ZEEUWS-VLAANDERENJ, J EBmnni Konijn Scholenstrijd in het water almanak Politieauto vliegt uit de bocht 14 en 15 Mondriaan Vastgoed hoopt binnen een paar maanden de verpauperde zusterflat in Sluiskil tegen de vlakte te beuken. Pagina Zeeuwen be like hit op Facebook Kostgeld is weer helemaal van deze tijd SLUISKIL - De sloop van de veelbe sproken voormalige zusterflat in Sluiskil is eindelijk in zicht. Directeur Arnold Joosten van Mondriaan Vastgoed verwacht dat de verpauperde flat binnen een paar maanden tegen de vlakte gaat, waarna de bouw van een kleine woonwijk kan beginnen. Een jaar geleden sprak Joosten de verwachting uit dat de flat in de zomer van 2013 al plat zou liggen. „Dat hadden we ook heel graag ge wild, maar de markt zit ons ge woon tegen. Alles zit muurvast, ie dereen zit op elkaar te wachten", reageert Joosten. Mondriaan Vastgoed heeft allang een vergunning voor de bouw van negentien koopwoningen en een aantal seniorenappartemen ten. Joosten zit vooral met dat laat ste onderdeel in zijn maag. Het lukt maar niet om een partner te vinden (denk aan een woning bouwvereniging of een andere so ciale partner) die de appartement jes wil afnemen. Mede daarom schroefde Mon driaan het aantal al terug van veer tien naar acht. „Ik heb geen zeker- heid.dat er senioren zijn, dus zoe ken we nu naar een oplossing. Wie gaat ze huren? De woning bouwverenigingen hebben zelf al seniorenprogramma's en in de omgeving hoor ik nog geen over tuigende geluiden dat er genoeg potentieel is. Ik wil natuurlijk niet voor leegstand bouwen. Ze ker is dat zowel de gemeente als wij de eerste fase (de sloop) zo snel mogelijk willen starten. Er zit weer beweging in het plan, dus ik verwacht binnenkort meer helderheid te kunnen verschaf fen." Wethouder Frank van Hulle be vestigt dat de gemeente er veel aan is gelegen om de flat, die veel Sluiskillenaren een doorn in het oog is, zo snel mogelijk te laten verdwijnen. „Maar helaas zit de markt Mondriaan tegen. Het plan is niet voor niets al een aantal keer gewijzigd. Mondriaan wil nu het aantal seniorenappartemen ten verminderen, zodat er ruimte ontstaat voor twee twee-on- der-een-kap-woningen. Daarover zijn we nu in gesprek, want het to taalplan moet natuurlijk wel blij ven passen in onze woonvisie. Maar de vraag is natuurlijk vooral of de verkoop van twee-on- der-een-kappers voldoende is om de kosten van de sloop te compen seren. De bal ligt echt bij Mon driaan." Aanvankelijk wilde Mondriaan 27 eengezinswoningen bouwen op de plek, waar in i960 een flat voor de zusters van het Elisabethzie- kenhuis verrees. Daar zijn er in het herziene plan nog negentien van over, inclusief de twee twee-onder-een-kap-woningen. OENSCHAP •m wyWi'i NIEUWVLIET - Tijdens de achtervol ging van een mogelijk gestolen Audi S6 is een politieauto vrijdag middag uit de bocht gevlogen en tegen het hekwerk van restaurant De Vijf. Weeghen in Nieuwvliet gereden. De politie zag in Groede een auto met gestolen Belgische kenteken platen rijden. Tijdens de achter volging verloor de agent in een bocht bij Restaurant De Vijf Weeghen in Nieuwvliet de macht over het stuur. Daarna raakte de Audi uit het zicht. Die werd later in Cadzand leeg aangetroffen. De broertjes Romain en Etiënne van drie en twee jaar oud mogen wekelijks een dagje naar oma, die als oppas fungeert als de ouders aan het werk zijn. Nu oma ook tijdelijk oppas is voor een konijn, is dat een welkome at tractie voor de jongetjes. Deze week vond de oudste dat het wel leuk was om een bij oma uitgestal de collectie kartonnen huisjes aan het konijn te tonen. Goed idee, dacht het broertje dat snel het voor beeld ging volgen. Zo werd menig bouwsel voor het traliewerk gehou den. Totdat de oudste het tijd vond om zijn broertje te corrigeren: „Nee, die heeft-ie al gezien!" MAANDAG 27 januari 2014 Sloop van zusterflat is in zicht door Raymond de Frel .4 V. HULST - Het lijkt net of Lucas Rijk in de spiegel kijkt. Maar Lucas had helemaal geen oog voor zijn omgeving. In opperste concentratie probeerde hij er zaterdag in Rey- naertland in Hulst het beste van te maken tijdens de eer ste editie van het regionale schoolzwemkampioenschap. Ruim 90 onder- en bovenbouwleerlingen van elf basis scholen doken in het water om te strijden voor de prijzen op de onderdelen 25 meter vrije slag, school- en rugslag. Ingelosenberghe uit Sint Jansteen werd eerste, De Scha kel (Vogelwaarde) tweede en De Nobelhorst (Hulst) der de. Deze drie scholen mogen op 5 april meedoen aan de Zeeuwse titelstrijd in Oostburg. foto Mark Neelemans Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53