Medewerkers DWZ Digitalisering in naar tijdelijke locatie Veere gaat verder 20 WALCHEREN Cinema zet stoeien in de zaal beter Cinema Middelburg heeft de stoelen in de filmzaal maandag verzet. De stoelen staan nu ver springend van elkaar, zodat mensen op alle rijen de film- goed kunnen zien. Boven- dienn is er meer loopruimte gecreeërd. In eerste instan tie waren de stoelen recht achter elkaar gezet. Gestolen scooter duikt op in Wouw Een scooter die op 7 februari vorig jaar werd gestolen aan de Kanariesprenk in Vlissin- gen is gisteren door de poli tie aangetroffen in het Bra bantse Wouw. Daarbij is geen aanhouding verricht. De scooter stond onbeheerd in het buitengebied. Na con trole bleek dat deze geregis treerd stond als gestolen. De eigenaar van de scooter is in kennis gesteld. Jan Zijlstra houdt genezingsdienst Evangelist Jan Zijlstra houdt op 31 januari een genezings dienst in het Go(o)dtimes ce- trum aan de Völtaweg. Zijls tra houdt elke eerste en tweede zondag van de maand een genezingsdienst in Warmond. Hij reist ook het land door. Aanvang 19.30 uur. Marga van Praag bij Parkinsoncafe Presentatrice Marga van Praag komt op 30 januari naar het Parkinsoncafé in Grand-café Buitenrust in Middelburg. Ze vertelt over haar vader, de zanger Max van Praag. Hij leed op latere leeftijd aan Parkinson. Aan vang: 14.00 uur. www.pcafezeeland.nl Beschonken vrouw zonder rijbewijs Een veertigjarige vrouw uit IJzendijke is zondagnacht be trapt op het besturen van een auto zonder rijbewijs. Ze raakte betrokken bij een aanrijding op de Axelsest- raat in Terneuzen. Agenten kregen al snel in de gaten dat zij te diep in het glaasje had gekeken. De vrouw reed in de auto van haar vader. Gratis rondleiding door Muzeeum Zondag geeft het Muzeeum in Vlissingen een gratis rondleiding, net als op ande re eerste zondagen in de maand. Tussen 14.00 en 16.00 is er een gids aanwe zig waarbij mensen zich kunnen aansluiten. Verder kijken mag ookmaar bezoe kers moeten wel een toe gangskaartje kopen. Het pand van DWZ aan de Van Doornsestraat in Goes ging don derdagavond 9 januari volledig verloren door een zeer felle uit slaande brand. Daarna is meteen gezocht naar een tijdelijke locatie. Het pand aan de Scottweg bleek het geschiktst. De eerste klus voor DWZ bestaat uit het verken nen en inrichten van het nieuwe pand. De medewerkers van colle- ga-werkleerbedrijf Gered Gereed schap locatie Arnestein uit Mid delburg hebben met man en macht gewerkt aan nieuwe werk tafels voor DWZ. Ook zorgen zij voor kleine gereedschappen. Die zijn hard nodig aangezien de eer ste nieuwe opdracht al binnen is. Medewerkers van DWZ kregen de mogelijkheid om voorlopig bij een ander werkleerbedrijf aan het werk te gaan. Twee mensen heb ben hiervan gebruikgemaakt. DWZ is een werkleerbedrijf van Emergis, en demonteert en recy clet professionele apparaten, elek tronica en andere artikelen. Sinds begin dit jaar is een gedeel te van de informatievoorziening van de gemeente Veere via de Faam komen te vervallen. Alleen datgene wat de gemeente wette lijk nog verplicht is om te publice ren, zoals besluiten over bestem mingsplannen, komen in de Faam terecht. Volgens gemeentewoordvoerster Lieneke van den Heuvel is dit be leid in lijn met een voorschrift van rijksoverheid om gemeenten zo digitaal mogelijk te laten opere ren. „De visie van de gemeente Veere sluit daar goed op aan. Bo vendien is deze optie milieuvrien delijker en bespaart het ons op jaarbasis zo'n 10.000 euro aan kos ten." Volgens Van den Heuvel is de digi tale dienstverlening erop gericht om het gemak te vergroten. Zo is er een attenderingsservice in het leven geroepen waarmee je in één keer kunt nagaan wat er zoal speelt in de omgeving. MIDDELBURG VLISSINGEN VLISSINGEN MIDDELBURG TERNEUZEN VLISSINGEN 18 De Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. 'Mag er bezuinigd worden op cultuur?' is een van de stellingen in de enquête, foto Ruben Oreel GOES - Demontage Werkplaats Zee land (DWZ) heeft een tijdelijke lo catie gevonden aan de Scottweg in Goes. Sinds gisteren zijn de circa dertig medewerkers en begeleiders aan de slag om het bedrijf stap voor stap terug op te bouwen. OOMBURG - Eén officiële klacht en een aantal telefoontjes kwamen tot nu toe bij de gemeente Veere binnen nadat ze besloot per 1 ja nuari sommige besluiten niet meer in huis-aan huiskrant de Faam te publiceren, maar dit alleen nog digi taal te doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 20