moeten even geduld hebben bij Goes Terneuzen domineert, maar capituleert 1 SPORT 9 mm JRK -4 E M I combinaties, wat de nodige kan sen opleverde. Zo scoorde Jan-Willem de Rooij op aangeven van De Jaeger en maakte Boone uit een voorzet van Tom Meijer de 3-0 en de 4-0. In de slotfase schoot Yannick Vinke de voorzet van Thomas Kodde snoeihard via de onderkant van de lat achter doelman Freek Knetsch, die de ge blesseerde (scheur in sleutelbeen) Brian de Waele verving. De doel man van Groede vond dat hij niet veel op de proef was gesteld. „Ik moest wel vijf keer de bal uit het net halen, maar ik geloof niet dat ik aan een van de doelpunten schuld had. Na rust leek het een schiettent te worden, maar de sco re is meegevallen." Knetsch, die tot vijfjaar geleden nog keepte, is dit seizoen met twee doelpunten de topscorer van Groede. „Ik ben een multifunctionele speler. Ik sta eigenlijk in de spits." Breskens-doelman Roy den Dun nen moest één keer handelend op treden op een inzet van Jelko Sweegers. De 31-jarige Brabander speelde zes jaar geleden nog wa terpolo bij De Schelde. Nadat hij in Groede ging wonen sloot hij zich aan bij de voetbalclub. „Ik wilde een teamsport blijven doen, maar had nog nooit gevoet bald. Ik was drie seizoenen eer- ste-elftalspeler, maar ik kan door mijn werk niet meer kan trai nen." Beide trainers zijn nog ambitieus. Van de Velde: „Breskens wil graag hoog eindigen. We gaan voor een periodetitel." Fenijn houdt dan weer rekening met een degradatie naar de vijfde klasse. „Maar we hebben met zijn allen afgespro ken om het iedere tegenstander lastig te maken: Tot aan de laatste wedstrijd. De sfeer is goed. Ik ga nog altijd met plezier naar de trai ning en de wedstrijd. Daarom denk ik nog niet aan stoppen." van het WK haalde. Spits Tom de Bonte krijgt in die formatie van zijn trainer voorlopig de voorkeur boven Coban. Vorige week was De Bonte al bij alle vier de doelpunten betrok ken, gisteren maakte hij vlak voor rust de belangrijke 1-1 uit een strafschop. „Normaal ga ik nooit achter de bal staan bij een straf schop", moest de boomlange spits bekennen. „Ik ben daar nooit zo zeker van. Het was nu ook nog eens extra spannend, omdat we achter stonden. Nu pakte nie mand anders die bal, dus nam ik hem maar. En hij zat er lekker in." De Bonte prijst de heldere afspra ken die er in de winterstop zijn gemaakt. „Je móét twee keer in de week komen trainen", gaf hij een harde afspraak prijs. „En ik heb het geluk dat ik goed en hard train." Aanvoerder Sherief Tawfik haakte in op de nieuwe regel. „Het is niet eerlijk tegenover ande ren die wel twee keer komen trai nen als een ander, die één keer komt, er wel in staat. Je moet er consequent in zijn." En De Nooijer maakt geen uitzon deringen. Zo kan het dat Jonathan Constansia, in de eerste seizoens helft nog aanvoerder, nu voor de tweede keer op de bank plaats moest nemen. Constansia zelf KARAKTERISTIEK had op meer krediet gerekend, te meer omdat hij voor de winter stop naar eigen zeggen geen trai ning miste. „Maar ik ben ook geen trainer die zegt: never change a winning team", gaf De Nooijer Constansia hoop op een (snelle) terugkeer in de basis. „Het wil dus niet zeggen dat de basiself van deze wedstrijd vol gende week ook weer zullen spe len", zei de trainer. „Maar ook te gen Quick speelden we weer goed. We speelden gediscipli neerd en compact, hielden de ruimtes klein en waren zeker niet de mindere ploeg. Daar moeten we op voortborduren." Zondag wacht Goes de volgende uitdaging, als koploper Koninklij ke HFC op bezoek komt. In de der de wedstrijd van dit seizoen ver loor Goes in Haarlem met 4-1, vooral omdat het erg naïef voet balde. Van die manier van spelen heeft de Bevelandse hoofdklasser inmiddels afscheid genomen. Terneuzen-Voab o-x (o-x): Een te gendoelpunt in de blessuretijd van de eerste helft nekte Terneu zen. De Zeeuws-Vlamingen wa ren bijna de gehele wedstrijd de aanvallendste ploeg, maar bleken niet doeltreffend. Onder impuls van Erik-Jan Naudts, die vanuit de punt van de aanval steeds aanspeelbaar was, waren de beste kansen in de eer ste helft voor de thuisclub. Nieu weling Roy van Ham, overgeko men van het Belgische Assenede, en Naudts vonden in eerste in stantie Voab-doelman Gijs van Seeters op hun weg. En was de doelman eens gepas seerd, dan was daar Wouter Neeft die de bal na een lob van Naudts van de doellijn trapte. Een corner van rechts leidde in de 45e mi nuut de o-x in. Met links schoot Gijs Outmayer vervolgens fraai raak. Na de rust domineerde Terneu zen zo mogelijk nog meer en leun de Voab steeds meer achterover, in de hoop om via een razendsnel le counter nog eens toe te slaan. Al in de eerste minuut miste Roy van Ham een lage voorzet van Bart van den Hemel op een haar. Daarna had Jarno Waebeke pech met een schot dat met de hulp van de lat gekeerd werd door Van Seeters. Erik-Jan Naudts zag die zelfde doelman een harde schui ver net naast tikken. Gaandeweg werd duidelijk dat het de ploeg van trainer Henk Ottens niet gege ven was om minimaal een punt aan het duel met Voab over te houden: o-x. RCS-Halsteren 0-2 (o-x): Was RCS-trainer Romeo van Aerde vo rige week nog in mineur na de uit wedstrijd tegen Jeka (o-x-verlies), gisteren was hij na afloop van het duel met Halsteren wel redelijk te vreden. RCS verloor weliswaar, maar had als een team gestreden, vond Van Aerde. „Het was een ge lijk opgaande wedstrijd, waarin een gelijkspel niet misstaan had", zei hij. In het decor van regen en wind deed RCS nauwelijks onder voor de koploper. De ploegen hielden elkaar in Oost-Souburg in even wicht. Een ongelukkig duel om de bal tussen Steven Visser en Mathijs Hage resulteerde in de dertigste minuut in een straf schop voor Halsteren, die door Ha- ge zelf in o-x werd omgezet. De Souburgers kregen daarna wel mo gelijkheden, maar misten in laat ste instantie vaak dat beetje fines se om gevaarlijk te worden. Al leen Len Eversdijk kwam een maal in kansrijke positie maar hij kon niet voor de gelijkmaker zor gen. Pas in blessuretijd liep Hal steren definitief weg. Jordy Wane- wa maakte er nog 0-2 van. MAANDAG 27 JANUARI 2014 j PK- 'J -■> v,A I I De pas zestienjarige Nick van Belois van Groede (midden) komt net te laat om een aanval van Breskens te onderbreken, foto Mark Neelemans Quick - Goes 1-1 (1-1). 26. Joost de Gelder 1 -0,42. Tom de Bonte 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: N.H.H.J. Tunnissen (Venray). Aan tal toeschouwers: 210. Goes: Matthew Lentink; Trung Tran, Shannon Braafhart jr, Sherief Tawfik, Rick de Punder, Frits Paap, Gert-Jan Tierie (87. Quincy Goo ding), Raymond Wolff; Ray Kroon (64. Jonathan Constansia), Tom de Bonte (73. Sinan Coban) en Dange- lo Martien. Sinan Coban moet even genoegen nemen met een rol als reserve. door Eddy van der Hooft MIDDELBURG - In de onderste regio nen van de tweede klasse van het zondagvoetbal moesten Terneuzen en RCS gistermiddag opnieuw een nederlaag incasseren. Terneuzen verloor op eigen veld met 0-1 van Voab en RCS ging in Oost-Souburg met 0-2 onderuit tegen koploper Halsteren. Het duel tussen Sarto en Zeelandia Middelburg werd af gelast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63