I I I f1 Medewerkers DWZ naar tijdelijke locatie 20 BEVELANDEN en THOLEN Om het verkiezingsdebat van munitie te voorzien kan iedereen via internet deelnemen aan ZEEpeil. MM Kaaienroute in Middelburg gaat op de schop mm Marga van Praag bij Parkinsoncafé De bekende presentatrice Marga van Praag komt op 30 januari naar het Parkinsonca fé in Grand-café Buitenrust in de Buitenruststraat in Middelburg. Ze vertelt over haar vader, de zanger Max van Praag. Hij leed op latere leeftijd aan Parkinson. Aanvang: 14.00 uur. Hans van Hoorn exposeert In de binnentuin van zorg centrum Cederhof in Kaplle zijn tot 24 maart werken van Hans van Hoorn te zien. Van Hoorn is autodidact. Vanaf 2009 is hij met acryl verf gaan werken. Van Hoorn schildert realistisch, surrealistisch en trompe de-l'oeil. De expositie is da gelijks te bezoeken van 8.00 uur tot 21.00 uur. Lezing over Groei en Bloei over bollen De vereniging Groei en Bloei houdt op 30 januari een lezing over zomerbloem- bollen en tuinjuwelen. René Zijderveld uit Lisserbroek, opgegroeid tussen de bol len, houdt de lezing. Hij heeft zelf het handels be drijf Dix en Zijderveld. De lezing begint om 19.39 in Dorpshuis Ons Dorpsleven, in 's Gravenpolder. Cursus Italiaans voor op vakantie Vanaf 20 januari geeft de Zeeuwse Volksuniversiteit een cursus Italiaans voor op vakantie: de nadruk ligt op het regelen van praktische zaken: de weg vragen, eten bestellen, een hotel reserve ren. De cursus bestaat uit tien lessen van anderhalfuur, die worden gegeven door mevrouw Huiskes in het Ostrealyceum aan de Fruit- laan, vanaf i9-30uur. GOES - Mag op sport bezuinigd worden? Of kan op het budget voor cultuur worden beknibbeld? Is het in de gemeente Goes veilig voor fietsers? Moet de gemeente Borsele alle grafstenen met rust la ten? Kan in de gemeente Tholen het gebed voor aanvang van de raadsvergadering voortaan achter wege blijven? Op de website van ZEEpeil kan ie dereen in de aanloop naar de ge meenteraadsverkiezingen zijn me ning geven over tien stellingen. Zeven stellingen zijn algemeen 'Zeeuws', drie zijn specifiek toege sneden op elke gemeente (zie hieronder). ZEEpeil is een samenwerkingsver band van het Zeeuws instituut voor sociale en culturele ontwik keling Scoop en de University Col lege Roosevelt in Middelburg. ZEEpeil is eigenlijk een online-pa nel. Mensen die zich hebben aan gemeld wordt hun mening ge vraagd over diverse Zeeuwse on derwerpen. Aan de laatste enquête over het wel of niet samenvoegen, van ge meenten en provincies deden 693 mensen mee. Medewerkers van Scoop en studenten van de UC Roosevelt analyseren vervolgens de uitkomsten. De resultaten wor den vervolgens gepubliceerd op de website www.zeepeil.nl. Wie zijn mening wil geven via het ZEEpeil-panel moet zich eerst via de website opgeven. Aan de verkiezingsenquête mag echter iedereen meedoen, dus ook de Zeeuwen die zich niet heb ben aangemeld voor het ZEE- peil-panel. Over de stellingen kun nen bezoekers aan de website tot •Ba VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD 2014 BORSELE GOES iriin 10 februari hun mening geven. De resultaten zullen daarna aan de ge meenten worden aangeboden. In samenwerking met de redactie van de PZC zijn de tien stellingen geformuleerd. De PZC houdt in de aanloop naar de verkiezingen samen met Scoop in elke gemeente een verkiezings debat. De stellingen en de resultaten van de online-rondvraag leveren voer voor deze openbare debatten. Ver tegenwoordigers van politieke par tijen en het publiek kunnen op de uitkomsten van de rondvraag reageren. KAPELLE Het pand van DWZ aan de Van Doornsestraat in Goes ging don derdagavond 9 januari volledig verloren door een zeer fel uitslaan de brand. Daarna is meteen ge zocht naar een tijdelijke locatie. Het pand aan de Scottweg bleek het geschiktst. De eerste klus voor DWZ bestaat uit het verken nen en inrichten van het nieuwe pand. De medewerkers van colle- ga-werkleerbedrijf Gered Gereed schap locatie Arnestein uit Mid delburg hebben met man en macht gewerkt aan nieuwe werk tafels voor DWZ. Ook zorgen zij voor kleine gereedschappen. Die zijn hard nodig aangezien de eer ste nieuwe opdracht al binnen is. Medewerkers van DWZ kregen de mogelijkheid om voorlopig bij een ander werkleerbedrijf aan het werk te gaan. Twee mensen heb ben hiervan gebruik gemaakt. DWZ is een werkleerbedrijf van Emergis, en demonteert en recy clet professionele apparaten, elek tronica en andere artikelen. MIDDELBURG - Wethouder van ver keer Chris Simons heeft gisteren het startsein gegeven voor werk zaamheden aan de Kaaienroute in Middelburg. De toegestane snel heid gaat omlaag van 50 naar 30 kilometer per uur. Daardoor zal de Kaaienroute nog onaantrekke lijker worden als sluiproute tus sen de snelweg en Veere. Daarbij komt dat alle kruisingen gelijk waardig worden. Daarvoor is het noodzakelijk enkele kruispunten aan te passen, bij de Stations- straat/Stationsbrug, Koningsbrug en Beatrixbrug. Hierdoor wordt het voor voetgangers en fietsers een stuk veiliger. MIDDELBURG www.pcafezeeland.nl KAPELLE GOES GOES Peiling levert munitie voor politiek debat - 'Vi M,..* V r \f <2 jt' V i-ï-'J" Ga om op de stellingen te reageren naar www.pzc.nl/zeepeil De gemeente Borsele moet uit het oogpunt van historisch besef alle grafstenen laten staan. De renovatie van het gemeente huis in Heinkenszand is veel te duur. Dorpshuizen mogen commerciëler opereren om hun eigen broek op te houden. De hoge Goese schuldenlast is een gevaar voor de gemeente. De toekomstige nieuwe afslag op de A58 lost niets op, maar zorgt voor verplaatsing van het pro bleem. Voor fietsers is het nog op te veel plekken gevaarlijk. PM 1 Op de Oesterbaai moet permanen te bewoning mogelijk zijn. Kapelle is te klein om een zelfstan dige gemeente te blijven. Herdenken moet anders in Kapel le. Niet telkens een plechtigheid bij de dodenherdenking, de Franse gevallenen en bij de bevrijding van Zuid-Beveland. Gewoon, één her denking op 17 mei. I Medewerkers van DWZ laden spullen uit voor de nieuwe, tijdelijke locatie aan de Scottweg. foto Mechteld Jansen GOES - Demontage Werkplaats Zee land (DWZ) heeft een tijdelijke lo catie gevonden aan de Scottweg in Goes. Sinds gisteren zijn de circa dertig medewerkers en begeleiders aan de slag om het bedrijf stap voor stap terug op te bouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48