Leen lansen voelde zich een vergeten boksheld 66 Om een beetje uit gerust te beginnen, heb ik voor de Spe len twee verlofda gen opgenomen SPORT 27 Bijna 25 miljoen verlies voor Vitesse Vitesse heeft over het sei zoen 2012-2013 een nettover lies geleden van 24,5 mil joen euro. De eigenaren heb ben dat tekort afgedekt. Vitesse heeft in de periode 1 juli 2011 tot 30 juni 2013, na aftrek van afschrijvingen en kosten, 43 miljoen euro meer uitgegeven dan er is binnengekomen. Dat valt nog net binnen de regels van Financial Fair Play (maximaal 45 miljoen in 3 jaar), maar het dwingt de club wel de begroting op or de te brengen. Anders zou de Uefa Vitesse kunnen uit sluiten van Europees voet bal. Nazario de Fretes in Oranje onder 15 Nazario de Fretes is opgeno men in de definitieve selec tie van het Nederlands team onder vijftien jaar. De Middelburgse voetballer komt uit voor Sparta Rotter dam. De Fretes gaat met Oranje naar een toernooi in Turkije. In november 2013 maakte de Middelburger zijn debuut bij Oranje onder vijftien jaar. Stefan de Bert (Vlissingen) en JVOZ-speler Ahn Hiep Nguyen (Yerseke) maakten deel uit van de voorlopige se lectie, maar haalden de uit eindelijke selectie niet. Bei den zijn nu door de bonds coach op de standby-lijst ge plaatst. Skiër Reichelt mist de Spelen Hannes Reichelt mist de Olympische Spelen. De 33-ja- rige skiër, van wie heel Oos tenrijk een medaille had ver wacht op de afdaling, gaat naar een ziekenhuis in plaats van naar Sotsji. Bij hem werd twee dagen na zijn wereldbekerzege op de befaamde Streif in Kitzbühel een zware hernia vastgesteld. Een tussen wervelschijf is verschoven. Dat maakt een operatie noodzakelijk. „De gezond heid gaat altijd voor en ik wil ook na mijn carrière nog sportief bezig kunnen zijn", zei hij. Van Persie terug op trainingsveld Manchester United-mana ger David Moyes begroette gisteren Wayne Rooney, Ro bin van Persie en Marouane Fellaini op de training. De te rugkeer van het drietal na blessures zal Moyes wat extra vertrouwen bezorgen met het oog op het competi tieduel van vanavond met Cardiff City. Van Persie kwam wegens een ham stringblessure sinds 10 de cember niet meer in actie. Rooney deed sinds 1 januari niet meer mee vanwege een liesblessure. Fellaini had een rugblessure. NECROLOGIE LEEN JANSEN SINT-MAARTENSDIJK - Leen Jansen is in de nacht van zondag op maandag op 83-jarige leeftijd over leden in het ziekenhuis van Ber gen op Zoom. De voormalige top- bokser woonde de laatste 32 jaar van zijn leven in Sint-Maartens dijk en gaf tot een paar weken voor zijn dood nog les-in zijn ei gen boksschooltje in het Thoolse dorp. Jansen werd in 1930 geboren in Rotterdam. Op jonge leeftijd be gon hij al met boksen. Voordat hij in 1952 prof werd, was hij al 130 keer de ring in gestapt. Van die amateurgevechten won hij er liefst 121. Als beroeps won de Zuid-Hollander ook nog eens 66 van de 71 keer. Zijn bekendste partij bokste Jan sen in 1952 tijdens de Olympische Spelen van Helsinki. In de kwartfi nale nam hij het op tegen de pas zeventienjarige Amerikaan Floyd Patterson. Die versloeg hem en pakte een paar dagen later goud in het middengewicht. Vier jaar later werd Patterson ook nog wereld kampioen. „Ze komen nog steeds terug op de enige partij die ik als amateur op knock-out verloor. Ik heb jongens verslagen die zo goed waren dat ze van de Verenigde Staten naar Europa kwamen. Maar daar heeft niemand het meer over", zei Jan sen enigszins verbitterd in een in terview met de PZC in 2002. „Die yanks zaten drie maanden voordat de Spelen begonnen in trainings kamp. Ik moest gewoon werken, 's Morgens vroeg zes kilometer op het fietsie naar het Kralingse Bos, daar tien kilometer intervallen, douchen op de club en dan vijf tien kilometer op de fiets naar de haven in Zuid. Daar was het een hele dag pezen, 's Avonds weer terug naar huis en dan anderhalf, twee uur trainen in de boksschool van Theo Huizenaar. Om nog een beetje uitgerust te beginnen, heb ik voor de Spelen twee verlofda gen opgenomen. Dat was mijn voorbereiding. In de krant stond: 'Jansen komt maar tot de laatste acht', maar vind je het gek als je mij vergelijkt met Patterson." Jansen beëindigde zijn carrière in 1967. Daarna bleef hij in de boks- wereld. Vanaf 1982 had hij school tje in Sint-Maartensdijk, in een omgebouwde varkensstal. Tot voor kort gaf hij er nog les aan een trouw groepje mensen. „Vooral de training van zondagochtend was heilig voor hem", zei zijn dochter Saskia gisteren. „Voor die training wilde hij niets laten vallen." Jansen was een bekende inwoner van Sint-Maartensdijk. En ook in de bokswereld kende men hem nog wel. „Toch voelde hij zich een grote bokser die vergeten was", vertelde Saskia Jansen. „Dat was niet helemaal zo. Maar de jongere mensen hebben hem nooit zien vechten." Twee weken geleden werd Jansen opgenomen in het ziekenhuis in Bergen op Zoom. Daar overleed hij gisteren. De voormalige boks held wordt donderdag en vrijdag opgebaard in zijn eigen boksring in Sint-Maartensdijk. Zaterdag wordt hij in besloten kring gecre meerd. Mm DINSDAG 28 JANUARI 2014 ARNHEM MIDDELBRUG KITZBÜHEL MANCHESTER door Roeland van Vliet Leen Jansen John de Bever werd in 1997 uitgeroepen tot beste zaalvoetballer van de wereld tijdens het WK voor clubteams in Brazilië, foto Ad van Hasselt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27