Zeeland scoort goed met ontwikkeling talenten PvdA wil behoud scheepswerf in Hansweert Leeskring en mini-symposium over levenseinde BEVELANDEN en THOLEN 17 TUTMCM Politie stuit op wapens bij inval Bij een inval in een woning aan de Boomdijk in Hans- weert trof de politie zater dagmorgen diverse wapens aan. De 26-jarige bewoner werd aangehouden. In de \yoning troffen agenten een vuurwapen met bijbehoren de munitie, een gasdrukwa pen, een verboden zwaard en een slagwapen aan. Film De Schepping voor de laatste keer In de Adventkerk aan de Kerklaan 19 in West-Sou burg is vanavond om 19.30 uur voor de laatste keer de film De Schepping te zien. De film is een reconstructie van de eerste week van het leven op aarde, de zesdaagse schepping, zoals in de Bijbel staat. De toegang tot de film is gratis. Brand in bakoven van McCain Bij aardappelverwerker Mc Cain aan de Oranjeplaatweg in 's-Heer Arendskerke heeft zondagmiddag een brand gewoed in een van de bakovens. De brand werd kort na twaalf uur ontdekt. De brandweer was snel met enkele voertuigen ter plaat se en was een uurtje later de brand meester. Niemand raakte gewond. MIDDDELBURG - Het Zeeuws So ciaal-ethisch Beraad van de Raad van Kerken in Zeeland houdt op drie dinsdagmiddagen- 28 janua ri, 15 februari en 15 maart - lees kringbijeenkomsten in gebouw De Capuchon, Jan van Hoofkwar- tier 18 in Middelburg. Centraal staat het boek Het doods hemd heeft geen zakken. Nadenken over het levenseinde van Annema- rieke van der Woude. De bijeenkomsten worden gehou den van 14.00 tot 16.00 uur. Ter afsluiting van de leeskring wordt vrijdag 11 april een mini symposium gehouden. Spreker daar is Paul van Hame ren, arts, theoloog en oud-Capu- cijn. Dit symposium wordt gehouden in Primrose, Academie voor Neer landistiek Lange Noordstraat 23 in Middelburg. OVEZANDE - Zeeland en Overijssel bieden in vergelijking met de an dere provincies het beste podium voor jonge beginnende bandjes. Programmeur Dennis Sommeijer van Klomppop kwam daar deze maand achter op Noorderslag in Groningen. „Er is door alle provincies bezui nigd op het cultuurbeleid. Ik hoor de van collega's dat ze het zwaar hebben, maar juist in Zeeland en Overijssel is niet bezuinigd op ontwikkeling van talent. Kijk allen maar naar initiatieven als Spectra (Bevelanden), Regio Ruis (Schouwen) en Podium Z (Veere). Alle drie geven jonge ta lenten een podium om op te tre den. Zo blijven altijd bandjes ont staan. De talenten van nu staan wellicht op Klomppop 2020." De finale van Spectra is dit jaar overigens voor de eerste keer op Klomppop. De laatste voorrondes zijn in februari en maart. Bezoe kers van de Spectra-avonden krij gen maximaal een tientje korting op de toegangsprijs van Klomp pop, mits ze voor 14.00 uur op het fëstivalterrein zijn. Naast hitkanon Kraantje Pappie is er op Klomppop 2014 veel ruimte voor lokaal en nationaal talent. Eerder kondigde organisatie De Klomp Festivals al aan dat John Coffey en het Antwerpse Flying Horseman op de Mainstage staan. Vorige week lekte via zijn eigen website al uit dat Kraantje Pappie daar bij komt. Klomppop aasde ondertussen 'op de beloftes van 2014 en wist zo tijdig Town Of Saints, Jett Rebel en Afterpartees aan de line-up toe te voegen. Dat pakte goed uit want alle drie deze namen komen voor op het lijstje van winnaars op Noorderslag. Op het tweede podium van Klomppop, de Spectra-stage wordt eerst de finale van de gelijk namige bandcompetitie uitge vochten en is vervolgens het po dium van onder andere The Silver- faces en Psycho44. Die tent sluit af met The Don't Touch My Cro- que Monsieurs. Voorverkoop van het festival op 29 mei: 18 euro. De werf wil de bedrijfsactivitei ten te verplaatsen van Hansweert naar Vlissingen. De PvdA draagt het college in een motie op zich actief in te zetten voor het be houd van activiteiten van de Scheepswerf Reimerswaai op de huidige locatie. De motie wordt behandeld in de besluitraad van 28 januari. De fractie stelt de gemeenteraad voor zich uit te spreken over het dreigend vertrek. De PvdA vindt het dreigende vertrek een 'groot verlies voor Hansweert en voor het bedrijfsleven van Reimers waai'. Naast verlies van werkgele genheid, ziet de fractie een defini tief einde van deze activiteiten ook als een einde van een traditie in Hansweert. Scheepswerf Reimerswaai over weegt samen met havenbedrijf Zeeland Seaports verplaatsing naar het het voormalige Dartli- ne-terrein aan de Vlissingse Bui tenhaven. De bedrijfsvoering van de werf raakt op de huidige locatie aan de Kaai 85 in de knel door beperkin gen. De werf wil graag grotere schepen behandelen dan in het Kanaal door Zuid-Beveland moge lijk is door de beperkte aanlegmo gelijkheden en diepgang en res tricties in bedrijfsactiviteiten door omliggende woningen. De Buitenhaven biedt wel de mo gelijkheid door te groeien. De PvdA Reimerswaai heeft be grip voor de overwegingen van de directie maar vindt het ook be treurenswaardig. De fractie hoopt daarom dat de groei van het bedrijf ook mogelijk is met behoud van activiteiten op de huidige locatie. De fractie roept het college dan Het mogelijke vertrek van scheepswerf Reimerswaai heeft een grote impact op Hansweert. ook op zich actief in te zetten voor het behoud van activiteiten van de Scheepswerf. Volgens de PvdA heeft het moge lijke vertrek een grote invloed op de ontwikkeling van Hansweert, vanwege een dreigend verlies van een beelddragend ondernemer en een belangrijke (directe en indi recte) werkgever. Tevens zal het eigen terrein na het mogelijk vertrek niet op een vergelijkbare wijze worden inge vuld. Dit vraagt volgens de PvdA om een actieve reactie en betrok kenheid van de gemeente. Het bedrijf is in de loop der jaren uitgegroeid tot een internationaal en welvarend bedrijf met 46 vaste medewerkers en zo'n driehon derd ingehuurde medewerkers. HANSWEERT WEST-SOUBURG 'S-HEER ARENDSKERKE Goedkoper kan niet... leuker wel! Sjsóorstraat jSc (0U3)3l:£si7* Wo5$3S34J8s V ■iïcfei www.keukenDutletwinkel.nl MAANDAG 27 JANUARI 2014 Het programma van Klomppop 2014 is nagenoeg rond. De organisatie hoopt op achthonderd bezoekers, foto's Klomppop door Frank van Cooten door Frank van Cooten HANSWEERT - De fractie van de PvdA in Reimerswaai pleit voor het behoud van Scheepswerf Reimers waai.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51