HW'24 komt na rust op stoom Constansia en Coban Oostburg blijft in het spoor dankzij hattrick van Arjen Versluijs 8 SPORT WEST-ZEEUWS-VLAAMSE DERBY Verschil tussen twee ploegen is enorm. Hekkensluiter Groede houdt serieus rekening met degradatie. Zeeland Sport-Clinge 1-5: Bij een stand van 1-1 werd Stefan Vergou wen met twee keer geel uit het veld gestuurd. Clinge maakte opti maal gebruik van het nuiïierieke overtal. Thomas Leegwater zette zijn ploeg in de eerste helft op voorsprong, Wesley Effrink was verantwoordelijk voor de gelijk maker. Na de rode kaart ging het hard. Domenique de Burger scoor de twee keer voor Clinge. Ook Thomas Leegwater vond in de tweede helft voor de tweede keer het net. Emanuel Pauwels was eenmaal trefzeker. Patrijzen-RIA W 1-4: Het ope ningsdoelpunt liet niet lang op zich wachten. Al na vijf minuten kopte Jeroen Weststrate raak. RIA W. kwam vervolgens beter in de wedstrijd en maakte niet veel la ter gelijk. De treffer kwam op naam van Soufian Dooms. In de tweede helft zette Dooms zijn ploeg op voorsprong. Nick van Craenenbroeck kreeg een dot van een kans om de stand gelijk te trekken, maar hij faalde. Laurens de Guchtenaere was koelbloedi- ger (1-3) en Rody Uranie bepaalde de eindstand op 1-4. Schoondijke-Oostburg 1-4: In de eerste helft was al duidelijk dat Oostburg een maatje te groot was voor Schoondijke. Arjen Versluijs was voor rust tweemaal trefzeker. Davy Maes besliste een minuut voor de pauze de wedstrijd door de 3-0 aan te tekenen. Versluijs maakte in het tweede bedrijf zijn valse hattrick compleet. Yassine Benali scoorde nog voor de statis tieken. Steen-Vogelwaarde 5-1: Na een helft dacht Steen de winst al bin nen te hebben. Sander van Remor- tele en Randy Houwer brachten de thuisploeg op 2-0. Giovanni Le- kaj schoot een vrije trap stijf in de kruising, wat resulteerde in de 3-0. Na de pauze deed Vogelwaar de wat terug. Dennis van Passel scoorde uit een strafschop. Steen draaide na de tegentreffer de duimschroeven weer aan en vond nog tweemaal het net. Robin Gf sense en opnieuw Van Remorte- le waren trefzeker. Sluiskil-Jong Ambon 1-4: De vijf doelpunten vielen pas in de twee de helft. In de vijftigste minuut zette Yannik Taniwel Jong Am- bon op voorsprong. Toen Martin Waisapy een minuut later de 2-0 aantekende, was het duel ge speeld. Waisapy en David Houter man breidden de score verder uit. Shegbert van Uijtrecht maakte de eindstand nog enigszins dragelijk voor de thuisploeg. Koewacht-Biervliet 1-5: Biervliet en Koewacht hebben van plaats geruild op de ranglijst. Derek de Booij was de grote man aan de kant van de bezoekers. Hij vond driemaal het net. Voor rust zorg de hij voor o-t en 0-2. Geoffrey de Haan en Erik Adam maakten de andere twee treffers, voordat bei de ploegen gmgen rusten. Dimitri Verlinde maakte twee minuten voor tijd nog een eretreffer: 1-5. Vierde klasse B. Gastel-Vosmeer 10-0: Gastel had wat goed te ma ken tegen Vosmeer. De Zeeuwen hebben dusver één punt gehaald en dat was tegen Gastel. De ploeg van oud-Hoek-trainer Eric Helle- mons was dat nog niet vergeten en nam sportieve revanche: 10-0. GROEDE - Het scorebord was van slag, het licht viel uit in de be stuurskamer en de trainer van Groede bleef gisteren ondanks de 5-0-nederlaag van zijn team in de derby tegen Breskens positief ge stemd. Het hoort hij de kleine dorpsclub Groede, dat vorig sei zoen verrassend naar de vierde klasse promoveerde. „We misten vandaag eén elftal door blessures. Eeri nederlaag was ingecalculeerd, maar dat kan je 'moeilijk tegen je spelers zeggen", stelde Wim Fenijn. De trainer, die aan zijn afscheidstoernee bij Groede is begonnen, hield aan de derby toch een goed gevoel over. „Ik heb volop kunnen experimen- KARAKTERJSTiEK teren. Dat is me niet tegengeval len." Fenijn maakte vlak voor de wed strijd een verrassende opstelling aan zijn spelers bekend. Zo ver huisde Maxim Wille van zijn ver trouwde positie (rechtermidden velder) naar de plek van laatste man, waar hij nog nooit had ge speeld. „Wille was net terug van drie weken vakantie op Jamaica. Had dus helemaal niet getraind. Ik moest hem noodgedwongen opstellen. Ook linkermiddenvel der Henk Fenijn heb ik een linie laten zakken." Een stunt zat er voor de hekkensluiter, die toch al niet overloopt van kwaliteit, niet in tegen Breskens. Tijdens de derby waren de mees te supporters halverwege afge haakt. Slechts veertien bezoekers trotseerden na rust de slechte weersomstandigheden op het sportpark van De Groe. Twintig mensen hadden beschutting ge zocht voor de kantine en de rest koos voor de warmte in het club huis. Het voetbal was ook al niet hart verwarmend. Breskens wilde na de vroege voorsprong door een doelpunt van Meivin Boone te snel jacht maken op de tweede treffer. „We gingen te gehaast voetballen in plaats van rustig te blijven spelen vanuit de organisa tie. Dan komen de doelpunten meestal vanzelf. Over het spel in de tweede helft ben ik best tevre den. Of je nu met 5-0 of 8-0 wint, maakt niet uit", vond Bres- kens-trainer Cor van de Velde. Jo hnny de Jaeger scoorde voor rust vanuit een moeilijke positie nog de 2-0, maar verder dwong de ploeg te weinig kansen af. Na rust zocht Breskens het meer in de HW,24-Luctor'88 4-0: In de rust koos Luc Audenaerdt ervoor om linksback Sam de Theije naar dé kant te halen en de aanvallend in gestelde Jari Vyaene in te breng en. Dat bleek een gouden greep. In de eerste helft vielen er nauwe lijks kansen te noteren. In het tweede bedrijf was dat heel an ders. Job Inghels opende de score voor de thuisploeg. Twee minu ten later verdubbelde Michal Szc- zawinski de score. Op de rand van de zestien wist de aanvaller met een volley raak te schieten. Op dat moment knapte er iets bij Luctor'88. Szczawinski zorgde voor 3-0 en de laatste treffer van de wedstrijd kwam op naam van Vyaene. Een kwartier voor tijd werd hij aan de zijkant wegge stuurd. Vyaene krulde de bal ver volgens in de verre hoek. Internos-Philippine 2-1: In een echt 'mannendue!' kwam Philippi ne als eerste op voorsprong. Maar ten van Hecke schoot na een klein half uur raak. Het antwoord van Internos liet niet lang op zich wachten. Patrick Schalk schoot zijn ploeg een minuut later al langszij. Het spel golfde op en neer. De verdediging van Inter nos had goed vat op Dennis de Nooijer, maar op Van Hecke kreeg de thuisploeg nauwelijks grip. In de 37e minuut van het duel viel de beslissing. Stijn Baarendse zet te zijn ploeg op voorsprong. Phi lippine slaagde er niet meer in om minimaal een punt uit het vuur te slepen. Aardenburg-Unitas'30, gestaakt bij o- o: Het duel werd snel ge staakt vanwege een blessure bij de scheidsrechter. Al na drie mi nuten werd het spel stilgelegd, omdat de leidsman een kuitbles sure opliep. Eerder dit seizoen had Aardenburg ook al pech met een scheidsrechter. Voor het duel met Kruisland kwam de aangestel de arbiter niét opdagen. De bus chauffeur van de bezoekers be sloot toen de fluit ter hand te ne men. Deze keer was er niemand aanwezig die het duel kon leiden. Vorige week, thuis tegen De Zoua ven, zaten zeven spelers op de re servebank. Gisteren waren het er nog vijf. Umut Ertem en Mah- boeb Rahimi waren het kind van de rekening geworden en bleven thuis. De verdedigers Menancio Weeda, Quincy Gooding, de aan vallers Sinan Coban en Jonathan Constansia en reservedoelman Bart van Wuyckhuyse moesten net als vorige week weer genoe gen nemen met een reserverol. „Het is makkelijk om duidelijk heid te scheppen als je maar twee geblesseerde spelers hebt", gaf Gé rard de Nooijer blijk van de luxe positie waarin hij momenteel ver keert. „Maar ik heb op dit mo ment ook niet veel reden om in mijn basiself te wisselen. De ande ren moeten op dit moment accep teren dat ze even op de bank zit ten." Tijdens de winterstop wilde De Nooijer alle neuzen in dezelfde richting krijgen. Hij zette een pre sentatie in elkaar, waarin hij uit de doeken deed hoe hij in het res tant van de competitie wilde gaan voetballen. Op papier is de ploeg in een 4-3-3-formatie gaan spelen. In de praktijk lijkt het meer op een 4-5-1-formatie, vergelijkbaar met het systeem waarin het Ne derlands elftal in 2010 de finale door Len Welters MIDDELBURG - Oostburg en Steen hielden gisteren gelijke tred met koploper Clinge. Alle drie de vier deklassers wonnen eenvoudig hun wedstrijden. Arjen Versluijs vond voor Oostburg drie keer het nat in de derby tegen Schoondijke. Clinge, Oostburg en Steen strijden in de vierde klasse om het kampioen schap. De drie ploegen staan binnen twee punten van elkaar. Ook zondag wonnen ze makkelijk hun duels. Breskens kleineert door Aector Dooms Groede-Breskens 0-5 (0-2). 7. Mei vin Boone 0-1,31. Johnny de Jae ger 0-2, 52. Jan-Willem de Rooij 0-3, 55. Meivin Boone 0-4,87. Yan- -nick Vinke 0-5. Scheidsrechter: W. Crinwis (Oostkapelle). Aantal toe schouwers: 100. door Len Wolters MIDDELBURG - Koploper HW'24 kwam in de derde klasse A van het zondagvoetbal pas in de tweede helft op stoom tegen Luctor'88. De Hulstenaren wonnen na een 0-0-ruststand met 4-0. Philippine kon de 8-3-overwinning van een week eerder op Aardenburg geen vervolg geven. Uit bij Internos werd met 2-1-verloren. Het thuis duel van Aardenburg werd ge staakt, Kruisland-Hontenisse werd afgelast. Na drie minuten werd het duel Aardenburg- Unitas'30 al stilgelegd door een blessure van de scheidsrechter. door Mitchell Minnaard DEN HAAG - De duidelijkheid die Goes-trainer Gérard de Nooijer tij dens de winterstop heeft gescha pen, geeft de selectie van de zon dagclub rust. Daarnaast presteert de hoofdklasser uitstekend aan het begin van de tweede seizoenshelft. Vorig week werd met 4-0 gewon nen van nummer drie De Zouaven, gisteren nam de Bevelandse ploeg een punt mee uit Den Haag. Quick, de nummer twee van de hoofdklas se A, werd op 1-1 gehouden. De Nooijer: „Ik heb momenteel niet veel reden om te wisselen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 62