Axel heeft geen kind aan slap opererend Spui Kloetinge is de minst slechte L Arnemuiden loopt verder uit Spui legde te weinig strijd in het spel om de kwalitatieve tekortko mingen te maskeren. Dat was ook trainer Mare de Kunder opgeval len. „Bij een derby klap je er met z'n allen vol op en speel je op-het randje. Dat hebben we absoluut niet gedaan." Niet dat Axel zo goed speelde, maar de thuisploeg was op de be slissende momenten scherper. Marco Plasschaert bracht zijn ploeg al na zeven minuten aan de leiding, omdat keeper Roy Over- beeke na een afgeslagen corner niet kordaat optrad. De 2-0 van Maik de Wolf volgde na slordig balverlies en ook Stefan van den Broeke werd geen strobreed in de weg gelegd toen hij de bal drie keer goedlegde en afrondde. De Kunder: „Die goals waren illus tratief voor ons spel. Dat is ty pisch Spui. Ik mis de échte menta liteit. Toen ik zelf nog speelde, trainde ik altijd. Nu zeggen ze bij wijze van spreken al af voor «en verjaardag. De hele vereniging moet er gewoon alles aan doen om derdeklasser te blijven. Op de ze manier gaat dat niet lukken." Toch weigert De Kunder alvast de handdoek te werpen. „Axel heeft een beter voetballende ploeg, daar moeten we niet moeilijk over doen. De punten moeten we pakken tegen ploegen als Hein- kenszand, Nieuwland en De Noor mannen. Die krijgen we allemaal nog." Naast de juiste mentaliteit ont beerde Spui zaterdag ook gogme. Een voorbeeld: Axel-middenvel der Danny Aarnoutse ging thea traal over het uitgestoken been van Kevin de Roode en om dat goed te maken wilde de'Axelaar hem een high five geven. De Roode trapte in de afleidingsma noeuvre, Aarnoutse trok z'n hand in, sprintte richting het doel een maakte Axels vierde treffer. Nadat Dennis le Feber voor 5-0 en 6-0 had gezorgd, maakte Remco Ha melink na een steekpass van Jor- dy Seghers de eretreffer voor Spui. Bart Rijckaert, Marco Plas schaert en Maik de Wolf (straf schop) zorgden vervolgens yoor de 9-1-eindstand. Met het Axelse rendement zat het dus wel goed, zag interim-trainer Cees Houtepen. „De- kansen die we kregen hebben we goed uitge speeld. Dat was het verschil met vorige week (2-1-verlies tegen Veere), toen we misschien nog wel beter speelden dan vandaag. Toch kregen we het deksel op de neus." De monsterscore tegen Spui kan misschien wel als katalysator wer ken. Zaterdag wacht laagvlieger De Noormannen en Houtepen heeft het bereiken van de nacom- petitie uitgeroepen tot doelstel ling. Houtepen: „Ik zie een greti ge groep die nog veel beter kan en moet. We kunnen er nog een mooi seizoen van maken." MIDDELBURG - Koploper Arnemui den won zaterdag de topper in de derde klasse A. Op bezoek bij MZC'11 werd het 0-1. MZC'11-Arnemuiden 0-1 (0-0). Basti- aan Grootjans 0-1. De winst staat in de boeken en dat is wat telt. Maar wat speelde Kloetinge belabberd. Linkerflan- ker Bert den Hamer keek kritisch naar zichzelf. „Ik heb gemengde gevoelens", erkende de Terneuze- naar. „De winst is lekker, maar ik speelde zelf een zeer zwakke wed strijd." Elke ploeggenoot kon die laatste woorden zonder te jokken herhalen over zichzelf. Vooral in balbezit prutste Kloetin ge er lustig op los. Een treffende statistiek was dat Kloetinge i n de laatste twintig minuten voor de rust het maar niet voor elkaar kreeg om de bal op de helft van 's-Gravenzande vier keer naar een ploegmaat te spelen. Passes gin gen over de zijlijn, achter de man, te ver voor de man, onder de voet door, in de voeten van de tegen stander, alle varianten werden ge bruikt. Maar geloof het of niet, Kloetinge kreeg warempel nog de beste kan sen ook. Mark Schuit kopte een corner op de lat en even later een voorzet van Timo Jansen over het doel. Ruben Hollemans schoot een vrije trap snoeihard naast en kort voor rust ging Jason Tjien Fooh alleen op avontuur, maar zijn inzet werd door de keeper naast getikt. Hoewel bij 's-Gravenzande, dat negen duels op rij ongeslagen was, de bal makkelijker van voet tot voet ging, kon de ploeg nauwe lijks gevaar stichten. Na dertig tel len dook Sander Koeleman plots alleen op voor Kloetinge-doel- man Jaco van der Schee en deze redde met de vuisten. Kort na de openingstreffer van Kloetinge was 's-Gravenzande nog driemaal gevaarlijk, maar goals leverde het niet op. Na een uur kwam Kloetinge op voorsprong. De goal was type rend. Ruben Hollemans zette zich vlak bij de zijlijn achter een vrije trap. Zijn inswinger werd door 's-Gravenzande-routinier Jas per van Dijk met het hoofd getou cheerd, de bal stuitte in de vere delde zandbank voor de doelman en kreeg daardoor een kick om hoog waardoor de goalie kansloos was: 1-0. „Bij deze wedstrijd paste ook geen mooie goal", grijnsde Den Hamer. Vervolgens was het een kwestie van uitspelen. Dat was misschien nog wel een plusje. Doorgaans heeft Kloetinge daar nogal moeite mee, maar dit keer werd het slot- offensief van 's-Gravenzande nim mer gevaarlijk. Sterker nog, Kloe tinge bouwde de marge uit. Tjien Fooh slingerde de bal voor, Rem co van Tiggele kopte de voorzet te rug en invaller Bart Deprez rond de af: 2-0. Deprez kreeg vervolgens nog de kans om een kleurloze wedstrijd enige kleur te geven, maar hij mis te een kans voor open doel en bij een tweede kans schoot hij op de lat. Dat was de derde keer dat Kloetinge het aluminium raakte, want behalve in de eerste helft deed Mark Schuit het ook in de tweede helft nog een keer. KASAKTiERISTfEX MAANDAG 27 JANUARI 2014 door Bob Maes AXEL - De Zeeuws-Vlaamse derby tussen FC Axel en Spui was zater dag veertig minuten oud, toen de Axelaars Urmeion Martis en Maik de Wolf een dolletje maakten op een moment dat het spel even stil lag. Axel had een 3-0-voorsprong en de twee konden het zich veroor loven de gedachten even te verzet ten. Spui was simpelweg te zwak om de Axelaars te bedreigen en moet na de 9-1-afstraffing alle zei len bijzetten om niet af te glijden naar het laagste niveau. Axel-Spui 9-1 (3-0). 7. Marco Plas schaert 1 -0, 30. Maik de Wolf 2-0,41 Stefan van den Broeke 3-0, 53. Danny Aarnoutse 4-0, 50. Dennis le Feber 5-0, 59. Dennis le Feber 6-0, 60. Rem co Hamelink 6-1, 63. Bart Rijckaert 7-1, 84. Marco Plasschaert 8-1, 87. Maik de Wolf 9-1 (strafschop). Scheidsrechter: C.P.A.H. Verstraten (Zegge). Aantal toeschouwers: 200. Nieuwdorp-Nieuwland 5-1 (3-0). Ste fan van de Klooster 1-0, Ruud la Grand 2-0, Richard Jacobs 3-0 (eigen doelpunt), André Goedhart 3-1, Teun Rentmeester 4-1Janick van As 5-1 Heinkenszand-Veere 3-2 (0-1). Ro bin de Rijke 0-1, Theo van Tatenhove 0-2, Martijn Simonse 1-2, Kevin Jaco- busse 2-2, Sjoerd Koks 3-2. Domburg-De Noormannen 2-2 (2-1). Rick van de Driest 1 -0, Chiel Maranus 2-0, Erwin Pouwelse 2-1, Mark Minderhoud (strafschop) 2-2. VCK-Walcheren 3-3 (0-2). Tim Smul ders 0-1 en 1-3, Bart Chermin 0-2, Si mon Voet 1-2, Jesper Harinck 2-3, Pie- ter Hage 3-3. DFS-Oostkapelle 2-2 (1-0). Nuno Va- rela 1 -0, Wouter van de Berge 2-0, Bart Mors 2-1, Thijs Verduijn 2-2. door Rudy Boogert ■Gert-Jan van Leiden (links), hier samen met Kevin Liefhebber in afwachting van de bal, speelde opnieuw een sterke wedstrijd. De middenvelder kopte al na dertien minuten de 0-1 binnen, foto Martin Hulsman/VI Images KLOETINGE - De ene week is de an dere niet. Kloetinge won zaterdag op eigen veld met 2-0 van 's-Gra- venzande in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal. Het was een slechte wedstrijd met een goed re sultaat. En dat was omgekeerd evenredig aan een week eerder toen Kloetinge tegen ASWH goed speelde maar een slecht resultaat inde (1-0-verlies). Kloetinge-'s-Gravenzande 2-0 (0-0). 61Jasper van Dijk 1 -0 (ei gen doelpunt), 77. Bart Deprez 2-0. Scheidsrechter: R.H. Karre- mans (Den Haag). Aantal toeschou wers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; Ti mo Jansen, Jaap Esser, Ruben Hol lemans, Björn Quartel; Mark Schuit (84. Michel Maaskant), Aart Veldhof, Remco van Tiggele, Bert den Hamer; Jason Tjien Fooh en Daan Esser (69. Bart Deprez).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61