Wilt u binnen 1 dag veilig douchen? molenaar 22 WALCHEREN 'Onecht' trouwen tijdens Weddings by the Sea Leeskring en mini-symposium over levenseinde Middelburg maakt met de herinrichting van de kaaien een einde aan het sluipverkeer door het centrum. MIDDELBURG - Het is veel minder druk geworden op de Kaaienrou te door Middelburg, dus die kan nu eindelijk opnieuw worden in gericht. Niet om er zo snel moge lijk overheen te rijden richting Veere, maar om er langzamer te rijden op weg naar je bestem ming in de binnenstad. Wethouder van verkeer Chris Simons gaf gisteren het startsein voor het werk aan de Kaaienrou te. Dat begint op de Rotterdamse Kaai met de aanpassing van het kruispunt bij de Beatrixbrug. Met een graafmachine haalde hij de eerste stenen weg uit de parkeer plaatsen op de Rotterdamse Kaai. Simons zei blij te zijn dat het werk eindelijk kan beginnen. Niet alleen omdat de bewoners daarop lang hebben moeten wachten, maar ook omdat; de gemeente veel moet bezuinigen, onder meer op wegenonderhoud. „Maar dit project hebben we gelukkig al tijd buiten de bezuinigingen kun nen houden. Het was een belofte die we wilden nakomen." Sinds de opening van de nieuwe N57 rijden veel meer auto's rond Middelburg dan erdoorheen. Het aantal voertuigen op de kaaien is gedaald van 14.000 naar 5500 per etmaal. Al voordat de nieuwe N57 werd aangelegd, was duidelijk dat de route over de Stationstraat, Houtkaai, Londensekaai, Bierkaai, Rouaansekaai en Rotterdamsekaai heringericht zou worden. Belangrijk is dat de maximum toe gestane snelheid omlaag gaat van 50 naar 30 kilometer per uur. Daardoor zal de Kaaienroute nog onaantrekkelijker worden als sluiproute tussen de snelweg en Veere. Daarbij komt dat verkeer op die route geen voorrang meer heeft boven mensen die uit de zij straten komen; alle kruisingen worden gelijkwaardig. Dan is het wel noodzakelijk om enkele kruispunten aan te passen, bij de Stationsstraat/Stationsbrug, Koningsbrug en Beatrixbrug. Door deze maatregelen wordt het voor voetgangers en fietsers al een stuk veiliger. Dat past bij het streven van de gemeente om van Middelburg een autoluwe binnen stad te maken, en het gebruik van de fiets te promoten. Maar er zijn meer aanpassingen nodig, vindt de gemeente. De we gen worden smaller, zodat het nog aantrekkelijker wordt er te verblijven, en onaantrekkelijker er te rijden. Dat veel bomen ge kapt moesten worden vanwege de kastanjeziekte, past prima in deze plannen. Nieuwe bomen worden in het midden van de kaaien te- ruggeplant. Daardoor ontstaat tus sen de bomen en de kade langs de haven een wandelpromenade. Voetgangers, fietsers en auto's moeten gebruik maken van de smallere strook die overblijft tus sen de bomen en de huizen. WERK !N UITVOERING Nieuw: Veilige douche voor senioren Bel gratis 0800 - 27 40 400 en ontvang de uitgebreide brochure thuis! Ja, stuur mij de gratis brochure over badkamers Vrijblijvend thuisadvies? www.molenaar.nl Tei 0800-27 40 400 ik bet le\Ieki info@molenaar.ni MIDDELBURG - Het wordt grappig straks, zeker. Maar Richard Jansen verwacht dat er toch ook heel wat serieuze noten worden gekraakt tijdens Weddings by the Sea in Middelburg. Op vrijdag 14 en zaterdag 15 fe bruari kan tijdens dit evenement j*- in het 'onecht" worden getrouwd, met een 'ongewone' ambtenaar van de burgerlijke stand zoals een dichter of gravin. „Kinderen wil len niets liever dan trouwen met hun knuffel of hun oma. Waarom maken we het voor een keer niet iets dat voor iedereen toeganke lijk is?." Onder de aanmeldingen tot nu toe zijn onder meer men sen die zich laten verenigen met een paard en een kakatoe. „Maar er is ook een ouder stel dat graag de trouwdag een keer over wil doen", licht Jansen een tipje van de parade van trouwlustigen op. Weddings at the Sea is een initia tief van Regina Reinders en Jan sen, de man achter Chocolate Lo vers. Deze Middelburgse chocola deshop zet zich volledig in voor het goede doel. Het tweetal wil met deze activiteit iets leuks orga- niseren rondom 'de dag van de liefde' en tegelijkertijd verbindin gen aangaan met ondernemers in de regio. „Er samen iets leuks van maken. In de winter gebeurt er niet zo veel." In principe is het een eenmalig evenement. „Maar als het een succes wordt, doen we het in de zomervakantie mis- j schien nog wel een keer." Het pand Vlasmarkt 40 in Middel burg wordt ingericht („Het paard past er in, we hebben het opgeme- ten") als trouwzaal. Een 'onecht" huwelijk kost 6,95 euro, inclusief trouwboekje. Aansluitend kan bij Heeren van Holland het bruilofts feest worden gevierd. Voor bijzon- j der vervoer, op vrijdag een riksja j en op zaterdag de grootste en de kleinste trouwauto van Zeeland, wordt gezorgd. Binnenlopen kan beide dagen tussen 12 en 21 uur. Om de cyclus compleet te maken, kan er na het feest zelfs worden gescheiden. Er staat een advocaat klaar. MIDDDELBURG - Het Zeeuws So ciaal-ethisch Beraad van de Raad van Kerken in Zeeland houdt op drie dinsdagmiddagen- 28 janua ri, 15 februari en 15 maart van 14.00 tot 16.00 uur - leeskringbij eenkomsten in gebouw De Capu chon, Jan van Hoofkwartier 18 in Middelburg. Centraal staat het boek 'Het doodshemd heeft geen zakken. Nadenken over het levens einde' van Annemarieke van der Woude. Ter afsluiting van de leeskring wordt vrijdag 11 april in Primrose, Academie voor Neerlandistiek in de Lange Noordstraat 23 een mini symposium gehouden. Kaaienroute op de schop door Maurits Sep Fase 1a: Rotterdamsekaai en het aansluitende gedeelte van de Brakstraat, januari t/m maart; Fase 1b: Stationsstraat en Blauwe- dijk, februari t/m april; Fase 2: Houtkaai en Koningsbrug, maart t/m mei; -# Fase 3a: Londensekaai (Nieuw- straat blijft bereikbaar), mei t/m juni; Fase 3b: Bierkaai (Segeerstraat is bereikbaar), juni t/m juli; Fase 4: Rouaansekaai, augustus t/m november. Tijdens de bouwvak (28 juli t/m 15 augustus) wordt niet gewerkt en is de hele Kaaienroute bereik baar. Veel senioren merken dat het baden de nodige inspanning kost. En dat is niet verwonderlijk: u staat in een natte, gladde ruimte met weinig houvast. Eik jaar belanden ruim vierduizend mensen in het ziekenhuis na een val in de badkamer. U hebt er misschien wel eens over gedacht uw badkamer aan te laten passen, maar u ziet tegen de verbouwing op. Molenaar heeft nu de oplossing! Compleet aangepaste douche in slechts 1 dag Uw oude bad wordt door ons afgevoerd De wand en vloertegels worden niet weggebroken U heeft geen last van rommel en stof in huis Mevr Dhr Naam Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wk05_M2_pzc Wij komen graag bij u thuis langs voor een gratis vrijblijvende demonstratie. Bel gratis 0800-27 40 400 en maak een afspraak! Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet door Esme Soesman Reserveren en meer info via:www.weddingsbythesea.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 22