terneuzen leidt zeven jaar voor de ingebruikname al tot grote investeringen van bedrijven en plannen voor nieuwe vestigin gen in de Vlaamse Kanaalzone. Vooruitlopend op de ingebruikna me van de nieuwe, veel grotere sluis, investeert staalgigant Arce- lorMittal bij Zelzate nu al dertien miljoen in nieuwe havenkranen. Algemeen directeur Daan Schalck van het Gents Havenbedrijf be schouwt die investering als een eerste, duidelijk signaal dat de ha vens van Gent en Terneuzen flink zullen profiteren van de inge bruikname van de sluis, die sche pen tot 120.000 ton kan verwer ken. Nu is dat nauwelijks 80.000 ton. De kranen van ArcelorMittal zijn geschikt voor het lossen van bulkcarriers van Capesize-for- maat en kunnen ook schepen, die nu een deel van de lading in de Put van Terneuzen lichten, behan delen. De belangstelling voor de Axelse Vlakte, aan de Autri- chehaven, groeit snel, aldus burgemeester Jan Lonink. Dat heeft wel gevolgen voor de in zet van Overslagbedrijf Terneu zen (Ovet), maar wat die zijn, is nog niet in kaart gebracht. Ovet laadt sinds jaar en dag een deel van de lading van bulkcarriers over in duwbakken, waarna die carriers de rest van hun lading via de huidige zeesluis naar de staalfa briek achter de sluizen moeten vervoeren. Volgens Schalck en Vlaams minis ter Hilde Crevits (openbare wer ken) melden veel internationale bedrijven zich nu al voor vesti ging aan het Kluizendok op de westelijke kanaaloever, waar de kades geschikt zijn gemaakt voor veel grotere schepen dan de ha ven tot nu toe kon verwerken. Ook de belangstelling voor vesti ging op de Axelse Vlakte, aan de Autrichehaven, groeit snel, stelt burgemeester lan Lonink van Ter- neuzen vast. Voorzitter Guy Bontinck van de Vereniging van Gentse Havenge bonden bedrijven: „Het toekomst perspectief voor de bestaande en nieuwe bedrijven is de nieuwe, grotere zeesluis." En voorzitter Alain Dufait van de nieuwe Zeeuwse werkgeversorga nisatie Portiz: „Het zal zeker zijn aantrekkingskracht hebben op het bedrijfsleven in de Kanaalzo ne. Goed voor de werkgelegen heid. Er zijn nu nog duizend vaca tures." Bel gratis 0800 - 27 40 400 en ontvang de uitgebreide brochure thuis! BS Ja, stuur mij de gratis brochure over badkamers Vrijblijvend thuisadvies? MIDDELBURG - Het wordt grappig straks, zeker. Maar Richard Jansen verwacht dat er toch ook heel wat serieuze noten worden gekraakt tijdens Weddings by the Sea in Middelburg. Op vrijdag 14 en zaterdag 15 fe bruari kan tijdens dit evenement in het 'onecht' worden getrouwd, met een 'ongewone' ambtenaar van de burgerlijke stand zoals een dichter of gravin. „Kinderen wil len niets liever dan trouwen met hun knuffel of hun oma. Waarom maken we het voor een keer niet iets dat voor iedereen toeganke lijk is?." Onder de aanmeldingen tot nu toe zijn onder meer men sen die zich laten verenigen met een paard en een kakatoe. „Maar er is ook een ouder stel dat graag de trouwdag een keer over wil doen", licht Jansen een tipje van de parade van trouwlustigen op. Weddings at the Sea is een initia tief van Regina Reinders en Jan sen, de man achter Chocolate Lo vers. Deze Middelburgse chocola deshop zet zich volledig in voor het goede doel. Het tweetal wil mét deze activiteit iets leuks orga niseren rondom 'de dag van de liefde' en tegelijkertijd verbindin gen aangaan met ondernemers in de regio. „Er samen iets leuks van maken. In de winter gebeurt er niet zo veel." In principe is het een eenmalig evenement. „Maar als het een succes wordt, doen we het in de zomervakantie mis schien nog wel een keer." Het pand Vlasmarkt 40 in Middel burg wordt ingericht C,Het paard past er in, we hebben het opgeme ten") als trouwzaal. Een 'onecht* huwelijk kost 6,95 euro, inclusief trouwboekje. Aansluitend kan bij Heeren van Holland het bruilofts feest worden gevierd. Voor bijzon der vervoer, op vrijdag een riksja en op zaterdag de grootste en de kleinste trouwauto van Zeeland, wordt gezorgd. Binnenlopen kan beide dagen tussen 12 en 21 uur. www.molenaar.nl Tel 0800-27 40 400 2jK f\ (ei/eh/ info@molenaar.nl Om de cyclus compleet te maken, kan er na het feest zelfs worden gescheiden. Er staat een advocaat klaar. GOES - De Goese WD-fractie maakt zich ernstig zorgen over de beschikbaarheid van Theater De Mythe voor amateurverenigingen. De partij wil van B en W weten waarom de exploitant zijn toege zegde fonds voor amateurkunst nog niet heeft opgericht. De WD had zelf graag gezien dat De My the onder bepaalde voorwaarden rechtstreeks beschikbaar zou wor den gesteld aan amateurverenigin gen maar trok een motie daarover terug nadat toezeggingen over het fonds waren gedaan. Het voorstel blijft echter uit, reden voor de par tij om aan de bel te trekken bij het college. Nu al impuls door zeesluis door Wout Bareman door Esme Soesman Staalgigant ArcelorMittal investeert nu al 13 miljoen euro in nieuwe haven kranen bij Zelzate met het oog op de nieuw te bouwen zeesluis bij Terneu zen. Veel senioren merken dat het baden de nodige inspanning kost. En dat is niet verwonderlijk: u jstaat in een natte, gladde ruimte met weinig houvast.- Eik jaar belanden ruim vierduizend mensen in het ziekenhuis na een val in de badkamer. U hebt er misschien wel eens over gedacht uw badkamer aan Ce laten passen, maar u ziet tegen de verbouwing op. Molenaar heeft nu de oplossing! Compleet aangepaste douche in slechts 1 dag Uw oude bad wordt door ons afgevoerd De wand en vloertegels worden niet weggebroken U heeft geen last van rommel en stof in huis 4 Mevr Dhr Naam Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wk05_M2_pzc Wij komen graag bij u thuis langs voor een gratis vrijblijvende demonstratie. Bel gratis 0800-27 40 400 en maak een afspraak! Reserveren en meer info via:www.weddingsbythesea.nl. Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50