Voorlopig geen schot in ontwikkelen AMAC JÜ Borsele ageert tegen decentralisatie maaskant BEVELANDEN en THOLEN 21 Project met gratis leenfietsen stopt Maakt er meer vakantie van. maaskantreizen.nl De plannen op het terrein met on der meer huisvesting voor arbeids- migranten en woningen zijn half november gepresenteerd. Toen is tevens verteld dat er een informa tieavond zou worden gehouden en een klankbordgroep zou wor den samengesteld om de inwo ners optimaal te betrekken bij de ontwikkeling van de plannen. Twee maanden na de bekendma king van de plannen is er echter nog weinig gebeurd, constateert Hans van Dijk van de dorpsraad. „Er hebben zich inmiddels wel mensen uit het dorp aangemeld om zitting te nemen in de klank bordgroep maar daar is nog ver der weinig mee gedaan." Het verbaast Van Dijk overigens niet dat er vooralsnog weinig schot zit in de plannen. „Gezien de situatie op de woningmarkt denk ik niet dat het er vrij snel van zal komen. Er is vrij weinig duidelijk." De dorpsraad neemt echter het heft in handen. „Tijdens de eerst komende vergadering van de dorpsraad komen wij in actie. Dan gaan we zelf de klankbord groep samenstellen om enige vaart in het proces te houden." De dorpsraad wil in ieder geval dat de vervallen loodsen zo snel mogelijk worden gesloopt. De bouwval is de bewoners van 's-Heerenhoek al jaren een doorn in het oog. Projectontwikkelaar AM, de be langrijkste partner in Cingelveste CV, was gisteren niet in staat te reageren. MIDDELBURG - De gratis leenfiet sen van het bedrijf Calllock keren definitief niet terug in Middel burg. Calllock heeft geen enkel Middelburgs bedrijf bereid gevon den om te investeren in het pro ject. De proef met de leenfietsen begon in 2011. Calllock plaatste fietsen op het station en andere plekken in de stad, die met een sms'je of een pasje van het slot ge haald konden worden. De belang stelling bij gebruikers bleek groot. Voorwaarde voor subsidie van de provincie was dat bedrijven ook zouden investeren in het project. Vanwege de crisis is het Eindho- vense bedrijf er echter niet in ge slaagd bedrijven te verleiden om fietsen te sponsoren. NOORD-BEVELAND REIMERSWAAL THOLEN Borsele kan goed leven met de de centralisatie van de zorg maar dat moet veel zorgvuldiger gebeuren, vinden beide wethouders. Door de persoonlijke verzorging uit dit pakket te halen verdwijnt een belangrijke kaart uit het bouwwerk, vinden Zandee en Schenk. „Als de persoonlijke ver zorging onder de verantwoorde lijk beid valt van de zorgverzeke raar, staan er straks twee mensen aan het bed of de stoel. Iemand namens de zorgverzekeraar en ie mand namens de gemeente. Dat is niet goed, zeker niet voor de pa tiënt", zegt Zandee. Schenk mist de financiële paragraaf. „Wat ge beurt er als we te weinig geld blij ken te hebben. Komt er dan meer bij of niet? Daar is totaal geen dui delijkheid over. Het is niet trans parant genoeg." De meeste gemeenten ageren te gen dat onderdeel van de decen tralisatie. „Wij hopen dat de VNG deze prik kel oppakt en opnieuw het ge sprek aangaat met Van Rijn." Een woordvoerster van de VNG be treurt het dat de gemeente Borse le blijkbaar niet op de hoogte is van de recente ontwikkelingen. Ook de VNG vindt het voorwaar- denpakket zoals het er nu ligt on toereikend voor een verantwoor de invoering van de nieuwe ta ken. Zo is er onvoldoende waar borg voor samenwerking met zorgverzekeraars en de huidige budgettaire kaders plaatsen ge meenten voor niet te dragen fi nanciële risico's. „Wij verwach ten een adequate reactie van het kabinet." Borsele is niet eens met het voornemen de persoonlijke verzorging neer te leggen bij de zorgverzekaar. Sicilië, Sardinië en Corsica Rondreis Gastvrij Ierland Lourdes Klassiek of via Nevers Schilderachtig Toscane DINSDAG 28 JANUARI 2014 sê •V- -I: WmÊÈSi door Frank van Cooten 'S-HEERENHOEK - Inwoners van 's-Heerenhoek wachten met span ning op de ontwikkelingen van het AMAC-terrein. Fietsveiligheid is een van de onderwerpen van de stellingen voor de gemeente Goes, foto Mechteld Jansen Grote projecten, zoals hotelbouw aan de Veerse Gatdam, zijn goed voor de gemeente Noord-Beve land. De gemeentelijke jachthaven in Kamperland kan het beste worden verkocht. 9 Noórd-Beveland is te klein om een zelfstandige gemeente te blijven. 9 Het kassengebied bij Rilland mag worden uitgebreid. 9 Uitbreiding van dorpen is pas een optie als braakliggende terreinen in de dorpen zijn opgevuld. 9 De gemeente Reimerswaal moet niet meewerken aan plannen voor nieuwe natuurgebieden. 9 Het ambtsgebed voor aanvang van de gemeenteraadsvergadering moet worden afgeschaft. 9 Tholen moet een zelfstandige ge meente blijven. 9 Initiatieven die de gemeente Tho len aantrekkelijker maken voor toerisme moeten alle ruimte krij gen. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De Borselse wet houders Ad Schenk en Jan Zandee zijn het absoluut niet eens met het voornemen van staatssecretaris Van Rijn de persoonlijke verzor ging van mensen in handen te ge ven van de zorgverzekeraars. set 14 dagen vanaf 999 14-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a, Taormina, Costa Smeralda en Ajacclo. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 6,27 april, 18 mei, 1 Juni e.a. 10 dagen vanaf 699 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Cliffs of Moher. Dublin, Ring of Kerry. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pënsion, U reist Comfort-ClaSs. Vertrek 8,29 mei, 12 juni, 3,24 juli e.a. 7 dagen vanaf 399 7-daagse excursiereis per Co- ort-Class touringcar, met o.a. Pyreneeën en Lourdes. Verblijf ter plaatse op basis van vol-pension. U reist Comfort-Class Vertrek 17,27 april, 1,4,8,11,18,22.25 mei e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse rondreis per Comfort-Class touring car. Met o.a, Pisa, Siëna, Florence. Volterra, Lucca San Girr ;nano! Verblijf In hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 20 maart, 18,25 april, 5,19 mei, 9, 30 juni e.a. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar" verzorgde busvakanties, excursierelzen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursiesen half-penslon inbegn Vraagdegratlsbrochureaan info@maaskantreizen.nl I 0412 -48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49