Herdenkingen van slachtoffers Ramp Verdubbeling schade vuurwerk op Goeree 20 SCHOUWEN-DUIVELAND REORGANISATIE Ontslagvergoeding of negen maanden begeleiding bij zoeken naar andere baan. 'Meer rekening houden met buren' De WD wil dat bij de be handeling van 'principever zoeken' meer rekening wordt gehouden met omwo nenden, Nu worden buren door de gemeente niet ge kend in de plannen tijdens de fase van aftasten of een bouwplan of vestiging moge lijk is. De WD wil daarin verandering brengen. Gestolen scooter duikt op in Wouw Een scooter die op 7 februari vorig jaar werd gestolen aan de Kanariesprenk in Vlissin- gen is gisteren door de poli tie aangetroffen in het Bra bantse Wouw. Daarbij is geen aanhouding verricht. De rechtmatige ei genaar van de scooter is in kennis gesteld van de vondst. Marga van Praag bij Parkinsoncafé Presentatrice Marga van Praag komt op 30 januari naar het Parkinsoncafé in Grand café Buitenrust in de Buitenruststraat in Middel burg. Ze vertelt over haar va der, de zanger Max van Praag. Hij leed op latere leef tijd aan Parkinson. Aanvang: 14.00 uur. www.peafezeeland.nl ZIERIKZEE Nieuwe aflevering Zierikzee zingt In de Nieuwe Kerk in Zierik zee wordt zondag een nieu we aflevering van Zierikzee Zingt georganiseerd. Het the ma is het Nieuwe Liedboek. Deze bundel is vorig jaar aan de kerken aangeboden. De bijeenkomst staat onder leiding van Mar van der Veer. Het zingen begint om 15.30 uur Cinema zet stoeien in de zaal beter Cinema Middelburg heeft de stoelen in de filmzaal maandag verzet. De stoelen staan nu ver springend van elkaar, zodat mensen op alle rijen de film- goed kunnen zien. Boven dien is er meer loopruimte gecreeërd. In eerste instan tie waren de stoelen recht achter elkaar gezet. Uitverkoop van boeken bij Dorcas Op vrijdag 31 januari en za terdag 1 februari houdt Dor cas een uitverkoop van boe ken. Dat gebeurt in het Dor- cas-depot aan de Zandweg 30 te Zierikzee. Alle boeken gaan weg voor vijftig cent per stuk. De uitverkoop is vrijdag van 13.00-15 00 open en zaterdag van 9.30-12.00 uur. ZIERIKZEE - Vakbonden en de di rectie van woningbouwveren i - ging Zeeuwland in Zierikzee heb ben een akkoord bereikt over een sociaal plan voor zeventien boven tallige personeelsleden. Zij kunnen kiezen uit een ontslag vergoeding volgens de kanton- rechtersformule of negen maan den begeleiding bij het zoeken naarandei w erk. Vakbondsleden bij Zeeuwland zijn met deze rege ling akkoord gegaan.-Eén lid ont hield zich van stemming. „Dit is het resultaat van onderhan delingen," reageert André Smits, voorzitter van de ondernemings raad. „Onder de huidige omstan digheden valt het vinden van an der werk niet mee. Wij hadden daarom liever gezien dat de reor ganisatie geleidelijk zou worden doorgevoerd." Directeur Antoine de Ceuster: „Maar ik vind het be ter om in één keer door de zure appel heen te bijten. Een jarenlan ge reorganisatie werkt verlam mend op de organisatie. Mensen raken dan gedemotiveerd en daar wordt de klant niet beter van. De bonden zijn overigens te spreken over de negen maanden begelei ding van werk tot werk. Het komt ook voor dat bier slechts zes of zelfs drie maanden voor staan." Het sociaal plan geldt vanaf 1 fe bruari. Er komt ook een budget van 5000 euro per medewerker voor omscholing. Smits: „Uiteindelijk heeft ieder een zich constructief opgesteld. Ontslagen bij Zeeuwland, dat was eigenlijk ondenkbaar. En dan met een dertig procent van het perso neel. Dat verwacht je niet." De sfeer in het bedrijf is er anders door geworden, vindt Smits. „En voor mensen die hier lang heb ben gewerkt geldt dat ze eigenlijk nergens meer aan de slag kunnen dan bij een andere corporatie. Maar ze snappen het wel. Zeeuw land moet terug naar zijn kernta ken." Alle zeventien boventalligen kun nen een beroep doen op het so ciaal plan, maar naar verwachting zullen zes mensen dat doen. Zes andere medewerkers hebben op eigen initiatief ander werk gevon den en verder creëert Zeeuwland vijf nieuwe functies. Drie mede werkers gaan toezicht houden op schoonmaak en onderhoud van appartementen, er komt een wooncoach voor huurders met problemen en er komt een func tie bij voor de bedrijfsondersteu ning. In oktober maakte Zeeuwland be kend te gaan snijden in de organi satie. Kortingen door het Rijk, on der andere de verhüurdershef- fïng, zijn hiervan de reden. Onder houd, schoonmaak en de verkoop van woningen besteedt Zeeuw land voortaan uit. Dat moet jaar lijks acht ton opleveren. De reor ganisatie kost ongeveer een mil joen. De Ceuster: „Dat miljoen verdienen we dus binnen twee jaar terug." BESPARINGEN OUWERKERK - De centrale herden king van de Watersnoodramp 1953 vindt zaterdag plaats om 10.00 uur bij het monument, naast het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Tijdens de herden king worden kransen gelegd en houden burgemeester Gerard Ra- belink en Commissaris van de Ko ning Han Polman toespraken. Naast de centrale herdenking wor den de slachtoffers ook herdacht in diverse kernen. De herdenking in Sirjansland begint om 9.00 uur op de begraafplaats en na afloop is er koffie in het Verenigingsge bouw. In Nieuwerkerk start de herdenking om 10.45 uur in Punt 3 aan de Kerkring. De plechtig heid wordt om 11.00 uur voortge zet op de begraafplaats. Na afloop is er koffie in Punt 3. Het dorp Ou werkerk herdenkt de slachtoffers vanaf 13.00 uur in het dorpshuis. Om 13.30 uur is het vertrek naar de begraafplaats voor de kransleg- ging. Na afloop is er koffie in het dorpshuis. Oosterland start om 13.00 uur in het dorpshuis met toespraken. Daarna is het vertrek naar de begraafplaats en na afloop is er koffie in het dorpshuis. De herdenking in Serooskerke start om 14.00 uur bij het monument bij de kerk. Na afloop is er koffie in het dorpshuis. MIDDELHARNiS - De schade door vuurwerk tijdens de jaarwisseling op Goeree-Overflakkee is verdub beld ten opzichte van vorig jaar. Er werd voor 57.000 euro aan ge meentelijke eigendommen ver nield. De gemeente wijt de sterk gestegen schade aan het steeds zwaarder wordend (illegaal) vuur werk. De gemeente probeert waar mogelijk de. herstelkosten op de daders te verhalen. In Dirksland werd tijdens de oudejaarsviering het speelkunst- werk van basisschool De Inkvis in brand gestoken. Verder waren het vooral verkeersborden (11.600 eu ro), bushokjes (1450 euro) en con tainers (2750 euro) die het moes ten ontgelden. Aan straatmeubi- lair werd voor bijna 23.000 euro vernield. De schade aan wegen en fietspaden bedraagt 17.500 euro. Ernstige incidenten hebben zich niet voorgedaan. Burgemeester Ada Grootenboer roept getuigen van vandalisme op dat te melden bij de politie op 0900-8844. Op Schouwen-Duiveland is de vuurwerkschade meer dan gehal veerd. Werd vorig jaar nog voor 13.000 euro vernield, dit jaar bleef de teller dankzij veel preventieve maatregelen steken op 5500 euro. BRUINISSE VLISSINGEN MIDDELBURG MIDDELBURG ZIERIKZEE Akkoord sociaal plan door Ton van den Nouweland I Directeur Antoine de Ceuster (links) en OR-voorzitter André Smits van wo- ningbouwverening Zeeuwland. Het sociaal akkoord bij Zeeuwland had er voor Kerstmis moeten lig gen. De onderhandelingen duur den langer dan gepland. Nu schoonmaak en onderhoud worden uitbesteed, heeft Zeeuw land geen bestelbusjes meer no dig. Medewerkers van Zeeuwland gaan in goedkope Volkswagens van het type Up rijden. 1 Zeeuwland is gestopt met de uit gave van de Woonkrant voor haar huurders. Vanaf 2016 halveert Zeeuwland haar bouwplannen. De projecten Buzee in Zierikzee, Oranjedok in Bruinisse en Duinoord in Burgh-Haamstede worden nog af gemaakt. De begroting 2014 vertoont een positief resultaat van 1,3 miljoen. door Ton van den Nouweland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42