Nieuwe zeesluis levert op voorhand al economisch voordeel Kanaalzone Mobiel trouwen via Trouw ik jou 66 We willen mensen verrassen. Het is een feestje voor ons als de monden openvallen Keijzer bezoekt Victoriakliniek SCHOUWEN-DUIVELAND 23 Open dag bij Bolle Dier TUin Bakwedstrijd Dille en Kamille Makkelijke website MKB Cursus Yoga bij de Yogabakkerij ZIERIKZEE - Iedereen is op acht fe bruari mét huisdier welkom bij Bolle Dier en Tuin in Zierikzee Er is een dierenarts voor een gra tis gezondheidscheck en gebits controle; een fotograaf maakt gra tis foto's; de kattenpsycholoog geeft een gratis consult en er is een demonstratie van de Dog- teachers. MIDDELBURG - Zeeuwen die van bakken houden, kunnen mee doen aan de bakwedstrijd van Dil le Kamille. De taarten kunnen op 7 en 8 februari worden ingele verd bij de winkel in de Langevie- le in Middelburg. Er zijn cadeau bonnen voor de winkel, een high tea bij tearoom Honey Pie en een lunch bij restaurant De Vriend schap te winnen. GOES - Eugène Blommaert uit Goes biedt ondernemers in het midden- en kleinbedrijf een een voudige oplossing voor websites. Met zijn bedrijf Gelijk Anders biedt hij ondernemers de moge lijkheid om eenvoudig zelf een website bij te houden voor alleen die zaken die ze nodig hebben. www.gelijkanders.com DREISCHOR - Wie graag aan yoga doet kan op donderdagochtend te recht bij de Yogabakkerij in Dreischor. De lessen zijn bedoeld voor alle leeftijden en voor alle ni- veau's, ze worden in kleine groep jes gegeven. Er zijn lessen van 9.00 - 10.15 uur en van 10.30 - 11.45 uur. Kosten: 75 voor 10 les sen. info@deyogabakkerij.nl of 06-23863388. veel grotere schepen dan de ha ven tot nu toe kon verwerken. Ook de belangstelling voor vesti ging op de Axelse Vlakte, aan de Autrichehaven, groeit snel, stelt burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen vast. Voorzitter Guy Bontinck van de Vereniging van Gentse Havenge bonden bedrijven: „Het toekomst perspectief voor de bestaande en nieuwe bedrijven is de nieuwe, grotere zeesluis." En voorzitter Alain Dufait van de nieuwe Zeeuwse werkgeversorganisatie Portiz: „Het zal zeker zijn aantrek kingskracht hebben op het be drijfsleven in de Kanaalzone." BABS (buitengewoon ambtenaar burgerlijke stand) Bianca Noomen uit Kloetinge en styliste Linda de Keijzer uit Kwadendam- me bieden een combinatie van 'mobiel' trouwen op een door het bruidspaar zelfgekozen locatie mét styling op maat. Trouwen in de Zeeuwse klei, in de schuur van je grootvader, op het water of in je achtertuin. Voor Noomen en De Keijzer is geen voorstel te gek. Het tweetal is al Ondernemersplein langer bevriend en besloot de krachten te bundelen. Van per soonlijke speech tot dito styling van de trouwlocatie. „Samen ma ken we het helemaal af." Trou wen is weer helemaal hot, consta teren Noomen en De Keijzer. Bo vendien zijn er veel mensen die ooit snel zijn getrouwd en later zin hebben alsnog een echt feest te vieren. „Of hun liefde te herbe vestigen. Het gaat vaak ook om de symboliek." Via 'Trouw ik jou' kan dat - zowel in als buiten Zee land - helemaal naar eigen wens. Dat hoeft niet duur te zijn, aldus Noomen en De Keijzer. „We doen dit echt voor elk budget." Met trouwen in je eigen achter tui n bijvoorbeeld kun je geld be sparen en vaak is nét even anders al heel verrassend. De ringen niet op een standaard wit kussentje bijvoorbeeld, maar aan spijkers op een stuk hout als dat beter bij het geheel past. Of op een bijzondere plek, waar mensen uit zichzelf misschien niet snel aan denken. „Anders dan anders. We willen mensen verrassen. Het is een feestje voor ons als de monden openvallen. Daar doen we het ei genlijk allemaal voor". Vooruitlopend op de ingebruikna me van de nieuwe, veel grotere sluis, investeert staalgigant Arce- lorMittal bij Zelzate nu al dertien miljoen in nieuwe havenkranen. Algemeen directeur Daan Schalck van het Gents Havenbedrijf be schouwt die investering als een eerste, duidelijk signaal dat de ha vens van Gent en Temeuzen flink zullen profiteren van de inge bruikname van de sluis, die sche pen tot 120.000 ton kan verwer ken. Nu is dat nauwelijks 80.000 ton. De kranen van ArcelorMittal zijn geschikt voor het lossen van bulkcarriers van Capesize-for- maat en kunnen ook schepen, die nu de lading deels in de Put van Temeuzen lichten, behandelen. Volgens Schalck en Vlaams minis ter Hilde Crevits (openbare wer ken) melden veel internationale bedrijven zich nu al voor vesti ging aan het Kluizendok op de westelijke kanaaloever, waar de kades geschikt zijn gemaakt voor DPOD DINSDAG 28 JANUARI 2014 Babs Bianca Noomen (I) en styliste Linda de Keijzer lopen over van de ideeën over bijzondere trouwplekken in Zeeland foto Mechteld Jansen door Esme Soesman GOES - Het hoeft niet allemaal groots en verpletterend te zijn, maar warm en persoonlijk...daar kun je bij 'Trouw ik jou' niet om heen. www.trouwikjou.nl Linda de Keijzer, styliste door Wout Bareman GENT - De bouw van de nieuwe zee sluis in Temeuzen leidt zeven jaar voor de ingebruikname al tot grote investeringen van bedrijven en plannen voor nieuwe vestigingen in de Vlaamse Kanaalzone. ZIERIKZEE - Tweede Kamerlid Mona Keijzer (CDA) bracht gisteren een werk bezoek aan Zierikzee. Ze liet zich voorlichten over de zorg op Schouwen-Dui- veland en kreeg een rondleiding bij buurtzorg in de Victoriakliniek. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45