Party-People met zeven bussen naar Antwerpen Nieuwe zeesluis levert op voorhand al economisch voordeel Kanaalzone Mobiel trouwen via Trouw ik jou WALCHEREN 23 l/l/l/| Nieuwe winkel voor e-sigaretten 't Zeeuws Genot opent deuren Citybox steunt kledingbank Bakwedstrijd Dille en Kamille Het is al de zesde keer dat Sebas tiaan sinds begin 2012 met bussen naar Noxx gaat. Hij kreeg eerder maximaal twee bussen vol. Dat er nu zoveel belangstelling is, is sim pel te verklaren: de nieuwe alco holwetgeving in Nederland. Jonge ren mogen sinds 1 januari 'pas' al cohol kopen vanaf 18 jaar. In Bel gië is dat nog altijd 16 jaar. Sebastiaan stelt strenge eisen. In de bus is alcohol verboden. Wie zich misdraagt, kan op eigen gele genheid naar huis. De opstappers komen uit heel Zeeuws-Vlaande- ren. De bussen zijn in Antwerpen om 23.30 uur en gaan om 4.15 uur terug. Sebastiaan draait zelf als DJ BK, met de Oostburgse DJ Dan- kaart en Yellow Claw (de Neder landers DJ's Nizzle, MC Bizzey en Jimmy Aasgier). Sebastiaan heeft al twee volgende reizen naar Bel gië in petto: Zomergem (disco Ko- korico, 22 februari) en Hasselt (dis co Versuz, 21 maart). Vooruitlopend op de ingebruikna me van de nieuwe, veel grotere sluis, investeert staalgigant Arce- lorMittal bij Zelzate nu al dertien miljoen in nieuwe havenkranen. Algemeen directeur Daan Schalck van het Gents Havenbedrijf be schouwt die investering als een eerste, duidelijk signaal dat de ha vens van Gent en Terneuzen flink zullen profiteren van de inge bruikname van de sluis, die sche pen tot 120.000 ton kan verwer ken. Nu is dat nauwelijks 80.000 ton. De kranen van ArcelorMittal zijn geschikt voor het lossen van bulkcarriers van Capesize-for- maat en kunnen ook schepen, die nu de lading deels in de Put van Terneuzen lichten, behandelen. Volgens Schalck en Vlaams minis ter Hilde Crevits (openbare wer ken) melden veel internationale bedrijven zich nu al voor vesti ging aan het Kluizendok op de westelijke kanaaloever, waar de kades geschikt zijn gemaakt voor veel grotere schepen dan de ha ven tot nu toe kon verwerken. Ook de belangstelling voor vesti ging op de Axelse Vlakte, aan de Autrichehaven, groeit snel, stelt burgemeester Jan Lonink van Ter neuzen vast. Voorzitter Guy Bontinck van de Vereniging van Gentse Havenge bonden bedrijven: „Het toekomst perspectief voor de bestaande en nieuwe bedrijven is de nieuwe, grotere zeesluis." En voorzitter Alain Dufait van de nieuwe Zeeuwse werkgeversorganisatie Portiz: „Het zal zeker zijn aantrek kingskracht hebben op het be drijfsleven in de Kanaalzone." VLISSINGEN - Primera aan de Lan ge Zelke in Vlissingen begint met een speciale winkel in e-sigaret ten en bijbehorende artikelen zo als batterijen, vloeistof, navullin- gen en clearomizers. De e-sigaret wordt steeds populairder als ver vanging van de reguliere sigaret. KOUDEKERKE - Wethouder Mole naar van de gemeente Veere open de vrijdagavond met het door knippen van een lintje het nieu we eetcafé 't Zeeuws Genot aan het Dorpsplein 39 in Koudekerke. De oude smidse is binnen twee weken omgetoverd van een brui ne kroeg naar een brasserie, waar met verse Zeeuwse producten wordt gewerkt en waar ook een drankje genuttigd kan worden. BABS (buitengewoon ambtenaar burgerlijke stand) Bianca Noomen uit Kloetinge en styliste Linda de Keijzer uit Kwadendam- me bieden een combinatie van 'mobiel' trouwen op een door het bruidspaar zelf gekozen locatie mét styling op maat. Trouwen in de Zeeuwse klei, in de schuur van je grootvader, op het water of in je achtertuin. Voor Noomen en De Keijzer is geen voorstel te gek. Het tweetal is al Ondernemersplein langer bevriend en besloot de krachten te bundelen. Van per soonlijke speech tot dito styling van de trouwlocatie. „Samen ma ken we het helemaal af." Trou wen is weer helemaal hot, consta teren Noomen en De Keijzer. Bo vendien zijn er veel mensen die ooit snel zijn getrouwd en later zin hebben alsnog een echt feest te vieren. „Of hun liefde te herbe vestigen. Het gaat vaak ook om de symboliek." Via 'Trouw ik jou' kan dat - zowel in als buiten Zeeland - helemaal naar eigen wens. Dat hoeft niet per se duur te zijn, aldus Noomen en De Keijzer. „We doen dit echt voor elk budget." Zo kun je met trouwen in je eigen achtertuin geld besparen. Vaak is nét even an ders al heel verrassend. De ringen niet op een standaard wit kussen tje bijvoorbeeld, maar aan spij kers op een stuk hout als dat be ter bij het geheel past. Of op een bijzondere plek, waar mensen uit zichzelf misschien niet snel aan denken. „Anders dan anders. We willen mensen verrassen. Het is een feestje voor ons als de mon den openvallen. Daar doen we het eigenlijk allemaal voor". We willen mensen verrassen. Het is een feestje voor ons als de monden openvallen MIDDELBURG - Opslagbedrijf City box blijft Kledingbank Zeeland Sponsoren. Het bedrijf schoot de kledingbank in oktober te hulp en heeft besloten langer gratis op slagruimte beschikbaar te stellen. Meer dan 1700 mensen maken in middels gebruik van de diensten van de kledingbank. Mensen kun nen er terecht na doorverwijzing van hulpverleners. MIDDELBURG - Zeeuwen die van bakken houden, kunnen mee- doed aan de bakwedstrijd van Dil le Kamille. De taarten kunnen op 7 en 8 februari worden ingele verd bij de winkel in de Langevie- le in Middelburg. Er zijn cadeau bonnen voor de winkel, een high tea bij Honey Pie en een lunch bij De Vriendschap te winnen. DINSDAG 28 JANUARI 2014 W-' door Harmen van der Werf BRESKENS - Party-People Zeeuws- Vlaanderen van Sebastiaan Keijmel uit Breskens trekt vrijdag 7 februa ri met niet minder dan zeven bus sen met ruim 350 Zeeuws-Vlaamse jongeren naar discotheek Noxx in Antwerpen. door Wout Bareman GENT - De bouw van de nieuwe zee sluis in Terneuzen leidt zeven jaar voor de ingebruikname al tot grote investeringen van bedrijven en plannen voor nieuwe vestigingen in de Vlaamse Kanaalzone. Babs Bianca Noomen (I) en styliste Linda de Keijzer lopen over van de ideeën over bijzondere trouwplekken in Zeeland foto Mechteld Jansen door Esme Soesman GOES - Het hoeft niet allemaal groots en verpletterend te zijn, maar warm en persoonlijk...daar kun je bij 'Trouw ik jou' niet om heen. www.trouwikjou.nl Linda de Keijzer, styliste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 23