Lammerts deelt acht wildcards uit voor WK Marrea 66 Het zit dicht bij elkaar, in de zaai nog meer dan op het veld, dus kunnen de zaalvoetballers best stunten 26 SPORT EK ZAALVOETBAL ANTWERPEN Zaalvoetballegende gelooft in een stunt van Nederlands team op het EK in Antwerpen. Maastricht; sjoenste stad! Lammerts wil niet spreken van een genereus gebaar. „Alles in af weging nemende verdienen deze renners een kans op verdere ver betering", zegt hij. Lammerts laat twee plekken onbenut: eentje bij de elite en een plek bij de belof ten. „Simpelweg omdat het ni veau daarvoor niet aanwezig is." Bij de eliten heeft hij Eddy van I)- zendoorn, Thijs Al en Niels Wub- ben toegevoegd aan de lijst. Lars van der Haar, Thijs van Ameron- gen en Corné van Kessel hadden zich direct geplaatst. Van Ijzen- doorn is vooral de laatste weken goed op dreef De andere twee ver dienen hun ticket omdat ze 'on danks een mindere generale' het afgelopen seizoen hebben laten zien thuis te horen op het WK. Bij de vrouwen wordt de jeugdige Thalita de Jong toegevoegd aan de lijst. „Voor mij de meest verras sende naam. Ze is halverwege het seizoen als training gaan crossen. Ze kreeg daar zoveel lol in dat ze nu overweegt er mee door te gaan. Daarnaast waren haar resul taten in de wereldbeker voor een twinitigjarige debutante gewoon goed", aldus Lammerts. Ook Yara Kastelijn krijgt haar kans op het WK. Bij de jongerencategorieën heeft de bondscoach Gert-Jan Bosman, Martijn Budding en Keivin Bakx (junioren) verblijd met een WK-ticket. De twee eerstgenoem de waren in het verleden al een vaste waarde in het veldrijden. Bakx is een man. van de streek. Voor hem wordt het WK een thuiswedstrijd. Net als voor Thali ta de Jong en uiteraard de broers Mathieu en David van der Poel. In België hakte bondscoach Rudy de Bie gistermorgen de knoop der knopen door. Hij wees Wietse Bosmans aan als zevende en laat ste renner. Daarmee moeten Bart Wellens en Bart Aernouts thuis blijven. marrea.nl of bei 0571 271144 Prijs p.p.: DEN BOSCH - Hij durft er best een weddenschap om een etentje over af te sluiten. „Dit Neder lands zaalvoetbalteam gaat de eer ste ronde van het EK overleven." Aan het woord is John de Bever (48). Twintig jaar lang speelde hij zijn wedstrijden in de zaal en op het veld. Iedereen kende de excen trieke sportman, die naar eigen zeggen het geluk had dat hij met de beste generatie zaalvoetballers mocht spelen die Nederland ooit gekend heeft. „In dit geval kun je wel zeggen dat vroeger alles beter was", stelt de Berlicummer in een cafeetje in Den Bosch met een flinke lach. Edwin Grünholz, Pascal Langen- huijzen en De Bever zelf waren natuurlijk goed voor vele techni sche hoogstandjes, net als de jon gens die het vanavond in Antwer pen bij de eerste wedstrijd van Oranje tegen Rusland (18.30 uur) moeten doen. „Maar ik denk dat er bij ons meer de wil om te win nen was. Als ik nu wedstrijden in de zaal zie, dan denk ik altijd: 'waarom van die kunstjes, het kan toch effectiever'." „Nu zijn het vooral de Marokkaan se balkunstenaars. Prachtig om naar te kijken, maar grote kans dat je daar geen Europees kam pioen mee wordt", meent De Be ver. Zelf schopte hij het nooit tot een finale, wel werd hij in 1997 uitgeroepen tot beste zaalvoetbal ler van de wereld tijdens het WK voor clubteams in Brazilië. „Dat toernooi hadden we kunnen win nen. Bij zulke wedstrijden hangt alles af van momenten." Dat zal voor het Nederlands team deze week niet anders zijn, ver wacht De Bever. „luist daarom kun je stunten. Zeker in een pou le met maar drie teams", zegt hij. De beste twee van elke poule plaatsen zich voor de kwartfina les. „Het moet een klein beetje mee zitten", memoreert hij aan de verloren WK-finales van het Nederlatids elftal. „Als Rensen- brink in 1978 niet op de paal schiet en als de teen van Casillas niet in de weg had gezeten, was Nederland twee keer wereldkam pioen geweest. Stel je nu dan niks voor als team? Natuurlijk stel je wel wat voor. Het zit dicht bij el kaar. In de zaal nog meer dan op het veld, dus kunnen de zaalvoet ballers best stunten. Als ze maar niet te veel showen en vooral de boel achterin dicht timmeren", zegt De Bever. Het klinkt wat vreemd uit de mond van de oud-voetballer. Zelf was hij niet vies van een showt je op het veld. „Ik ben niet voor niks artiest (De Bever verdient tegen woordig zijn geld als zanger) ge worden. Dat entertainen heeft er altijd al ingezeten. Dat kan ook best, zolang je maar verdedigers achter je hebt die amper over de middellijn komen. Dat klinkt suf, en misschien is het dat ook wel, maar het is dodelijk effectief. En geef toe: degelijk winnen is leu ker dan met kunstjes verliezen." Dat het Nederlands team zich heeft gekwalificeerd voor het EK is voor de KNVB al een zege op zich. Voor het eerst sinds 2005 plaatsten de zaalvoetballers zich weer voor een groot toernooi. De bond is van mening dat het Nederlands team bij de top tien van de wereld moet horen. De Be ver vindt dat lachwekkend. „Dan moet je er fullprofs van ma ken, maar daar is het zaalvoetbal in Nederland te klein voor. Dat had de KNVB twintig jaar gele den moeten doen, toen was de se lectie er naar en was er volop me dia-aandacht. Nu gaat dat niet luk ken. Veldvoetbal heeft de over hand." Het heeft volgens de zanger alles met media-aandacht te maken. „Vroeger kwamen wij nog wel eens bij Tros-sport. Nu is er am per landelijke publiciteit. Ik speel de geregeld in een bomvolle Maas poort, in de tijd van de Bever Boys. Dat waren gewone competi tiewedstrijden waar het volk voor uitliep. De top is nu te krap. Er zijn te weinig spannende wedstrij den. Laat het EK daarom maar een succes zijn, dan komt de aan was wel weer en stijgt het niveau vanzelf." Vraag ook ons gratis magazine aan! W; door Ad Pertijs PUTTE - Bondscoach Johan Lam merts heeft acht mannen en vrou wen toegevoegd aan zijn selecties voor het WK veldrijden, dat dit weekeinde wordt gereden in Hoo- gerheide. Deze groep komt boven op de 15 crossers die zich via een top-8-klassering in een van de ze ven wereldbekercrossen recht streeks hadden weten te plaatsen voor de titelstrijd. De Nederlandse WK-selectie is als volgt: Mannen: Lars van der Haar, Corné van Kessel, Thijs van Amerongen, Ed dy van IJzendoorn, Niels Wubben, Thijs Al. Vrouwen: geplaatst: Marianne Vos, Sa- brinaStultiëns, Sophie de Boer en An- nefleur Kalvenhaar, Thalita de Jong, Ya ra Kastelijn. Beloften: geplaatst: Mathieu van der Poel, David van der Poel, Mike Teunis- sen, Stan Codrie, Gert-Jan Bosman, Martijn Budding. Junioren: geplaatst: Joris Nieuwen- huis, Sieben Wouters, Max Gulickx, Pascal Eenkhoorn. Keivin Bakx. Zeeland: eindeloos lange zandstranden, zilte zeelucht, prachtige natuur, pittoreske dorpjes en aardige mensen. Uw luxe hotel, Fletcher Zuiderduin Beachhotel (4*), ligt in het historische stadje West- kapelie. Een geweldig hotel met een goede gastvrijheid en een fantastische ligging. Vanuit het hotel loopt u zo naar de fijne Beachclub van het hotel op het strand. Veelzijdig Zeeland begroet u hartelijk! Boeken via www.marrea.nl/WEG408 Arrangement: Ontvangst met koffie of thee en ZeeuwSe bolus 2 x overnachting incl. ontbijt 1 x 3-gangen diner (aankomstdag) J Infopakket van de omgeving inclusief fiets- en wandelroutes j 99,00 t/m mrt., nov., dec. 129,00 apr., mei, sept., okt. 149,00 juni Toeslag op vr. en za.nacht p.p.p.a: 5,00 t/m mrt. en nov. dec. 15,00 apr. t/m juni, sept. okt. j De Bever pleit voor zakelijkheid door Dirk van Hunsel John de Bever t Prijzen p.p. o.b.v. 2-persoönskamer. Exct. toeristenbelasting. Reserveringskosten: 9,95 per boeking. Geldig t/m december 2014, m.u.v, feestdagen. Oud-bokser Leen Jansen in 2002 in zijn boksschool in Sint-Maartensdijk, foto Merlin Daleman/Hollandse Hoogte Een stad met buitenlandse allure, dat is Maastricht. Het beroemde Vrijthof, mooie musea, heerlijke restaurants en vele leuke winkels. Uw luxe en kindvriendelijke hotel, Novotel Maastricht (4*), ligt rustig aan de rand van de stad. Een gratis shuttle bus brengt u naar het centrum. Heerlijk, 3 dagen Bourgondisch genieten in Maastricht. Boeken via www.marrea.nl/WEG409 - ~i Arrangement: 2 x overnachting incl. ontbijt 1 x 2-gangen diner De "Mestreechter Brandslang"om een gezel lige kroegentocht te doen in Maastricht Welkomst goodiebag met Maastricht stadsgidsje VIP treatment Shopping in Maasmechelen Village Vele leuke extra's! Toeslag bij aankomst op vrijdag of zaterdag: 10,00 p.p.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 26