Vrije worpen sterk wapen BC Vlissingen Wielerronde van Goes lijkt gered International Cornelisse even terug bij oude club SPORT 29 _JK Oud-Hoek-speler Ruzie overleden Milan Ruzie is op 58-jarige leeftijd na een lang ziekbed overleden. De in het Kroati sche Rijeka geboren Ruzie speelde begin jaren tachtig twee interlands voor Joego slavië. Als profvoetballer speelde de middenvelder on der meer voor de Belgische clubs AA Gent en Harelbeke. Daarna maakte hij als derti ger nog furore bij Hoek. De nummer 10 kwam in zijn na dagen ook nog even uit voor Terneuzen. Van Poucke stopt bij IJzendijke Ronny van Poucke stopt aan het eind van het voetbalsei zoen als trainer van de vrou wen van IJzendijke. De 56-ja- rige oefenmeester uit IJzen dijke heeft er dan twee jaar opzitten in het vrouwen voetbal. Een complex van factoren heeft de oud-voet baller van Anderlecht doen besluiten om te stoppen. Het IJzendijkse vrouwen team is momenteel koplo per in de tweede klasse. Zwemmer Brink behaalt twee zeges Zwemmer Guido Brink was in Oostburg de snelste mi- nior 6 op de 400 meter vrije slag (5.34.56) en dé 100 me ter wisselslag (1.21.73). Elte van Goethem was de snelste minior 5 op de 400 meter vrije slag (6.07.80) en de 100 meter wisselslag (1.30.16). Bij de meisjes mini- oren 4 was Bridget de Bat (Schelde) niet te kloppen. Ze won de 200 meter wissel slag (3.08.09) en de 50 meter vrije slag (35-12). Nico Knol blijft bij Philippine Nico Knol is ook volgend voetbalseizoen trainer bij Philippine. De trainer heeft zijn contract met de Zeeuws-Vlaamse zon dag-derdeklasser met een jaar verlengd. Knol gaat volgend seizoen de trainerscursus Uefa B (TC 2) volgen en is daarom gerechtigd om Philippine te trainen. De voetbalbond ver leende hem voor dit seizoen dispensatie. Kennismaken met badminton Badmintonvereniging Sinar 75 in Middelburg werkt mee aan een nieuw programma van de Badmintonbond. Iedereen die de beginselen van de sport wil leren en on der begeleiding gericht wil werken aan de algehele fit heid, krijgt via het Start-trai- ningstraining in twaalf we ken de kans om met badmin ton kennis te maken. Opgeven kan via de website: www.sinar75.nl Kimbria- BC Vlissingen 50-64: De thuisploeg kwam goed uit de startblokken en nam binnen drie minuten een io-6-voorsprong. BC Vlissingen had hierop het juiste antwoord en boog de achterstand om naar 16-20. Na de 28-31-rust- stand drukte het team van coach Tom Joziasse snel door naar 34-46. Kimbria gaf zich echter niet ge wonnen en kwam razendsnel te rug tot 47-50. Het laatste woord was weer voor BC Vlissingen, dat met 50-64 de zege veiligstelde. Be langrijk onderdeel waren op- nieuw de vrije worpen, waarvan BC Vlissingen er 19 van de 22 be nutte. Topscorers: Sheri Bos 23, Romana de Ridder 17, Nanon Doeland 13. BV Souburg-OBC 46-53: BV Sou burg profiteerde van de slechte voorbereiding van de titelkandi daat uit Oss, die pas vlak voor het begin van de wedstrijd arriveerde. Met prima aanvallen liep de thuis ploeg uit naar 15-3. OBC herstelde zich enigszins, maar bij de rust stond BV Souburg nog steeds voor met 32-25. Na de pauze behield BV Souburg tot 40-32 de voorsprong, maar daarna werd er zeven minuten niet gescoord en nam OBC met 40-45 de leiding over. Dit bleek voldoende voor de 46-53-zege. Topscorers: Melanie Lindenberg 13, Il se Caljouw 8, Annemarie van der Kaa- den 6. Dennis Raadtgever, de voorzitter van het organisatiecomité, zat vo rig jaar met de handen in het haar omdat zijn wielerwedstrijd door de gemeente opgewaardeerd was tot een groot evenement. Daardoor werd de afdracht naar de gemeente verhoogd van 45 naar 562 euro. Dat hoge bedrag kon de organisatie niet ophoes ten. Het protest dat Raadtgever bij de wethouder aantekende, leverde resultaat op. „Hij heeft gelobbyd voor ons en dat heeft succes ge had", deelt Raadtgever mee. „Ik heb uitgelegd wat voor wed strijd we organiseren en daar voor was begrip. We sluiten een paar straten af, maar ambulances krijgen bijvoorbeeld gewoon doorgang. We gaan de Ronde van Goes weer organiseren, al zal dat niet makkelijk zijn. We zijn nog op zoek naar sponsors." Welk bedrag de organisatie de ge meente nu moet betalen, is nog niet precies bekend. „Het is minder dan honderd euro", weet penningmeester Roelof Tolman. „We kunnen nu in elk geval ver der." De wielerronde van Goes wordt dit jaar op zaterdag 17 mei gehou den. „Ik kom hier al sinds mijn geboor te, denk ik", vertelde de twintigja rige international, die dit week end even terug was op de plek waar het voor hem allemaal is be gonnen. Hij gaf in het clubhuis van de honkbalvereniging uit Ter- neuzen een theorieles aan jeugdle den tot vijftien jaar oud. „Dat vind ik hartstikke leuk om te doen. Voor die kinderen is het toch fantastisch om les te krijgen van iemand die in het Nederlands team speelt?" Cornelisse heeft ongeveer zes jaar in het shirt van Het Zeeuwse Honk gespeeld. Daarna verliet hij Zeeland. Wat het honkbal betreft, was dit een goede keuze, maar toch vindt hij het jammer dat hij niet meer vaak op de club kan ko men. „Hier is het voor mij alle maal begonnen, mijn eerste club. Dat blijft een speciaal plaatsje bij me hebben." De vereniging hoopt dat de inter national in de toekomst bij de ver eniging terugkeert. „Hij zou een fantastisch uithangbord voor ons kunnen zijn", vertelde plaatsver vangend voorzitter Dio van Uy- trecht. „Hij zit bij de Nederlandse selectie en heeft daardoor een naam binnen het honkbal. Bayron kan de sport promoten in Zee land en ook daarbuiten. En mis schien wordt hij in de toekomst wel onze eerste betaalde trainer." DINSDAG 28 JANUARI 2014 TERNEUZEN TERNEUZEN OOSTBURG PHILIPPINE MIDDELBURG VLISSINGEN - De basketbalsters van BC Vlissingen wonnen in Maas tricht met 50-64 van Kimbria. BC Vlissingen steeg daardoor naar de vijfde plaats in de hoofdklasse met zestien punten uit veertien wed strijden. door Koen de Vries GOES - De Ronde van Goes lijkt ge red. De wielerwedstrijd van Trimbe- langen Midden Zeeland dreigde Van de kalender te verdwijnen, om dat de organisatie liefst 562 euro aan de gemeente Goes moest beta len om een vergunning te krijgen. Dat bedrag is met hulp van wethou der Jo-Annes de Bat flink terugge bracht. door Daniel Vervelde TERNEUZEN - Tegenwoordig woont hij in Haarlem, maar zijn wortels lig gen in Zeeuws-Vlaanderen. Bayron Cornelisse, speler van de Hoofd dorp Pioniers en het Nederlands team, is zijn honkbalcarrière ge start bij Het Zeeuwse Honk. International Bayron Cornelisse geeft uitleg aan jeugdleden van Het Zeeuwse Honk, de club waar het voor hem allemaal begon, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29