ZEELAND Winterhanden almanak Anne Vegter doet het voor Het Jeugdsportfonds Zeeland keert aan 353 gezinnen een vergoeding uit om kinderen toch te kunnen laten zwemmen. Vermiste kwam uit Nieuwdorp Cornelisse even terug bij W oude club MIDDELBURG - Zwemlessen zijn voor steeds meer ouders niet te betalen. Doordat veel gemeenten zijn gestopt met schoolzwemmen moeten ouders zelf voor de kos ten opdraaien, maar dat is niet voor iedereen op te brengen. Het gaat om ruim 350 kinderen, van wie de ouders van een minimum inkomen moeten rondkomen. Zij deden in 2013 een beroep op het Jeugdsportfonds Zeeland om de kosten vergoed te krijgen. Het zwemmen beslaat ruim der tig procent van het totaal aantal aanvragen. „In Middelburg zijn ze bijvoorbeeld eerder (in 2012) al ge stopt met schoolzwemmen en na de zomer van 2013 is Vlissingen daarbij gekomen. Dat zien we meteen terug in de aanvragen", vertelt Dennis Plantinga, die de cijfers van het Jeugdsportfonds bij houdt namens sportkoepel Sport- Zeeland. „Wij vinden het belang rijk dat kinderen leren zwem men, het is het belangrijkste di ploma dat je kunt halen. De aan vraag of een kind in aanmerking komt voor de vergoeding verloopt meestal via iemand van bijvoor beeld de sociale dienst, maar het kan ook een maatschappelijk wer ker van school zijn. Het moet wel iemand zijn die zicht heeft op de financiële positie van het ge zin." Als het zwemmen voor het kind vergoed wordt, betekent het wel dat hij of zij geen andere sport kan doen. „Ouders moeten dus keuzes maken." Het aantal aanvragen bij het Jeugdsportfonds Zeeland om con tributie vergoed te krijgen nam in 2013 opnieuw toe. In totaal wer den 1148 aanvragen goedgekeurd, tegen duizend een jaar eerder. Het fonds betaalde zo'n 250.000 euro uit aan vergoedingen. Voet bal blijft koploper met 379 aanvra gen. „Per kind is per jaar 225 euro beschikbaar, maar niet elke sport kost dat bedrag. Maar er zijn ook sporten die duurder zijn, zoals paardrijden. Daar wordt dan een creatieve oplossing voor gezocht, door bijvoorbeeld het kind mee te laten helpen bij het schoonmaken van de manege." Plantinga ver wacht dat het aantal aanvragen in 2014 verder zal stijgen. „Daar ben ik wel bang voor, maar we zijn blij dat we zoveel mensen kun nen helpen. We hebben nog vol doende middelen om alles te be kostigen." AANTAL AANVRAGEN FOEZIEWEEK VLISSINGEN - De opvarende van een schip die sinds vrijdag wordt vermist, is de scheepskok. De man (43) staat volgens de politie ingeschreven als inwoner van Nieuwdorp. Hij is nog niet gevon den. Na een vruchteloze zoek tocht op de Westerschelde en op zee, werd hij als vermist opgege ven. De politie heeft camerabeel den bekeken om te zien of hij zelf van boord is gegaan, maar dat on derzoek heeft niks opgeleverd. Toen de Vlissinger onlangs een nieu we auto kocht, vielen hem niet al leen complimenten ten deel voor zijn keuze; hij ontving ook een groot aantal tips over hoe hij zijn Heilige Koe zo lang mogelijk mooi en rijdend kan houden. Collega's we zen hem met de winter op komst op het belang van winterhanden. Veel veiliger en ja, het kost wel wat om ze te laten opslaan en te laten ver vangen, maar ja, veiligheid mag wat kosten nietwaar? Zo liet hij zich ompraten. Naarmate de vries kou uitblijft, krijgt hij daar steeds meer spijt van. „Potverdrie, elke dag ligt er weer een plasje onder mijn auto. Die winterhanden smelten ge woon weg!" DINSDAG 28 januari 2014 Zwemles vaker onbetaalbaar door Maurice Steketee Top tien verenigingen: 1. Zwemles Vrijburgbad: 182 2. Zwemles Vliegende Vaart: 52 3. Judovereniging Geelhoed: 46 4. FC Dauwendaele: 33 5. W RCS: 32 6. VC Vlissingen: 29 7. Zwemles de Flippers: 26 8. W Walcheren: 24 9. Gymnastiekvereniging VTV: 24 10. W Zeelandia Middelburg: 22 Aanvragen per gemeente: Vlissingen 305, Middelburg 288, Terneuzen 255, Goes 95, Hulst 80, Veere 46, Kapelle 28, Reimerswaal 26, Schouwen-Duiveland 24. Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - In het programma voor de Boekenweek in maart blijft Zeeland links liggen, maar in deze Poëzie- week blijkt de provincie van de Dichteres des Vaderlands Anne Vegter wel ruime aandacht te krijgenZij was gister middag te gast tijdens de PoëzieRevue in de Schouwburg Middelburg. Daar kwamen tweehonderd leerlingen van de CS Walcheren bijeen. Enkele jongeren droegen hun mooiste gedichten voor in deze literaire theatershow. Veg ter zelf las ook voor uit eigen werk met passende muzika le begeleiding. Donderdag tijdens de Nationale Gedichten dag geeft de Dichteres des Vaderlands een poëziework- shop voor volwassenen in de aula van de Zeeuwse Biblio theek en treedt zij in een poëzietalkshow op met de Eef van Breen Group, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17