Status quo aan kop topscorersklassement Besiktas en Dalian Aerbin komen naar Breskens I 66 We hebben al een aantal ideeën waarmee we inkomsten kunnen genereren 28 SPORT Van Houwelingen, Brink gouddelvers Mata hoopt de bondscoach te overtuigen -4-r H Honkbalclub uit Terneuzen staat tijdens haar jubileumjaar stil bij het verleden en kijkt meteen ook naar de toekomst. m 4B I |s 1C Robin de Rijke van Veere is in middels opgerukt naar de vierde plaats. Hij was ook zaterdag in het duel met Heinkenszand weer tref zeker en heeft inmiddels zestien goals achter zijn naam staan. Komend weekeinde hervatten ook de clubs in de vierde klasse B zaterdag en de vijfde klasse van het zondagvoetbal de competitie. Dat betekent dat Sander van 't Hof (Smerdiek) en Dwight van Hulloe (I)zendijke) hun totaal kunnen opvijzelen. Smerdiek opent zaterdag met de topper te gen DIA, terwijl IJzendijke zon dag in de vijfde klasse tegen hek kensluiter Terhole speelt. ZWOLLE - Tijdens het NK zwem men voor Masters in Zwolle hebben Cees van Houwelingen (De Schelde) en ]an Brink (DZK) meerdere titels veroverd. Van Houwelingen was vier keer de snelste bij de mannen 50+: op de 50 en 100 school en de 100 en 200 vrij. Zijn tijd van 56,51 op de 100 vrij betekende een Nederlands masterrecord. Op de 200 school veroverde de Zeeuws-Vlaming een tweede plaats. Bij de 400 vrij werd hij vierde. Brink was in dezelfde leeftijdscate gorie op de 1500 vrij, de 800 vrij en de 400 wissel de snelste. Op de 400 vrij werd hij tweede, op de 200 vrij derde. De tijd op de 800 vrij, 9.31,11, was een verbetering van het Nederlands masterrecord. Het was een verbetering van het Zeeuws record met zeventien se conden. Het estafetteteam van De Schelde (Robert Martens, Marco de Bat, Maarten de Pooter, Cees van Houwelingen) werd tweede op de 4x50 vrij en 4x50 wissel. TERNEUZEN - De honkbalvereni ging Het Zeeuwse Honk viert dit jaar haar 45-jarig jubileum. De club uit Terneuzen is de enige in haar tak van sport in Zeeland en dat is een hele prestatie, vertelt plaatsvervangend voorzitter Dio van Uytrecht. „We zijn er trots op dat we onze 45-jarige verjaardag mogen vie ren", vertelt de voorzitter, die al de gehele clubhistorie bij de vere niging is betrokken. „In de perio de dat wij bestaan zijn er op diver se andere plekken in Zeeland, zo als in Goes, Middelburg en Vlis- singen, ook pogingen onderno men om een honkbalclub te on derhouden. Deze verenigingen hielden echter niet bijster lang stand; hooguit tien jaar. Daarom is het uniek dat het ons wel lukt. Dat komt denk ik door de passie en liefde die verschillende vrijwil ligers voor de sport hebben. Zij hebben zich altijd voor Het Zeeuwse Honk ingezet en er kei hard voor gevochten om de club op de been te houden." Van Uytrecht, die oorspronkelijk van Curasao komt, geeft aan dat de club door de jaren heen veel heeft meegemaakt. „De vereni ging is in 1969 opgericht in Oost burg door Hans Brandt, Wim van Walraven, Henk van Beest en Wim Vermeulen. Maar al snel daarna is de club verhuisd naar Terneuzen, omdat de accommoda tie hier beter was", legt Van Uy trecht uit. De verhuizing is niet de enige ver andering die de club heeft onder gaan. Ook werd na vier jaar beslo ten om in een ander land te gaan spelen. „In het begin speelden we gewoon in de Nederlandse compe titie. We wonnen zelfs drie keer de titel op het hoogste niveau in het rayon Brabant", blikt Dio van Uytrecht terug. „Maar het werd door de geografische ligging las tig voor ons om in deze competi tie te blijven spelen. Teams kwa men soms niet opdagen bij wed strijden en het kostte ons veel geld om naar tegenstanders toe te gaan. Daarom zijn we met Het Zeeuwse Honk in België gaan spe len." Na dertig redelijke jaren in Belgie werd in 2005 besloten om toch weer in de Nederlandse competi tie mee te gaan doen. Dit hield echter wel in dat de club weer he lemaal onderaan de ladder moest beginnen. „Maar we constateerden als snel dat het Nederlandse honkbal een sprong had gemaakt. Er zij'n meer regionale competities bij geko men en de tegenstanders zijn, ook in de lagere klassen, vrij sterk", zegt de plaatsvervangend preses. in de toekomst hoopt de club toch weer terug te kunnen keren in de hoogste divisies. Maar om sportieve successen te boeken, heb je wel geld nodig. „We heb ben al een aantal ideeën waarmee we inkomsten kunnen genere ren", vertelt Joke Naughton, die bij de vereniging actief is als com municatiemedewerkster. „De eer ste bouwsteen hiervoor is gelegd in de vorm van ons nieuwe club huis, dat we sinds oktober in ge bruik hebben. Het Zeeuwse Honk kan nu verder groeien." Eén van de manieren om meer in komsten te genereren, is door de aandacht van het bedrijfsleven te trekken. Dit hoopt de club te doen met het organiseren van een bedrijventoernooi, op 24 en 25 mei. „Er kunnen in totaal zestien teams meedoen aan dit evene ment. Het toernooi duurt twee da gen en vooraf bieden wij een cli nic aan voor alle teams", vertelt Naughton. Tijdens het toernooi wordt er op de slowpitch-manier, een wat rus tigere vorm van softbal, gespeeld. „Op deze manier hopen we de medewerkers van de bedrijven en de bedrijven zelf te enthousiasme ren om zich bij onze club aan te sluiten als speler in ons slow- pitch-team of misschien als spon sor", vertelt ze. „Wij bieden hen een leuke middag aan en mis schien zien zij het wel zitten om iets voor ons te betekenen. Op die manier kan een win-winsituatie ontstaan. En omdat we de enige honk- en softbalvereniging in de buurt zijn, zie ik wel kansen", be sluit Naughton. MANCHESTER - Juan Mata hoopt met zijn overstap van Chelsea naar Manchester United zijn plaats in de nationale voetbal ploeg van Spanje veilig te stellen. Dat zei de spelmaker gisteren bij zijn eerste persconferentie sinds de veelbesproken transfer waar mee een bedrag van 44 miljoen euro is gemoeid. Mata krijgt het rugnummer 8 bij zijn nieuwe club. Mata kwam bij Chelsea door con currentie van onder anderen de Braziliaanse internationals Oscar en Willian niet genoeg aan spelen toe. „Het is heel belangrijk dat ik voldoende speeltijd krijg. Het is niet makkelijk een plaatsje in de Spaanse ploeg te krijgen", vertel de de 25-jarige international na de eerste training. „Als ik hier fit blijf en veel speel, kan ik de bondscoach overtuigen." Vooral het Engelse Queens Park Rangers en Feyenoord klaagden dat het zware programma ten kos te ging van de kwaliteit van het voetbal. „We hebben iets met die kritiek gedaan, maar dan is het wel jammer dat uitgerekend die clubs er dit jaar niet bij zijn", zegt Van Hasselt. De organisator had graag Totten- ham Hotspur voor de eerste keer in Breskens verwelkomd, maar de Engelsen twijfelden net iets te lang. „Twee weken geleden kreeg ik het verzoek of ze alsnog mee konden doen. Dat heb ik voorge legd aan de andere leden van on ze organisatie. Die waren eensge zind. Als je voor acht teams kiest, moet je je daar aan houden. Ik moest ze dus een nee verkopen. Jammer." De A-junioren van het Hongaarse Haladas zijn eind mei opnieuw van de partij, net als Club Brugge en Racing Genk. De Nederlandse inbreng komt van AZ, FC Utrecht en Breskens, dat zoals altijd ook met iets oudere spelers zal aantre den. Buitenlandse publiekstrek kers moeten dit jaar het Turkse Be siktas en Dalian Aerbin uit China worden. Van Hasselt: „Ik ben via een Chi nese zakenrelatie uit Den Haag met die club in contact gekomen. Inmiddels werken vier Nederlan ders bij die club. Bob de Klerk, die onder meer assistent was van Frank de Boer bij Ajax Ai, is tech nisch directeur. En Dennis den Turk, oud-speler van AZ, traint de Ai. Hij komt dus met die ploeg naar Nederland." En hoe komt hij aan Besiktas? „Via de mensen van Tottenham Hotspur. Ze vroegen of ik in een deelname van Besiktas geïnteres seerd was. Ze hebben me met de club in contact gebracht en we wa ren er heel snel uit." Was afgelopen jaar Co Adriaanse te gast tijdens de lotingsavond, de ze keer zal Hans Kraay jr. als spre ker optreden. De tv-presentator en technisch directeur van top- klasser JVC Cuijk komt vrijdag avond 21 maart naar Breskens. Fred van Hasselt maakte gisteren ook bekend dat in augustus in IJzendijke een nieuw toernooi voor eerstejaars C-junioren zal worden georganiseerd. Daar is Queens Park Rangers wel één van de deelnemers, net als Willem II, NAC Breda en de West-Zeeuws- Vlaamse selectie. Van Hasselt hoopt nog op Tottenham Hotspur en Besiktas. Hij reist vandaag naar Londen om met een delegatie van Tottenham Hotspur te onderhan delen. „Ik heb inmiddels goede contacten bij die club en hoop ze naar Zeeland te kunnen halen." klasse goals factor totaal 1 Elco Jansen Krabbendijke 38 t zat 21 1,5 31,5 2 Dennis de Nooijer Philippine 3A i zon 18 1,5 27 3 Arjen de Koeijer Yerseke 3B zat 17 j 1,5 25,5 4 Sander van't Hof Smerdiek zat 24 j 1 24 Robin de Rijke Veere 3A zat 16 1,5 24 6 Dwight van Hulle IJzendijke SA zon 23 1 23 7 HansTolhoek Kapelle 3B zat 15 1,5 22,5 Robin van Dijke WHS 3B zat 15 1,5 22,5 9 Matthijs van Stee Tholense Boys 2E j zat 14 1,5 21 Steve Schalkwijk Walcheren 3A zat 14 j 1,5 21 Arvin de Witte WHS 3B zat 14 1,5 21 10 Christoph Praet Hulsterloo SA i zon 20 i 1 20 Hoessein Bouzambou Vlissingen zon 10 2 1 20 11 Maarten van Hecke Philippine 3A zon 13 1,5 19,5 12 Sebastian de Meijer Corn Boys 5A i. zon 19 t 19 door Rudy Boogert MIDDELBURG - In de top van het PZC-topscorersklassement veran derde weinig. Koploper Elco Jansen kwam niet tot scoren. Hij moest in de derby tegen Yerseke de eer van de winnende treffer aan ploegge noot Danny Weber laten. Ook Den nis de Nooijer (Philippine) bleef dit weekeinde droog staan. Zeeuwse Honk is al 45 jaar aan slag door Daniel Vervelde Joke Naughton door Barry van der Hooft BRESKENS - De achtste editie van de Esad Osmanovski Memorial Cup in Breskens krijgt op zaterdag 24 en zondag 25 mei een andere op zet. Het deelnemersveld bestaat de ze keer niet uit twaalf maar uit acht teams, die verdeeld worden over twee poules. „Een aantal clubs klaagde vorig jaar dat de eerste dag veel te zwaar was", legt Fred van Hasselt, één van de organisato ren, uit. „Daar hebben we naar ge luisterd." Fred van Hasselt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28