Hulde en huiver voor plan auto's op de Markt Kamer van Koophandel schrapt arbeidsplaatsen KEUKEÏ 4 FL IK Ei r ZEEUWS-VLAANDEREN 17 k L_ TERNEUZEN - Als het aan eigenaar Fons Baart van 't Bierwinkeltje op de Markt in Terneuzen ligt, staan er morgen alweer auto's voor zijn kroeg. Tenminste, als dan ook goed is ge regeld dat ze ongeveer vanaf Ko ningsdag tot na de kermis wor den geweerd. Dan wil Baart im mers vrij spel hebben voor zijn terras. De vakken voor zijn café zijn nog wel voorzien van een P-tegel, maar die hebben maar heel kort een functie gehad. „Al vrij snel na de herinrichting mocht er hier niet meer worden geparkeerd. Wij willen al zeker acht jaar dat er een ander regime wordt ge voerd. In de winter heeft ook ie dereen er baat bij dat er zoveel mogelijk leven is op de Markt. Neem een lezing in Porgy Bess in de Noordstraat als voorbeeld. Zo'n evenement trekt veel oudere mensen. Die zien het niet zitten om een eind in het donker te lo pen. Die parkeren het liefst zo dicht mogelijk voor de deur. Ik herberg biljarters, café Du Com merce een shantykoor. Het zijn al lemaal zaken die het voor de hore- ca-ondernemers aantrekkelijk ma ken om in de winter wél auto's voor de deur te hebben." In de lente en zomer daarentegen zijn de kroegen gebaat bij zoveel mogelijk ruimte voor hun terras sen en evenementen. „Nu is het altijd een gedoe om bij een evene ment de Markt helemaal autovrij te krijgen. Dat lukt maar zelden", aldus Baart. Karin de Jong van kaasspeciaal zaak Kaya's is minder enthou siast. Ze toont begrip voor de ach terliggende gedachte, maar heeft tegelijkertijd huiver. „Ik heb best veel oude klanten, van wie een aantal slecht ter been is. Die zie ik hier vast niet meer terug als de Markt een langere periode auto vrij wordt gemaakt. Vanuit die op tiek zie ik het dus niet echt zitten. De Markt helemaal autovrij in ver band met evenementen? Dat is volgens mij maar sporadisch no dig." De Kamer van Koophandel Neder land, de regionale handelskamers en Stichting Syntens zijn per 1 ja nuari samengegaan en vormen nu één organisatie De fusie heeft de sluiting van 25 kantoren en de herplaatsing van bijna 400 mede werkers tot gevolg. Dat levert een jaarlijkse besparing van 80 mil joen euro op. In Zeeland is de backoffice verkast van Middel burg naar Rotterdam. Het kantoor in Terneuzen is gesloten. In Mid delburg blijft alleen de loketfunc tie over. De handelskamer zet sterk op digitale dienstverlening. Voor de reorganisatie hadden de handelskamer en innovatiecen trum Syntens veertig personeels leden in Zeeland. Dat aantal is te ruggebracht naar 22, van wie er tien nog in Zeeland werken. De meesten daarvan hebben een flexibele werkplek en zijn dus niet permanent aanwezig in het ondernemershuis aan de Buiten ruststraat in Middelburg. Twaalf mensen werken nu op het hoofd kantoor in Rotterdam. Vooral Zeeuws-Vlaamse mede werkers worden, sinds de sluiting van het kantoor in Terneuzen, be geleid naar ander werk, zegt Jan Henk Verburg, adviseur onderne mersondersteuning bij de KvK. De reisafstand naar Rotterdam is voor hen een brug te ver. Ver burg: „Elke dag vanuit Zeeuws- Vlaanderen naar Rotterdam en weer terug is geen pretje. Dan ben je vier uur onderweg. Deze groep wil evenmin verhuizen naar de Randstad." Met de reorganisatie schrapt de Kamer van Koophandel enkele be- Vooral Zeeuws-Vlamingen worden, sinds de sluiting van het kantoor Terneuzen, begeleid naar ander werk kende activiteiten. De prijzen voor de creatiefste ondernemer en beste starter behoren tot het verleden. Het Zeeuws Innovatie Evenement keert evenmin terug. „Maar als anderen het overne men, ondersteunen we dat wel in houdelijk", zegt Verburg. Het beleid is duidelijk: meer digi tale bijeenkomsten. Verburg denkt dat ondernemers meer heb ben aan goede apps en webse minars dan aan dagvullende sym posia in een congrescentrum. „We willen een mooie database opbouwen. Ondernemers kun nen straks online video's bekij ken en seminars volgen. Het is ef ficiënt en effectief. Op die manier kun je de dienstverlening naar een hoger plan tillen." Binnenstad krijgt activiteitenclub Een aantal vrijwilligers is be zig met de oprichting van een activiteitencommissie in De Triangel. Bewoners van de binnenstad moeten elkaar vaker ongedwongen kunnen ontmoeten in het wijkcentrum. De Wijkraad Binnenstad begint dinsdag weer met de maandelijkse bingo in De Triangel. De bal letjes rollen vanaf 20.00 uur. Webwinkel Tragel officieel geopend De webwinkel van Tragel zorg, www.tragelshop.nl, is sinds vrijdag officieel open. In de webwinkel worden al le spullen verkocht die de cliënten van Tragel met een verstandelijke beperking in de dagbesteding maken. De winkel wordt gerund vanuit Drukkerij De Leest aan de Aziëweg in Hulst Man gewond bij val in ruim van schip In de nacht van vrijdag op zaterdag is aan de Autriche- havenweg bij Westdorpe een man gewond geraakt bij een val in het ruim van een schip. De brandweer schakel de daarom het rope rescue team in, dat is getraind om op hoogtes en in dieptes te werken. De man is met een kraan uit het ruim getakeld. AARDENBURG Oude notenboom legt het loodje Een zeer oude, monumenta le notenboom in Aarden burg is zaterdagavond slacht offer geworden van de kort stondige, maar hevige storm. De notenboom, op het wei land achter de Weststraat in de kikkerstad, werd haast met wortel en al uit de grond gerukt. Huizen beschadigd door noodweer In de wijk Mortiere in Mid delburg zijn zaterdagavond vijftien tot twintig huizen beschadigd bij hevig nood weer. Er waaiden dakpan nen van daken, de dakpan nen beschadigden geparkeer de auto's. Het verblijf van de KNRM in Hansweert werd ook getroffen: delen van het gebouw waaiden weg. MAANDAG 27 JANUARI 2014 De Markt in Terneuzen moet in de winter helemaal vol staan met auto's en in de zomer volledig autovrij zijn, betoogt Bram Stoffels, foto Mark Neelemans door Raymond de Frel door Frank Balkenende MIDDELBURG - Door de reorganisa tie van de Kamer van Koophandel zijn bijna twintig banen in Zeeland verdwenen. Activiteiten als het Zeeuws Innovatie Evenement en prijzen voor creatieve onderne mers en beste starter zijn gestopt. 1H€ 'ms Goedkoper kan niet... leuker wel! Spoorstraat iSc 4431 NK 's-Gravenpoider T (oii3) 312547 M 0653314189 Openingstijden zie tuwio.feeufeenoutletwinfeel.nl TERNEUZEN HULST WESTDORPE MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57