Zanger Rinus zet Lazarus op zijn kop Ruim 200 felicitaties voor De Lamsoren De Leutfabriek meteen na carnaval van start Proef met WhatsApp lijkt nu al succesvol 16 ZEEUWS-VLAANDEREN PARKEREN Raadslid Bram Stoffels van TOP/CB pleit voor een autovrije Markt in de zomer en meer blik in de winter. Samen met zijn vriendin Debora, die bekend staat als Romana, en tertainde hij de feestgangers. Met zijn bekende meelallers als Hey Marlous, Eet veel bananen en Met Romana op de scooter kreeg hij het foutgeklede publiek aan het zin- gen. De zanger maakte zijn aankondi ging als 'YouTube-cultheld' hele maal waar. Ook Debora, gehuld in een Masters of Hardcore-jas, droeg haar steentje bij door de welbekende achtergronddansjes te doen, zoals het golvend bewe gen van haar armen, zoals ze dat ook vaak doet in de videoclips. De 44-jarige Fries was niet de eni ge die voor de toepasselijke foute muziek zorgde. Aan zijn half uur durende optreden ging DJ Farre vooraf en hij verzorgde tevens de muziek tot in de latere uurtjes. 's Middags was er in gemeen schapscentrum De Luifel een re ceptie waar ruim tweehonderd be langstellenden de felicitaties kwa men overbrengen. Dit waren voor al feestneuzen uit het dorp, die zich zeer betrokken voelen met het carnaval der Lamsoren, 's Avonds barstte in De Luifel een jubileumfeest los met de band Melrose. Deze formatie bracht een show boordevol humor, spek takel en sensatie. Tussen de bedrij ven door zetten regionale prinsen met vaak ludieke toespraken De Lamsoren nog eens in het zonne tje. De nieuwe prins Denniekes (Denny Colpaart) van De Lams oren liet zich bij zijn eerste offi ciële optreden niet onbetuigd en nam als een ervaren hoogwaardig heidsbekleder het voortouw bij de polonaises. TERNEUZEN - Over de Markt in Ter- neuzen is altijd wel wat te doen. Maar wat zou het mooi zijn als er óp de Markt altijd wat te doen zou zijn. Gemeenteraadslid Bram Stoffels van TOP/Gemeentebelan- gen denkt de oplossing in petto te hebben: in de winter een Markt vol auto's. En in de zomermaan den? Dan moet de Markt volledig autoluw worden gemaakt ten fa veure van evenementen en terras jes. Stoffels' idee is overigens niet he lemaal nieuw. „Tien jaar geleden hebben we het er in de gemeente raad ook al eens over gehad", legt Stoffels uit. „Toen haalde het plan het niet, op een paar stemmen na. Een paar ondernemers vreesde in komstenderving. Maar die winke liers zijn inmiddels vertrokken of opgevolgd door anderen. Weet je, in de winter heeft niemand er last van dat de Markt vol auto's staat. Er zit dan toch niemand op het terras. Sterker nog, daar kun nen winkeliers van profiteren. En zij niet alleen. Ook de gemeente kan een graantje meepikken, want het huidige systeem van be taald parkeren op de Markt blijft wat mij betreft overeind." Zodra de zon weer de boventoon gaat voeren, moeten alle paaltjes om automobilisten tegen te hou den weer worden teruggezet, be toogt Stoffels. „Dan moet er ruim baan worden gemaakt voor terrassen. Op dit moment mogen er op iets meer dan een kwart van de Markt nog wel auto's komen, maar ik vind dat maar niets. Zit je lekker op een terrasje, komt er weer een smerige walm uitlaatgassen voor bij. Een autovrije Markt is trou wens ook heel handig voor het houden van evenementen." Stoffels legde zijn plan voor aan meerdere horeca-ondernemers op de Markt. Hij stond te kijken van alle positieve reacties. "Er was niemand die het idee af schoot. Het is ook best makkelijk te realiseren. In de winter alle paaltjes weg en in de zomer weer terug. Parkeervakken zijn er bijna overal nog. Ter hoogte van 't Bier winkeltje liggen zelfs de P-tegels nog. Puntje van aandacht is nog de aanrij route. Daar gaan deskun digen over, maar het lijkt mij lo gisch dat je de Markt alleen via de De Jongestraat (zijstraat Heren gracht) en Zandstraat (zijstraat Markt) op kunt. Als je ook auto's via de Steenen Beer en Burge meester Geillstraat toelaat, door kruis je immers de looplijn van het winkelend publiek." Stoffels hield zijn idee al eens voor aan zijn partijgenoot en wet houder Pim Broekhuysen. Hij toont zich een voorstander. „Ik vind het een strak plan. In de win ter en zomer willen we zoveel mo gelijk leven op de Markt. Dan lijkt mij dit een heel goed idee." Stoffels opteert om het wintersei zoen in te laten gaan in septem ber, nadat de kermis is vertrok ken. Vanaf april moeten de auto's van de Markt worden geweerd. Volgende week dient hij een voor stel in bij het college van burge meester en wethouders. „Deze zo mer zal nog wel wat vroeg zijn, maar ik hoop dat het idee vanaf de volgende winter werkelijkheid is." MARKT Op dit moment is iedereen nog te druk bezig met het bouwwerk voor het eerstvolgende carnavals feest, zegt Jan van Vinke van Stich ting De Leutfabriek. De stichting nam het desolate Vlaanderencom- plex over van de gemeente Ter neuzen, om het om te bouwen tot een walhalla voor carnavalmin- nend Sas. Elke vereniging krijgt er een eigen stek. „Op de achter grond doen de meeste verenigin gen al veel om sponsors aan te trekken voor hun onderkomens", aldus Vinke. De carnavalsclubs moeten immers hun nieuwe ruim tes huren van de stichting. Vinke: „Waarschijnlijk beginnen we nog wel voor carnaval met de inpandi ge sloop. Dan halen we bijvoor beeld de bij velen bekende 'huis jes' uit de Vlaanderenhal." In het oude stadskantoor krijgen band jes, kunstenaars en andere creatie- velingen de ruimte. „Daar is veel belangstelling voor, maar we kun nen er nog niet beginnen. De aan koop van dit pand passeert over twee weken bij de notar.s Terneuzen lanceerde de service in december als eerste Nederlandse gemeente. De proef met de gratis berichtendienst, die een halfjaar duurt, wordt nauwlettend ge volgd door andere gemeenten. De gemeente probeert binnen 24 uui; te reageren op vragen en medede lingen van inwoners, die via het nummer 06-51150592 binnenko men. „Het is misschien nog te vroeg om van een succes te spre ken, maar inmiddels hebben we al ruim driehonderd gesprekken met inwoners via WhatsApp ge voerd. De ene dag krijgen we één berichtje binnen, maar een vol gende dag kunnen het er zomaar opeens dertig zijn", aldus gemeen tewoordvoerder Daniël Rouw. „De telefoon staat geen dag stil." De berichten worden behandeld door het klantcontactcentrum van de gemeente. Dat houdt ook vragen via Twitter en Facebook in de gaten. Rouw: „De onderwer pen lopen uiteen van vuurwerk tot diensten en van verloren voor werpen tot takken op de weg." m P~ Alles of niets op de Markt in Terneuzen i YouTube-held zanger Rinus en zijn vriendin Debora vermaken het publiek in café Lazarus, foto Carnile Schelstraete SINT JANSTEEN - Zanger Rinus maakte zaterdagnacht een wel erg 'Foute Party' compleet in café Laza rus in Sint Jansteen. door Raymond de Frel LAMSWAARDE - Carnavalsstichting De Lamsoren vierde zaterdag met veel vertoon en vooral leut het 55-jarig jubileum. De huidige Terneuzense Markt was in de veertiende eeuw - zo ver reikt de documentatie - een haven. In dit haventje werden goe deren overgeslagen om per trek schuit richting Gent te worden ver voerd. De inrichting van de Markt refe reert aan die historie. De verschil lende stenen accentueren de wal en het water en de lantaarns doen denken aan meerpalen. De discussie of er wel of geen au to's op de Markt mogen parkeren is zo oud als Methusalem. Nu mag op ongeveer een kwart van de Markt worden geparkeerd. De ho reca-ondernemers kregen twee jaar geleden de mogelijkheid om hun terrassen flink te vergroten. Uit het exploot d.d. 20-01-2014 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van de stichting Stichting Woongoed Zeeuws- Vlaanderen, gevestigd en kan toorhoudend te Terneuzen, aan Bianca Cijrillus Angela Mathilda Voet, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het proces verbaal d.d. 20-01-2014 waarbij ten verzoeke van requirante ten laste van gerequireerde beslag werd gelegd onder de daarin gemelde derde. Van dit exploot kan belangheb bende afschrift verkrijgen op on derstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 te 4536 BA Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders® vandamme-holland.nl door Raymond de Frel SAS VAN GENT - De Leutfabriek in Sas van Gent wordt direct na carna val in gebruik genomen door de Sasse carnavalsverenigingen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Dagelijks wenden in woners zich via smartphone-appli- catie WhatsApp tot de gemeente Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56