Verkoop boeken voor 'even' stilgelegd i Grote verschillen tussen regio's en ziekenhuizen bij behandeling hernia 4 BINNENLAND POLARE e ;woP Erf- of Schenkbelasting betaald? Laatste kans om die terug te eisen! Is er toekomst voor de boekwinkel? Natuurlijk, zegt de sector. Als je maar verstand hebt van de klant. IGZ: ziekenhuizen doen het beter De zorg in ziekenhuizen is in 20x2 verbeterd in vergelij king met een jaar eerder. Dat zegt de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ). Bij operaties en in de oncolo gie is de grootste winst be haald op het gebied van te- rugdringen van vermijdbare sterfte. In vijfjaar tijd hal veerde het aantal gevallen, ïn de meeste ziekenhuizen wordt veel beter overlegd door interne partijen, bij voorbeeld bij geboortes of bij de behandeling van kan ker, aldus de IGZ. OM: verleng tbs moordverdachte De officier van justitie wil dat de tbs van de verdachte van de moord op Nicole van den Hurk met een jaar wordt verlengd. De 46-jari- ge tbs'er werd twee weken geleden aangehouden voor de verkrachting van en moord op de Eindhovense Nicole van den Hurk, acht tien jaar geleden. Hij kreeg in het verleden tbs opgelegd voor een andere zaak. 'Koenders volgens Mali niet neutraal' De president van Mali be ticht Bert Koenders, hoofd van de VN-vredesmacht in het land, van partijdigheid. Daarover berichten lokale media in Mali, aldus radio zender BNR gisteren. Koen ders zou zich niet neutraal opstellen. De VN hebben de betrouwbaarheid van de be richten nog niet bevestigd. Nederlander mag vliegen met JSF De eerste Nederlandse piloot voor de Joint Strike Fighter (JSF) is klaar met zijn opleiding. Majoor Lau rens Jan Vijge is geslaagd op Eglin Air Force Base in Flori da, maakte Defensie giste ren bekend. Ook zes man grondpersoneel rondden een opleiding met succes af. AMSTERDAM - Boekwinkelketen Polare sluit vanaf vandaag 'tijde lijk' alle twintig Nederlandse win kels. Ook is de webshop van de ke ten sinds gisteren op slot. De Bel gische filialen blijven wel open. Dat maakte het bedrijf gisteren op de eigen site bekend. Polare is eigendom van investeringsmaat schappij Procures die in 2012 de boekwinkels van Selexyz en De Slegte overnam en samenvoegde. Polare zegt dat deze maatregel no dig is vanwege een 'strategische heroriëntatie' die noodzakelijk is 'om zijn voortbestaan veilig te stellen'. Wat die heroriëntatie pre cies inhoudt, licht het bedrijf niet toe. De vakbonden zijn niet vooraf geïnformeerd over de sluiting, zegt bestuurder en onderhande laar Martijn den Heijer van dien stenbond CNV. „De vorige keer zijn wij ook niet ingelicht over de reorganisatie die bij Polare werd doorgevoerd. We hebben toen aangegeven dat we niet meer wil len praten, omdat we toch telkens worden gepasseerd." Bij die vori ge reorganisatie werden 54 van de 336 banen geschrapt. Twee weken geleden werd be kend dat het Centraal Boekhuis weigerde nog langer boeken te le veren aan de winkelketen. Pas na dat Polare akkoord ging met een beperktere kredietregeling, wer den de winkels vorige week weer bevoorraad. De nieuwe situatie biedt volgens het bedrijf echter 'onvoldoende toekomstperspec tief. Momenteel worden gesprekken gevoerd met geïnteresseerde par tijen, meldt het bedrijf „Wij wer ken er hard aan om onze winkels snel weer te kunnen heropenen." Vakbondsman Den Heijer heeft twijfel bij liet realiteitsgehalte van die hoop. Hij verwijst naar de recente plotselinge sluiting van de winkels van juweliersketen Sie- bel. „Die zou ook tijdelijk zijn, maar die keten is nu failliet." RC-IP AMSTERDAM - Wat is het belang rijkste doel voor 2014? Directeur Jan van de Wouw van boekwin kelketen Polare kreeg de vraag in december voorgelegd door Boek blad. Zijn antwoord: „Polare door 2014 heen trekken. En dat gaat ons lukken." Inmiddels zijn we een maand ver der. Het optimisme van Van de Wouw lijkt vervlogen. Vandaag blijven de deuren van alle twintig Polare-boekwinkels voor onbe paalde tijd gesloten. Waar ging het mis? En is er in tij den van ontlezing en internetwin kels nog wel plaats voor zoiets ouderwets als een boekwinkel? Natuurlijk is er toekomst voor de boekhandel, verzekert Fabian Paagman, directeur van de gelijk namige Haagse boekwinkel. „Er is nog heel veel vraag naar boeken, en er worden nog heel veel goede boeken uitgegeven." Paagman wordt binnen de sector gezien als een succesverhaal. De winkel verkoopt niet alleen boe ken, maar schenkt ook koffie en brengt 'amusement'. Maar het be langrijkste is en blijft dat je een goed assortiment boeken hebt staan, vindt Paagman. En daar ging het bij Polare mis, denkt hij. „Die hebben het de voorbije maanden zo druk gehad met het inkrimpen van personeel en ma nagement dat ze zijn vergeten dat er ook boeken verkocht moeten worden." Roepen dat de hele sector het moeilijk heeft, vindt Paagman on zin. „Natuurlijk is Polare niet de enige boekhandel die in de proble men zit. Maar ga eens kijken in de wereld van de wasmachinever kopers, of de autohandel. Door de crisis is het overal moeilijk." De filosofie dat 'extra beleving voor de klant' de boekwinkel redt, is al achterhaald, stelt Paag man. „Wij promoten nu 'de verlei ding'. We willen klanten verras sen met producten waar ze niet op zaten te wachten, maar waar ze wel enthousiast over worden." Het probleem van Polare is het best samen te vatten met de Zo heeft een herniapatiënt in de ene regio vijf maal zo veel kans op een operatie dan elders. Door de verschillen in kwaliteit van de ingrepen, is het risico op compli caties in het ene ziekenhuis bo vendien vijf keer zo groot als in ëen andere kliniek. Uitschieters op de landelijke herniakaart zijn Oost-Groningen en Winterswijk, waar de meeste ingrepen plaats vinden. In de regio Rotterdam en in de omgeving van Deventer wordt juist heel weinig geope reerd bij de rug- en nekaandoe- ning. Aan de regionale verschillen kun- In Oost-Groningen en de Achterhoek wordt veel geopereerd, in Rotterdam en Deventer weinig nen volgens de NPCF diverse oor zaken ten grondslag liggen, maar die gegevens zijn er nog niet, zegt directeur Wilna Wind van de NPCF: „Natuurlijk willen we kun nen laten zien waar die verschil len precies vandaan komen. De zorgverzekeraars weten dat en wij willen die informatie ook heb ben." Hernia is de eerste aandoe ning waarvoor een vergelijkend onderzoek wordt gepresenteerd op Zorgkaart.nl. De NPCF kon digt aan dat ook de behandeling van andere aandoeningen in kaart zal worden gebracht, te beginnen met galblaas- en liesbreukopera ties. d DEN HAAG DEN BOSCH BAMAKO DEN HAAG door Paul Bots 8ANCA ?R Hebt u in de periode 2005 tot heden erfbelasting, schenk belasting of successierechten als particulier betaald of moet u dat nog doen vanwege een erfenis of schenking? Meldt u zich dan snel aan voor ons proces bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens! De inschrijving is verlengd tot 28 februari. Het is uw laatste kans om de belasting terug te vorderen. Schrijf u in via collectiefon- recht.nl of vraag het inschrijf formulier aan. Dat kan van maandag tot vrijdag van 08.30 tot 21.00 uur en op zaterdag van 9.30 tot 16.00 uur via 0224 224 264. Jan Duikerweg S 1703 DH Heerhugowaard www.coliectiefonrechfnl info@collectiefonrecht.nl Winkel 'vergat door Paul Bots door Paulus Smits UTRECHT - Ziekenhuizen en specia listen kijken in het ene deel van het land totaal anders aan tegen hernia dan in een ander. Dat blijkt uit een inventarisatie van de Neder landse Patiënten Consumenten Fe deratie (NPCF) op de website Zorg- kaart.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 4