Van de Wiele zeurt, rijdt en wint Zeeuwse damderby blijft in evenwicht SPORT 35 Streaker bij huldiging Inters KXxl reerd aan mijn arm. Ik heb het car- pale tunnelsyndroom. Daarbij zit een zenuw bekneld en heb je soms helemaal geen kracht in je vingers. Dit was de derde keer dat ik eraan geholpen ben." De rijders bij de Inters - en met hen de drieduizend toeschouwers in de Zeelandhallen - stonden een paar uur voor de finale uitge breid stil bij de dood van de Deen Kaspar Lynngaard. Hij veronge lukte ïo januari bij een in- doorcross in Dortmund. In Goes werd er een minuut stilte voor hem gehouden, terwijl er op een scherm beelden van hem te zien waren. Menige aanwezige zal op dat moment ook met z'n ge dachten bij Joeri van Liere zijn ge weest, die een dag eerder zwaar crashte en met ernstig rugletsel Net voordat Mike Kras gehuldigd werd als winnaar en hij een geld bedrag van 2000 euro in ont vangst mocht nemen, trok een streaker de aandacht. Eerst gaf hij op de hoogste bult in het circuit een enigszins ordinair showtje weg en vervolgens deed hij dat ook nog op het podium, naast Kras. De coureur uit Fijnaart dacht er het zijne van. „Ik kende hem niet. Maar bij dit soort dingen denk ik altijd: speel maar gewoon mee, dan houden we het leuk. Hij moet het zelf weten als hij daar zo wil gaan staan." naar het ziekenhuis was gebracht. „Wat er gebeurd is met beiden, is natuurlijk erg", zei Kras. „Ik hoop dat het met Joeri nog goed komt. Ik ben met hem opgegroeid in de 65CC. Ik ken hem wel een beetje. Maar aan de andere kant moet je bij die ongelukken niet te lang stilstaan als je rijdt. Je moet dan met jezelf bezig zijn." „Ik v eet niet wat er precies met Kaspar en Joeri is gebeurd, maar ik weet wel dat je het voor jezelf veilig moet houden", vervolgde Kras. „Bij elke snelheid heb je be paalde mate van controle nodig. Als je harder gaat, moet je ook meer in control zijn. Ik zeg daar mee niet dat die twee onvoldoen de controle hadden, maar zo sta ik er zelf in. Als ik 'triples' spring, weet ik precies hoeveel ruimte ik voor me en achter me heb. Ik ga ri sico's zo veel mogelijk uit de weg." Maar dan nog blijft Mike Kras niet altijd ongeschonden. „Er kunnen altijd dingen gebeu ren. Doordat je zelf een fout maakt of er iets met je motor is. Ik heb zelf vaak genoeg ook in de kreukels gelegen." "Y" ordi van de Wiele was de I grootste verrassing van de Su- I percross. De uit Sint-Jansteen afkomstige en in het Bel gische De Klinge woonachtige coureur won zaterdag de klasse SXi. En dat terwijl hij helemaal niet mee zou doen. De 21-jarige Zeeuws-Vlaming had een startverbod gekregen van zijn peettante Marie-Louise Blom- maert, die zijn sportcarrière voor een groot deel bekostigt en bij wie hij sinds een maand inwoont. Nadat hij zwaar ten val was geko men bij drie eerdere edities van de Bevelandse Supercross wilde zijn 'mit' niet dat hij nog een keer risico zou lopen op een zieken huisopname. „Ik snapte dat ook wel, hoor", zei Van de Wiele zaterdagavond. „De eerste keer brak ik mijn been. De tweede keer belandde ik na een sprong in het publiek en brak ik diverse ribben. En de derde keer, vorig jaar, maakte ik een schuiver op het wasbord en brak ik een paar vingers en liep ik een scheur in mijn kin op. Ie kunt het litte ken nog zien, als ik m'n baardje er af zou scheren." De crosser zeurde in de week voor de wedstrijden in de Zeelandhal len echter nog wel bij Blommaert, maar hij kreeg nul op rekest. Van daar dat hij vrijdagavond, op de eerste dag van het evenement, ge woon op de tribune zat. „Toen zag ik al die jongens rijden en kreeg ik heel sterk het gevoel: dit kan ik ook, hier hoor ik tussen te rijden." Thuis in De Klinge steeg het ge zeur aan het hoofd van Blom maert zaterdagochtend tot het kookpunt. Uiteindelijk gaf ze om kwart over elf haar fiat. Van de Wiele mocht echter niet bij de In ters rijden, maar alleen bij de SXi. In die klasse liep hij minder kans op kleerscheuren. Eenmaal in Goes deed de Zeeuws-Vlaming het voortreffe lijk. De coureur die voornamelijk Rijk: „We hebben onze doelstel ling, handhaving in de eerste klas se, bereikt. Met de tien punten die we in negen wedstrijden heb ben gehaald kan het nauwelijks meer misgaan." Voor Middelburg zou een over winning de kans op promotie heb ben vergroot. De ploeg staat nog steeds maar één punt achter op de koplopers Dordrecht en PSV. Op promotie naar de loodzware hoofdklasse zit echter niet ieder een te wachten. Volgens Kamme- raat is Middelburg prima op zijn plaats in de eerste klasse en komt het voor een niveau hoger kwali teit tekort. De eerste klappen wer den in het dorpshuis van 's-Gra venpolder door Middelburg uitge deeld. Aan het zesde bord gaf de ervaring van Arie Kammeraat de doorslag. Eén onnauwkeurig zetje werd jeugdspeler Jacob Provoost fataal. Aan het eerste bord deelde de Middelburgse topscorer Daaf Kasse de volgende klap uit. Hij versloeg voor de tweede keer in één week Kees Rijk. Intussen wa ren twee partijen in een gelijkspel geëindigd. Martin van Dijk en Piet Allaart ontliepen elkaar niets, maar de partij tussen Andres van den Berge en Peter Schunselaar had zomaar in een beslissing kun nen eindigen. Rijk: „Na een foutie ve ruil van Peter waren er voor Andres winstkansen." Nadat ook Ko Louwerse en Jan Moens 1-1 op hun notatiebiljet hadden geschreven kon PWG ein delijk de eerste zege laten aanteke nen. Zeeuws kampioen Johnny de Leeuw maakte het Jaap de Jonge zo lastig dat hij onder de druk be zweek. Middelburg hield de mar ge van twee punten lang in stand. Aart Walraven en Bram Goedhart tekenden de vrede en even later zagen ook Rianka van Ombergen en Evert Wiskerke dat ook. Het boeiende duel tussen Jaap Veer- hoek en Danny Wattel kreeg even eens een vreedzaam slot. in België rijdt en het afgelopen sei zoen in de top drie van het Bel gisch kampioenschap eindigde, plaatste zich zonder problemen voor de finale. En daarin was hij heer en meester. Al na de eerste bocht reed hij op kop en vervol gens breidde hij zijn voorsprong op de concurrentie alleen maar uit. Toegelachen en toegewuifd door zijn tante reed hij onbe dreigd zijn rondjes over de bochti ge baan. „Goed gedaan, jongen", zei ze nadat ze elkaar in het pare fermé weer troffen. „Ik ben echt trots op je." Van de Wiele was zelf ook zo trots als een pauw. Met hem won voor het eerst in jaren weer een Zeeuw één van de belangrijkste klasses in Goes. „Weet je wat het is? Eigenlijk is de wedstrijd van de Inters net iets te hoog gegrepen voor mij", vertelde hij. „Voor die klasse ben ik, eerlijk is eerlijk, net niet goed genoeg. Bij de SXi kan ik me wel heel goed redden. Dat heb je vandaag gezien." Ik vind het niet erg om te zeggen dat ik zenuw achtig of gespannen ben. Ik denk dat iedereen dat voelt, alleen durft niet iedereen dat te zeggen." Schaatser Michel Mulder in het dagblad Trouw. „Ik wil ook best een keer naar Australië, maar zo vroeg in het seizoen al drie weken van huis hoeft van mij niet. Dan duurt het seizoen wel héél lang." Wielrenner Bauke Mollema in het Algemeen Dagblad. „Het is heet, maar de organisatie is geweldig. Alles is tot in de puntjes verzorgd. Dan begin ik liever zo aan het seizoen dan in de Ronde van Mallorca, die elk jaar weer steeds minder voorstelt," Wielrenner Robert Gesink in het Algemeen Dagblad. Hij is in Australië voor de Tour Down Under. „Verhaeren is in vele opzichten het gezicht van coachend Nederland geweest. Ik mis hem nog iede re dag, echt waar." Voormalig topzwemmer Pieter van den Hoo- genband in De Telegraaf over de naar Austra lië vertrokken zwemcoach Jacco Verhaeren. „Natuurlijk voelt iemand zich minder prettig als het thuis minder gaat, dan ben je minder fit. Maar maak je geen zorgen: ik ben gelukkiger dan ooit." HSV-middenvelder Rafael van der Vaart in Voetbal International. „Het plezier in voetbal zal voorop staan. Ron- dootjes, positiespelletjes, allés met de bal. En ik denk dat ik paardje-ruitertje erin ga gooien." De nieuwe AC Milan-trainer Clarence See- dorf in het weekblad Voetbal International, MAANDAG 27 JANUARI 2014 de concurrentie door Roeland van Vliet MIDDELBURG - De Zeeuwse damder by tussen PWG 's-Gravenpolder en Middelburg eindigde zaterdag in een 10-1 O-gelijkspel. Zowel Kees Rijk, captain van PWG, als de Mid delburgse teamleider Arie Kamme- raat had vrede met deze uitslag. Pas in het allerlaatste duel slaagde de thuisploeg erin het wedstrijd- punt veilig te Stellen. Jos de Wild profiteerde tegen Wim Koppejan van de zwakke" plekken in de vij andelijke stelling. PWG 's-Gravenpolder-Middelburg 10-10:1. Kees Rijk-Daaf Kasse 0-2, 2. Aart Walraven-Bram Goedhart 1-1,3. Andres van den Berge-Peter Schunse laar 1-1,4. Jaap Veerhoek-Danny Wat- tel 1-1,5. Johnny de Leeuw-Jaap de Jonge 2-0, 6. Jacob Provoost-Arie Kammeraat 0-2, 7. Rianka van Omber- gen-Evert Wiskerke 1-1,8. Martin van Dijk-Piet Allaart 1-1,9. Jos de Wild- Winï Koppejan 2-0,10. Ko Louwer- se-Jan Mpens 1-1 n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65