Tern. Boys pakt met tien man de periode 4- Zaamslag verspeelt zege in de slotfase S I 6 HOOFDKLASSE B Koploper Hoek heeft geen kind aan Heinenoord. In de slotfase brengt het zichzelf nog wel in problemen. Terneuzense Boys-Bruse Boys o-o: Terneuzense Boys werd in de veertigste minuut geconfron teerd met een rode kaart voor Evert-Jan van Opdorp, die de doorgebroken Mats Willemse vloerde. Met tien man hield de thuisploeg na rust stand. Een paar seconden voor tijd had Bruse Boys er nog met de zege vandoor kunnen gaan, maar Ben von Unen faalde oog in oog met keeper Dennis Rijnberg. GPC Vlissingen-Zwaluwe o-i: Voor de derde keer op rij verloor GPC een thuisduel. Ricardo de Nooijer was' nog het dichtst bij een Vlissingse goal. Zwaluwe kwam in de eerste helft via een zondagsschot van Thijs 't Hooft op o-i. „In de tweede helft speel den we alles of niets", aldus GPC-trainer Michel Leonhart. On danks kansen voor leroen van Ommen en Dylan Schallier bleef de beloning uit. De Meeuwen-Dinteloord 0-5: De eerste helft was nog voor De Meeuwen. Na rust was Dinte loord heer en meester. Joep Bros- ky zorgde voor 0-1 en Wessel Ver schuren maakte er 0-2 van. Dinte loord liep daarna tegen tien man (rood Vincenzo Lorello) via Ro bert van Opdorp, Jorik Mijnhij- mer en Brosky uit naar 0-5. De Fendert-Serooskerke 4-1: In een van beide kanten slechte eer ste helft kwam Serooskérke via Bas Rooze op voorsprong. Na rust was het eerste kwartier nog voor Serooskerke, maar daarna nam De Fendert het heft in handen. In een kort tijdsbestek liep de thuisclub uit naar 4-1. MZVC-SSV'65 0-2: In de 33e mi nuut profiteerde Richard Schou ten van een misverstand in de MZVC-verdediging. De Middel burgse aanvallen leverden niets op en daardoor kwam SSV'65 na rust ook niet meer in de proble men. Een kwartier voor tijd beslis te Alex van Dongen het duel: 0-2. Duiveland-Dauwendaele 2-2: Al na drie minuten zorgde Khalid Kaldoon voor de 0-1. Dauwendae- le verzuimde daarna om verder af stand te nemen en kreeg daar na rust de rekening voor gepresen teerd. In de 69e minuut kopte Leen IJzelenberg uit een voorzet van Wouter de Jonge de 1-1 bin nen en tien minuten voor tijd be zorgde Dennie le Comte Duive land een 2-1-voorsprong. Een al- les-of-nietsoffensief leverde Dau- wendaele in de 87e minuut via Mart de Kroo (vrije trap) de ver diende gelijkmaker op. WC'68-Tholense Boys 1-2: Na bijna een uur spelen opende Mat- thijs van Stee de score (0-1). In de tachtigste minuut besliste Koen Nieuwkoop het duel (0-2). lesse Ernest scoorde nog tegen: 1-2. 21 HEINENOORD - Met nog 21 minu ten op de klok vond Kenny Ver- hoene het wel mooi geweest. De trainer keek nog eens naar het sco rebord, zag dat het 0-4 stond en besloot Gert-Jan van Leiden een vroege publiekswissel te geven. Er was geen vuiltje aan de lucht, maar drie minuten later kreeg het duel met Heinenoord toch nog een onverwachte wending. Een onnodige rode kaart voor keeper Jordi de Jonghe en twee tegentref fers voor 'doelman' Kyle Does burg verder stapte Hoek met een 4-2-zege het veld af. De ene speler deed dat met een glimlach, de ander met een beetje chagrijn in zijn lichaam. Want wat lange tijd een rimpelloze mid dag was, ontaardde nog onnodig in een duel met een beetje scha de. De rode kaart en het slotoffen- sief dat Heinenoord er daarna pro beerde uit te persen, zorgden ook voor een korte verbale aanvaring tussen Verhoenfe en zijn aanvoer der Giovanni Siereveld. De laatste kreeg te horen dat hij spelers op hun plek moest zetten, kort nadat hij dat net had gedaan. Het hoorde een beetje bij het hec- tische slot dat veel toeschouwers in Heinenoord wakker schudde. Want Hoek was ruim zeventig mi nuten lang oppermachtig ge weest. De ploeg hield een plei dooi voor het aanleggen van een kunstgrasveld. Voor-rust resulteer de dat in drie treffers/in de twee de helft werd met de handrem er op nog één keer gescoord. Waar Hoek eigenlijk gas had moeten blijven geven om een zege met grote cijfers te boeken, zakte de concentratie weg. Nadat De long- he al onder een voorzet door was gegaan, viel een lange bal tussen Siereveld en de doelman in. Spits Jeremey Hensen werd neergelegd door de uitgekomen doelman. De Jonghe kreeg, net als eerder dit seizoen tegen Achilles Veen, rood en scheidsrechter Van Rijs- bergen legde de bal op de stip, ter wijl de overtreding duidelijk bui ten het strafschopgebied werd ge maakt. „Waarom moet hij mij rood geven als het al 0-4 staat?", vroeg De Jonghe zich later af. Slechts een punt overhouden aan een duel met een rechtstreekse concurrent in de strijd tegen de gradatie was voor Zaamslag-trai- ner Hubert van den Hemel achter af gezien wrang. „Tot twee minu ten voor tijd dachten we de drie punten mee naar huis te nemen. Nu moeten we de volgende wed strijd (thuis) tegen WGZ win nen", keek de oefenmeester alvast vooruit. Zaamslag miste zijn aanvallers Peter Dieleman (schorsing) en Jor- dy Bakker (vakantie). Daardoor moest Van den Hemel improvise ren. Jorin Missu en Joris Radema kers waren de meest vooruitge schoven aanvallers. Dat had suc ces, want halverwege de eerste helft kwamen de Zeeuws-Vlamin gen via Mario de Fouw (stiftbal, op aangeven van Rademakers) en Jorin Missu (assist Marc de Haas) op een 2-0- voorsprong. Twee mi nuten later maakte Chris Kore- mans echter de aansluitingstref fer. Michiel Leijte miste daarna voor Zaamslag een open kans en De Haas schoot op de kruising. Doelman Mitchell Braafhart ver richtte in de tweede helft enkele goede reddingen, maar was twee minuten voor tijd kansloos bij een inzet van Chris Koremans: 2-2. In de slotseconden had De Fouw nog een vrij veld voor zich en leek alleen op de Drechtstreek- -döelman af te gaan, maar scheids rechter Daems floot voor het ein de van de wedstrijd. „Giovanni (Siereveld) liep er ook nog naast. Een vreemde beslis sing." Omdat de wissel van Van Leiden kort daarvoor al de derde van Hoek was geweest, trok Kyle Doesburg het keepersshirt aan. De grote spits was in zijn jeugd ja renlang doelman bij Goes en kreeg als eerste klus het keren van de strafschop. Dat lukte niet (1-4), maar even later plukte hij wel fraai een bal uit de lucht. Na een lange bal ging hij vervolgens wel in de fout. De verdediging re kende op Doesburg, maar Edwin Petersen was met het hoofd net iets eerder bij de bal (2-4). „Het is jammer dat we de wed strijd zo eindigen", zei Verhoene. „Jordi zag er niet sterk uit bij dat moment met die rode kaart. En Giovanni Siereveld ook niet, vind ik. Zo'n pass die zestig meter on derweg is, mag niet over hem heen vallen. We moeten leren van onze fouten en zullen dat de ze week nog eens bespreken." De rode kaart was een smetje op een meer dan terechte overwin ning. Op de vlakke ondergrond ging de bal vaak snel van voet tot voet en had Heinenoord geen ant woord op de positiewisselingen en opkomende backs. Gert-Jan van Leiden kopte al na dertien mi nuten de 0-1 binnen. Het was een bijzonder fraaie treffer, want Van Leiden torende boven alles en ie dereen uit en zag hoe de bal in de kruising bleef hangen. Bij de 0-2 bediende linksback Tho mas van den Houten de beweeglij ke Guillaume Clinckemaillie. Het schot van de Belg werd gestopt, maar de doorgelopen Van den Houten kon de terugspringende bal in het lege doel koppen. Tien minuten later veroverde Van Lei den de bal op 25 meter van het Heinenoord-doel, combineerde vlot met Clinckemaillie, die na een dubbele één-twee beheerst af rondde: 0-3. Zeven minuten na rust maakte Hoek via Birgen Martens al de vierde treffer. Verhoene besloot nog twee keer te wisselen, maar zag hef spelpeil zakken. Met de ro de kaart vervolgens als diepte punt. Het zorgde echter wel voor een vermakelijk einde, met Does burg onder de lat. „Het is jammer dat we er voor rust niet meer maakten", vond Verhoene. „Het ging te makkelijk." Uiteindelijk had hij toch weinig te klagen. „Want de concurrenten laten pun ten liggen, we lopen een beetje uit. Dat willen we volgende week graag weer doen." KARAKTERISTIEK EP door Klaas Verspoor TERNEUZEN - Terneuzense Boys ver zekerde zich in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal door een O-O-gelijkspel tegen Bruse Boys van de tweede-periodetitel. Koplo per Dinteloord won ruim bij De Meeuwen (0-5) en heeft nu tien punten voorsprong op de Terneuze- naren. Onderin wordt de situatie voor Duiveland en MZVC er niet rooskleuriger op. Rode kaart zet duel nog even op z'n kop door Barry van der Hooft E Jordi de jonghe door Aector Dooms PAPENDRECHT - Eersteklasser Zaam slag moest zaterdag in het duel met Drechtstreek vlak voor tijd de gelijkmaker toestaan: 2-2. Heinenoord-Hoek 2-4 (0-3). 13. Gert-Jan van Leiden 0-1,22. Tho mas van den Houten 0-2, 32. Guillaume Clinckemaillie 0-3, 52. Birgen Martens 0-4, 74. Sander van der Pols 1-4 (strafschop), 85. Edwin Petersen 2-4. Scheidsrech ter: B. van Rijsbergen (Maasland). Rode kaart: 72. Jordi de Jonghe (Hoek). Gele kaart: Danny van Va ten (Heinenoord). Aantal toeschou wers: 150. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson (46. Thomas van Renter- ghem), Reguillo Vandepitte, Gio vanni Siereveld, Thomas van den Houten; Birgen Martens, Gert-Jan van Leiden (69. Urvin van Heke len), Hakim Boucheta (64. Ibrahim Eryürük); Nick de Groote, Kyle Doesburg en Guillaume Clincke maillie. FC Axel-speler Urmelon Martis geeft de bal voor in de derby tegen Spui. Hans Kolbeek (links) komt te laat. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60