Spelersgebrek breekt De Bruinvis op Bas Dieleman dirigent winnend Scheldesport Korfballers TOP moeten op tellen passen SPORT 13 Volleybalsters van YVC en Savok verrassen beide met overwinning op hoger geklasseerde tegenstander. John Whitaker casht bij Jumping Amsterdam TERNEUZEN - De volleybalsters van YVC en Savok bewezen zichzelf een uitstekende dienst. Beide eer steklassers wonnen van hoger ge klasseerde tegenstanders. Savok werkte zich op naar een stevige klassering in de middenmoot. YVC nam verder afstand van de onderste regionen. Koploper De Sterre kwam met de hakken over de sloot bij Sarto: 2-3. De mannen van Voorwaarts en De Sterre ver loren. YVC-V=Volley 3-1 (25-23, 25-20. 25-21, 19-25): Een goede wedstrijd van YVC, dat met een verbeten in zet als sterkste wapen de basis voor de onverwacht ruime over winning legde. De thuisploeg gaf vanaf het eerste fluitsignaal plank gas. Beide teams waren aan elkaar gewaagd, maar op momenten dat YVC het tempo opschroefde, maakten de collectief sterke Zeeuws-Vlamingen het verschil. Dat lukte in de eerste drie sets. Verzekerd van tenminste vier pun ten liet YVC in de laatste set de teugels ongewild vieren. De be zoekers profiteerden ervan en red - den de eer. Savok-Mikro Electro/ Roosen daal 4 3-1 (23-25, 25-17, 25-22, 25-21): Met de lastige wedstrijd te gen De Sterre in het vooruitzicht speelde Savok een sterke generale repetitie. De Sasse formatie begon prima, maar verloor het contact met de twee plaatsen hoger ge klasseerde Brabanders in de slotfa se. Na nipt verlies in de eerste set greep Savok het initiatief. De thuisploeg serveerde goed, was scherp in de blokkering en voort durend bij de les. Omdat de op slag van de bezoekers goed werd verwerkt, konden vanuit de spel- verdeling alle registers worden opengetrokken. Savok deelde van af de tweede set de lakens uit, speelde -degelijk en soeverein en wort verdiend drie keer op rij. Sarto 3-De Sterre 2-3 (26-24, 15-25, 25-21, 21-25, 18-20): Een slechte wedstrijd van De Sterre, dat met de schrik vrij kwam. De Zuiddorpse koploper keek na drie sets tegen een 2-1-ac hterstand aan, sleepte een vijfde set uit het vuur en ontsnapte daarin aan een nederlaag. De jonge thuisploeg had de verdediging goed op orde en profiteerde van een hoge fou- tenlast bij De Sterre. Atak'55 2-Voorwaarts 4-0 (25-17, 25-17, 25-17, 25-19): De werklust van de Axelse mannen werd niet beloond. Voorwaarts liet bij vla gen leuke dingen zien, klampte in elke set geruime tijd aan, maar speelde te wisselvallig om af te wikkelen naar setwinst. De Bra banders beschikten over veel meer lengte en legden blokke rend de Axelse aanval aan ban den. Met een overschot aan aan- valskracht sloeg Atak'55 in elke set een gat. Die marge werd beke ken spelend vier keer op rij omge zet in winst. Atak'55 3-De Sterre 3-1 (25-18, 13-25, 25-13, 25-15): De mannen van De Sterre speelden erg wissel vallig en kregen daarvoor de reke ning gepresenteerd. De Zuiddorp se formatie herstelde zich in de tweede set van een matige start en leek gezien de ruime cijfers or de op zaken te hebben gesteld. Dat bleek niet het geval. De Sterre gaf ondanks veel wissels vanaf de derde set het initiatief uit han den. De Bruinvis beleefde een goede start. ZVDO'74 nam weliswaar een voorsprong, maar de wed strijd ging gelijk op en De Bruin vis kwam knap op 1-1. In de twee de periode begon ZVDO'74 sterk en kwam op 2-1. Het werd 3-1 toen De Bruinvis met een man minder kwam te staan. Toch bleef De Bruinvis goed partij bieden en kwam terug tot 3-2. In de derde periode werd er harder gespeeld AMSTERDAM - John Whitaker heeft op de slotdag van Jumping Amsterdam de Grote Prijs voor zich opgeëist. De 58-jarige Brit was met de hengst Argento in de barrage Gert-Jan Bruggink, die met Primeval Dejavu toch echt van doorgalopperen houdt, te snel af. Het verschil op de finish lijn was 0,3 seconde. Leopold van Asten deed met VDL Groep Zida- ne een geslaagde aanval op de tijd van Whitaker maar hoorde onder weg een balk in het zand van de RAI ploffen Dat gebeurde op de laatste hindernis. Hij werd zeven de, net vóór Jeroen Dubbeldam (Zenith SFN), die ook een spring- fout maakte. Whitaker verdiende met zijn zege en moesten er nogal wat spelers het water verlaten. Geen van bei de ploegen wist daarvan echter te profiteren. Pas toen Gert-Jan Ra- mondt tegen zijn derde persoonbi - ke fout aanliep, had De Bruinvis geen wissels meer en dat brak de ploeg op. ZVDO'74 liep snel uit naar een 5-2-voorsprong. Toen het vlak voor het verstrijken van de derde periode nog 5-3 werd, leek De Bruinvis nog kans te heb ben. Toen het in de laatste periode snel 5-4 werd, hing een stunt in de lucht maar ZVDO'74 maakte kort metten met De Bruinvis. Het werd alweer snel 7-4 en was de wedstrijd gelopen. De Bruinvis werd uiteindelijk met een 8-5-ne- derlaag naar huis gestuurd. 24.750 euro. „Dit is denk ik de 27e maal dat ik hier van start ben ge gaan en voor het eerst win ik de Grote Prijs. Daar heb ik lang op moeten wachten", zei de Britse ve teraan. Bondscoach Rob Ehrens kon te vreden vaststellen dat ook Wout-Jan van der Schans (Cape town) en Bart Bles (Lord Sandro) de beslissende omloop bereikten. Scheldesport-Vlijmscherp 2 82-72 (40-46): Na een slechte start keek Scheldesport al vroeg te gen een 27-18-achterstand aan. De Terneuzenaren toonden veer kracht. Het verschil werd voor de rust teruggebracht tot zes punten: 40-46. In de derde periode kwam de kentering. Scheldesport ging beter spelen. Verdedigend stond het beter. Er werden rebounds ge wonnen en het aanvallende spel werd uiteindelijk beloond met de voorsprong. In de laatste periode liep het verschil in het voordeel van de thuisclub op tot tien pun ten, Bas Dieleman ging veel 'insi de' en was niet af te stoppen door de tegenstander uit Vlijmen. De absolute uitblinker bij Schelde sport nam 44 punten voor zijn re kening. Meer dan de helft van de Terneuzense productie. Voorwaarts-Marathon 2 86-52 (46-23): De Axelaars speelden een prima wedstrijd en zetten Mara thon halverwege al op grote ach terstand. Er werd goed de fast- break gelopen. In de tweede helft was er meer evenwicht in het duel, omdat bij Voorwaarts er voor werd gekozen om de bank- spelers meer aan bod te laten ko men. Dat had geen invloed meer op de wedstrijd, omdat de voor sprong intact bleef. Maurits van Aalst was bij Voorwaarts topsco rer met 25 punten, waaronder vijf driepunters. MIDDELBURG - Een overwinning in Moordrecht zou overgangsklasser TOP naar een veilige positie heb ben gebracht. Maar de Arnemuid- se formatie verloor in de tiende speelronde van de zaalcompetitie verrassend van IJsselvogels. Hier door is het verschil tussen de nummer zes (TOP) en zeven (IJs selvogels) nog maar twee punten. De ploeg die na veertien speelda gen zesde staat is veilig, de num mer zeven speelt een beslissings duel. IJsselvogels-TOP 16-15: Na het eerste kwartier was er geen vuil tje aan de lucht (2-5). Daarna zak te TOP weg en kreeg üsselvogels de geest. De thuisploeg kwam op 12-7, waarna TOP bij 14-13 weer aansluiting vond. In het laatste kwartier kon het team niet erop en erover gaan. „We hebben wel veel kansen gehad, maar waren niet doeltreffend genoeg", zei coach Erik Maljers. Scores TOP: Petra de Ridder 4, Jeani- ne Marijs, Peter van Belzen 3, Nelleke van Belzen 2, Corné Bezemer, Remco Bezemer, Jordi Meulmeester 1. Tjoba-DSC 21-33: Waarom DSC koploper is, werd wel duidelijk in Goes. Het Eindhovens octet was veel te sterk voor Tjoba. In een warrige wedstrijd viel er geen eer te behalen voor de Bevelanders. De overwinning van IJsselvogels, dat nu nog maar drie punten ach ter de ploeg uit 's-Heer Hendriks kinderen staat, was een extra domper. deed zich voelen in Maasland. In de tweede helft gaf de Souburgse eersteklasser een in de eerste helft opgebouwde voorsprong weg. „De overtuiging om het tij nog te keren ontbrak", stelde coach Sjaak Baas. Swift-DES 15-14: Swift leek de energieke eerste tien minuten (5-1) te moeten bekopen. Doordat de Middelburgse eersteklasser een klein kwartier droog bleef staan, kwam DES langszij. Na tien goede Delftse minuten (9-12) knokte Swift zich na rust terug. In de spannende slotfase hield Swift net het hoofd boven water. MAANDAG 27 JANUARI 2014 De Sterre komt traag op gang door Peter van Kouteren door Ko Mechielsen MIDDELBURG - De waterpoloërs van De Bruinvis konden zaterdag slechts acht spelers op de been brengen voor de lastige uitwed strijd in Gorinchem en dat brak de ploeg uiteindelijk op. De Sasse ploeg werd met een 8-5-nederlaag huiswaarts gestuurd door ZV- DO'74. door Gerrit Hendriksen Scores De Bruinvis: Jan Willem Ra- mondt 3, Angelo de Meijer en Maar ten Hemelaar beiden 1. door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketballers van Scheldesport boekten zaterdag een belangrijke 82-72-overwinning tegen Vlijmscherp 2 in de strijd te gen degradatie in de eerste klasse rayon zuid. Uitblinker bij Schelde sport was Bas Dieleman met 44 punten. In de Zeeuwse klasse won Voorwaarts met ruime 86-52-cij- fers van Marathon 2. door JaapJan Ritsema Scores Tjoba: Sander Harinck 7, Dirk-Jan Westmaas 5, Demi Mondeel 4, Marcel de Dreu 2, Robin Harinck, Esmee Walraven en Anoek Braam 1 ODO-Fortis 14-12: Het gemis van de schotkracht van aanvoerder Remco Crucq (enkelblessure) Scores Fortis: Anita Wielemaker en Harm Buijs 3, Joyce Schoonaard 2, Kim Baas, Rens van den Driest, Patrick Koppejan en MarkTrimpe 1. Scores Swift: Matthijs Pouwer 6, Len- nart Hoogenboom en Richard Geldof s Swift-korfbalster Eefje van den Berg (links) is het dichtst bij de bal in het 3 Vera Kuiper, Aisja Zuidweg, Eefje duel met DES. Haar ploeggenoten Kristian Huisman (onder de korf) en van den Berg 1Vera Kuiper volgen het spel van enige afstand, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67