Wilt u binnen 1 dag veilig douchen? molenaar mÊÊ 22 SCH )UWEN-DUIVELAND 'Onecht' trouwen tijdens Weddings by the Sea WSÈÈ WD Goes wil helderheid over fonds De Mythe Om het verkiezingsdebat van voedsel te voorzien kan iedereen via internet deelnemen aan ZEEpeil. EF A 4 4 A 4 SCHOUWEN-DU /ELAND ZIER1KZEE - Mag op sport bezui nigd worden? Of kan op het bud get voor cultuur worden beknib beld? Meer ruimte voor de recrea tiesector? Meer geld voor zorg of ve rkeersveiligheid? Op de website www.zeepeil.nl kan iedereen in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen zijn mening geven over tien stel lingen. Zeven stellingen zijn alge meen 'Zeeuws', drie stellingen zijn toegesneden op de gemeente Schouwen-Duiveland. ZEEpeil is een samenwerkingsverband van het Zeeuws instituut voor sociale en culturele ontwikkeling Scoop en de University College Roose velt in Middelburg. ZEEpeil is een online-panel. Men sen die zich hebben aangemeld wordt hun mening gevraagd over Zeeuwse onderwerpen. Aan de laatste enquête over het wel of niet samenvoegen van gemeenten en provincies deden 693 mensen mee. Medewerkers van Scoop en studenten van de UC Roosevelt analyseren vervolgens de uitkom sten. Wie zijn mening wil geven via het ZEEpeil-panel kan zich via de website opgeven. Aan de verkiezingsenquête kan echter iedereen meedoen, dus ook de Zeeuwen die zich niet heb ben aangemeld voor het ZEE peil-panel. Dit kan tot 10 februari. De resultaten zullen daarna aan VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD 2014 de Zeeuwse gemeenten worden aangeboden. In samenwerking met de redactie van de PZC zijn de tien stellingen geformuleerd. De PZC houdt in de aanloop tot de verkiezingen met Scoop in el ke gemeente een verkiezingsde bat. De stellingen en de resultaten van de online-rondvraag leveren voer voor het debat dat voor Schouwen-Duiveland gepland is op dinsdag 25 februari in café De Suikerbiet in Zierikzee om 19.30 uur. www.pzc.nl/zeepeil iii Nieuw: Veilige douche voor senioren Bel gratis 0800 - 27 40 400 en ontvang de uitgebreide brochure thuis! Vrijblijvend thuisadvies? A f/j Ja, stuur mij de gratis brochure over badkamers wv7W.rno!enaar.nt /^7i\ ik i&lekl lef 0800-27 4 0 400 info@rnotenaar.ni MIDDELBURG - Het wordt grappig straks, zeker. Maar Richard Jansen verwacht dat er toch ook heel wat serieuze noten worden gekraakt tijdens Weddings by the Sea in Middelburg. Op vrijdag 14 en zaterdag 15 fe bruari kan tijdens dit evenement in het 'onecht1 worden getrouwd, met een 'ongewone' ambtenaar van de burgerlijke stand zoals een dichter of gravin. „Kinderen wil len niets liever dan trouwen met hun knuffel of hun oma. Waarom maken we het voor een keer niet iets dat voor iedereen toeganke lijk is?" Onder de aanmeldingen tot nu toe zijn onder meer men sen die zich laten verenigen met een paard en een kakatoe. „Maar er is ook een ouder stel dat graag de trouwdag een keer over wil doen", licht Jansen een tipje van de parade van trouwlustigen op. Weddings at the Sea is een initia tief van Regina Reinders en Jan sen, de man achter Chocolate Lo vers. Deze Middelburgse chocola deshop zet zich volledig in voor het goede doel. Het tweetal wil met deze activiteit iets leuks orga niseren rondom 'de dag van de liefde' en tegelijkertijd verbindin gen aangaan met ondernemers in de regio. „Er samen iets leuks van maken. In de winter gebeurt er niet zo veel." In principe is het een eenmalig evenement. „Maar als het een succes wordt, doen we het in de zomervakantie mis schien nog wel een keer." Het pand Vlasmarkt 40 in Middel burg wordt ingericht („Het paard past er in, we hebben het opgeme ten") als trouwzaal. Een 'onecht' huwelijk kost 6,95 euro, inclusief trouwboekje. Aansluitend kan bij Heeren van Holland het bruilofts feest worden gevierd. Voor bijzon der vervoer, op vrijdag een riksja en op zaterdag de grootste en de kleinste trouwauto van Zeeland, wordt gezorgd. Binnenlopen kan beide dagen tussen 12 en 21 uur. Om de cyclus compleet te maken, kan er na het feest zelfs worden gescheiden. Er staat een advocaat klaar. GOES - De Goese VVD-fractie maakt zich ernstig zorgen over de beschikbaarheid van Theater De Mythe voor amateurverenigingen. De partij wil van B en W weten waarom de exploitant zijn toege zegde fonds voor amateurkunst nog niet heeft opgericht. De WD had zelf graag gezien dat De My the onder bepaalde voorwaarden rechtstreeks beschikbaar zou wor den gesteld aan amateurverenigin gen en maar trok een motie daar over terug nadat toezeggingen over het fonds waren gedaan. Het voorstel blijft echter uit, reden voor de partij om aan de bel te trekken bij het college. Voer voor politiek debat door Esme Soesman Betaald parkeren aan het strand moet worden beperkt tot de twee maanden hoogseizoen, daarvoor en daarna zou het gratis moeten zijn. Er zijn genoeg vakantiehuisjes in de gemeente Schouwen-Duive land. De gemeente Schouwen-Duive land moet zelf investeren in het veiliger maken van de rijkswegen N57 en N59. i Veel senioren merken dat het baden de nodige inspanning kost. En dat is niet verwonderlijk: u staat in een natte, gladde ruimte met weinig houvast. Eik jaar belanden ruim vierduizend mensen in het ziekenhuis na een val in de badkamer. U hebt er misschien wel eens over gedacht uw badkamer aan te laten passen, maar u ziet tegen de verbouwing op. Molenaar heeft nu de oplossing! Compleet aangepaste douche in slechts 1 dag Uw oude bad wordt door ons afgevoerd De wand en vloertegels worden niet weggebroken U heeft geen last van rommel en stof in huis Mevr j Dhr Naam Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wk05_M2_pzc Wij komen graag bij u thuis langs voor een gratis vrijblijvende demonstratie. Bel gratis 0800-27 40 400 en maak een afspraak! Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet 1 «""fc **"6 f Reserveren en meer info via:www.weddingsbyt hesea.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44