1 Project gratis leenfietsen stopt 4 4 4 4 4 maaskant WALCHEREN 21 Om het verkiezingsdebat van munitie te voorzien kan iedereen via internet deelnemen aan ZEEpeil. Maakt er meer vakantie van. reizen maaskantreizen.nl B I ïr mm; VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD 2014 MIDDELBURG - Mag op sport bezui nigd worden? Of'kan op het bud get voor cultuur worden beknib beld? Of is niet de hoogste tijd dat de gemeenten op Walcheren wor den samengevoegd Op de website www.zeepeil.nl kan iedereen in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen VLISSINGEN zijn mening geven over tien stel lingen. Zeven stellingen zijn alge meen 'Zeeuws', drie stellingen zijn specifiek toegesneden op elke gemeente (zie hieronder). ZEEpeil is een samenwerkingsver band van het Zeeuws instituut voor sociale en culturele ontwik keling Scoop en de University Col- MIDDELBURG VEERE lege Roosevelt in Middelburg. ZEEpeil is eigenlijk een online-pa nel. Mensen die zich hebben aan gemeld wordt hun mening ge vraagd over Zeeuwse onderwer pen. Aan de laatste enquête over het wel of niet samenvoegen van gemeenten en provincies deden 693 mensen mee. Medewerkers van Scoop en studenten van de UC Roosevelt analyseren vervol gens de uitkomsten. Wie zijn me ning wil geven via het ZEEpeil-pa- nel moet zich via de website opge ven. Aan de verkiezingsenquête kan echter iedereen meedoen, dus ook de Zeeuwen die zich niet hebben aangemeld voor het ZEE- peil-panel. Dit kan tot 10 februari. De resultaten zullen daarna aan de gemeenten worden aangebo den. In samenwerking met de PZC zijn de tien stellingen gefor muleerd. De PZC houdt in de aan loop tot de verkiezingen met Scoop in elke gemeente een ver kiezingsdebat. De stellingen en de resultaten van de online-rond- vraag leveren voer voor de debat ten: 17 februari Vlissingen (Panta Rhei); 18 februari Middelburg (Kloveniersdoelen) en 19 februari (Tramzicht, Domburg). Aanvang 19.30 uur. De proef met de leenfietsen be gon in 2011. Calllock plaatste fiet sen op het station en andere plek ken in de stad, die met een sms'je of een pasje van het slot gehaald konden worden. De belangstel ling bij gebruikers bleek groot. Calllock ging daarom op zoek naar bedrijven die wilden investe ren in het project. Dat was ook een voorwaarde van de gemeente en de provincie. Het provinciebe stuur stelde subsidie beschikbaar als bedrijven zouden meebetalen. Het Eindhovense bedrijf is er ech ter niet in geslaagd bedrijven te verleiden om fietsen te sponso ren. Zij hadden dan hun naam op de fietsen kunnen laten zetten en die laten gebruiken door mede werkers. In vakanties hadden toe risten de fietsen kunnen gebrui ken en dat zou weer geld hebben opgeleverd om verder te investe ren in uitbreiding van het aantal Middelburgse bedrijven blij ken niet bereid om geld te investeren in systeem met leenfietsen van Calllock. ïï'ïÊÉm - K::, leenfietsen. „Maar de crisis zorgt ervoor dat geen enkel bedrijf be reid is ook maar een euro in de leenfietsen te investeren", zegt Ton Kooymans van Calllock. „Ze vinden het wel een mooi project, maar hebben er geen geld voor." Calllock heeft de subsidie inmid dels terugbetaald aan de provin cie en heeft de proef dus volledig zelf betaald. Financieel is die daar mee een tegenvaller. „Maar we hebben er wel veel van geleerd", zegt Kooymans. De ervaringen in Middelburg komen van pas bij nieuwe projecten die Calllock nu heeft op Schiphol en op twaalf plaatsen in Griekenland, zegt hij. „En er komen binnenkort nog twee grote buitenlandse steden bij waar we leenfietsen plaatsen." Sicilië, Sardinië en Corsica Rondreis Gastvrij Ierland Lourdes Klassiek of via Nevers Schilderachtig Toscane DINSDAG 28 JANUARI 2014 Peiling levert munitie voor politiek debat ZEE Het verminderen van de schulden last moet in Vlissingen prioriteit nummer 1 zijn. Vlissingen moet ruimhartig mee werken aan de bouw van een nieuw Walchers ziekenhuis bij de Middelburgse Mortiere. Vlissingen zou samen met Middel burg en Veere één gemeente moe ten vormen. Middelburg zou samen met Vlissin gen en Veere één gemeente moe ten vormen. De Stationsbrug moet weer wor den opengesteld voor het autover keer. O Een coffeeshop hoort thuis in de binnenstad van Middelburg. Neeltje Jans is vooral een natuur gebied. Verstorende activiteiten, zoals verblijfsrecreatie, passen daar niet in. Veere zou samen met Middelburg en Vlissingen één gemeente moe ten vormen. Woningen mogen zowel perma nent als recreatief worden be woond. www.pzc.nl/zeepeil door Maurits Sep MIDDELBURG - De gratis leenfietsen van het bedrijf Calllock keren defi nitief niet terug in Middelburg. Call lock heeft geen enkel Middelburgs bedrijf bereid gevonden om te in vesteren in het project. M ra «IzÊÊïmm-- MIDDELBURG - Op een gewone maandagochtend stroomt de Mortiere leeg met alle mensen die naar hun werk gaan. Gisterochtend niet. „Het was hart stikke druk. ledereen was de schade aan het herstellen", vertelde Anita van Oostrom. Net als veel buurtbewoners had de Middelburgse veel schade door de storm die zaterdag over de wijk raasde en de dakpannen wegblies. „Bij mij moeten de pannen van de schuur worden gehaald en op het huis worden ge legd. Want ze hebben er niet genoeg op voorraad." Het is maar goed dat het huis weer waterdicht wordt, want het had zondag al gelekt in de slaapkamer en de zolder. „Ik weet niet wat we met de schuur kunnen doen zolang er geen pannen op liggen." De grootste schade heeft wel haar Fiat 500, waar dakpan nen op vielen: „5000 euro op zijn minst!" foto Ruben Oreel 14 dagen vanaf 999 14-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.ai Taormina. Costa Smëralda en Ajaccio. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van.half-pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 6.27 april, 18 mei, 1 juni e.a. 10 dagen vanaf 699 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Cliffs of Moher, Dublin, Ring of Kerry. Verblijf In go- :e middenklasse hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 8,29 mei, 12]uni, 3,24juli e.a. 7 dagen vanaf 399 7-daagse excursieieis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Pyreneeën en tourdes. Verblijf ter plaatse op basis van vol-pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 17,27 april, 1,4,8,11,18,22,25 mei e.a. 10 dagen vanaf 499 10 daagse rondreis per Comfort-Class touring car. Met o.a, Pisa.'Siêna. Florence, Volterra, Lucca &San Gimignanol Verblijf in hotels op 1 is van half-pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 20 maart, 18,25 april, 5,19 mei, 9, 30 juni e.a. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties. excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan info@maaskantreizen.nl I 0412 - 48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21