Erik Coossen is op weg terug BC Vlissingen vloert 'bibbers' én Almere Zaamslag herstelt zich moeizaam van verlies 12 SPORT Zaterdag werd de eerste DOW-loop van dit jaar daar een uitzondering op. Slechts 130 lo pers en loopsters over de drie ver schillende afstanden deden de or ganiserende Joggingclub DOW even met de ogen knipperen. Uit eindelijk was iedereen toch tevre den na de loop die door de Belg Henk de Brauwer uit Waarschoot werd gewonnen. Wellicht waren de minder goede weersomstandigheden of concur rentie van andere lopen zoals bij voorbeeld de cross van atletiekver eniging Scheldesport in de omge ving van Westdorpe de oorzaak van de mindere belangstelling. „We hadden op meer deelnemers gerekend, zeker gelet op de be langstelling van de laatste weken. Maar ja, het is niet anders en ach teraf bekeken zijn we toch tevre den en hopelijk is het bij de vol gende loop beter. Positief blij ven", was de mening van organi sator Marc Obrie van de DOW Joggingclub. Door de mindere belangstelling kwamen er ook weinig 'kleppers' naar Terneuzen, maar wie er wel waren, hebben de organisatie niet teleurgesteld. Het gevecht om de eerste plaats tussen de Belgen Henk de Bra uwer en Thijs Planckaert was fraai. Ze gaven elkaar geen duimbreed toe en uiteindelijk liep De Bra uwer in de slotfase weg bij zijn opponent om na 55 minuten en 10 seconden over de 12.600 meter lange loop te finishen. Planckaert kwam zeven seconden later over de finishlijn. Erik Goossen kwam een stapje dichter bij de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen op 19 april. Goossen was zo'n vier maanden door allerlei malheur uitgescha keld, maar is op de weg terug. „Ik heb maandenlang geen wedstrij den gelopen, maar ik denk dat ik nu klaar ben voor de terugkeer. Een aantal wedstrijden lopen en natuurlijk de nodige trainingski lometers maken. Daarmee denk ik op tijd klaar te zijn voor de Ma rathon van Zeeuws-Vlaanderen", aldus Goossen, die zaterdag uit eindelijk vijfde werd in een tijd 58 minuten en zes seconden. Op de korte afstand (5200 meter) eindigden de Zeeuwen René den Hollander (Meliskerke), oud-wiel renner Davy Dubbeldam (Sluis kil) en motorcrosser Gian Scheele (Zaamslag) op de plaatsen twee, drie en vier. Coach Klaas-Willem Barten was zich ervan bewust dat zijn ploeg moést winnen om in de promotie klasse niet nog dieper in de zor gen te komen. Toch opende de hekkensluiter slap en keek het te gen een 9-0-achterstand aan. „We begonnen niet scherp en dat kwam vooral omdat we 'de bib bers' hadden, zoals ik 't noem. We zijn niet gewend om tegen de gradatie te spelen, daarom sluipt er af en toe wat angst in. Apart, want vorig seizoen speelden we wedstrijden die net zo belangrijk waren, voor het kampioenschap. Toen hadden we daar geen last van." BC Vlissingen hervond zich en aan het einde van het eerste kwart was de achterstand terugge bracht tot 15-18. Daarna kwam de ploeg uit Almere er niet meer aan te pas. Vlissingen verdedigde sterk en sloeg toe op de beslissen de momenten. Sjors van de Poel was doorslaggevend met enkele driepunters. Aan het einde van het derde kwart was het verschil opgelopen tot twintig punten (59-39). In het restant kwam Vlis singen niet meer in de proble men. De Zeeuws-Vlaamse ploeg had vooral de eerste dertig minuten te kampen met de naweeën van het verlies tegen medekoploper KVK vorige week. Zaamslag haalde bij lange na niet het niveau dat hoort bij een ploeg die nog volop in de race is voor het kampioenschap. Dat Scheldevogels de schade bij rust beperkt hield tot 4-3, was niet zozeer de verdienste van de Brabanders als wel het gevolg van de hoeveelheid fouten van Zaam slag. Coach Carlo de Waele wond er geen doekjes om. „Met respect voor de tegenstander, maar dit was de slechtste wedstrijd van Zaauislag onder mijn bewind." Pas na de twee doelpunten van de getergde invaller Erwin Verhelst, doorgaans een vaste waarde, sloeg Zaamslag een gaatje met Schelde vogels. Na de povere uitvoering tegen Scheldevogels kijkt de Waele met enige reserve vooruit naar de uit wedstrijd van komende zaterdag tegen De Voltreffers. „Bepaald geen hapklare brok. Als we dan zo acteren als vandaag gaan we het niet redden", aldus de balende Vlaming. In Oosterhout moet Zaamslag de status als gedeeld koploper verde digen. door Wim de Vos TERNEUZEN - De laatste maanden leek de belangstelling voor de Zeeuws-Vlaamse trimlopen toe te nemen met regelmatig deelnemers aantallen van ruim boven de twee honderd. door Bob Maes VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen hebben gisteren drie broodnodige punten aan het totaal toegevoegd. Na een slap begin werd directe concurrent Almere Pioneers met 76-57 over de knie gelegd. Scores BC Vlissingen: Benjamin Steenbeek 19, Dorde Karadzic en Den nis de Pauw 14, Sjors van de Poel 11 Stefan Schrier 6, Emilio Jangbahadoer, Abdul Zombra 5, Dylan Hoffman 2. door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - De korfballers van Zaamslag wonnen zaterdag in de vierde klasse met 13-7 van Schelde- vogels. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 6, Jeffrey Courtens 3, Erwin Verhelst 2, Marnix de Bat en Linda Hamelink 1. Tjoba 4-Luctor 1 7-9. Scores Luctor: Marit de Kok 3, Eline Jansen en Karlijn den Hollander 2, Jas mijn Hamelink en Evi Lauret 1. Een speelster van Zaamslag omarmt de bal stevig in het duel met Scheldevogels. Na de nederlaag vorige week tegen titelconcurrent KVK had Zaamslag de nodige moeite om zich Scheldevogels van het lijf te houden, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 66