'Samenwerken, maar geen fusie' SCHOUWEN-DUIVELAND 17 Politie staakt achtervolging in Vlissingen Leeskring en mini-symposium over levenseinde kinderen daar. Dus hoeveel er bin nenkomt maakt niet uit, al het geld is welkom." Ruim 6oo deel nemers werkten zich met dat doel voor ogen op 210 fietsen in het zweet. Opgezweept door steeds een ander trio aan presen ters. Een leger aan vrijwilligers leidde alles in goede banen. Met tussendoor ook nog volop geva rieerd vermaak. Dochter Anne- fleur van hoofdsponsor Giso Ver schoor (Van Dongen Verf) liet haar haar kortwieken voor het goede doel. En met 75 van haar dansleerlingen trok Elly Geel hoed op gezette tijden door de zaal. „Voor ons is dit een dansma- rathon en voor spinners mis schien even een 'aaaaaaah-mo- mentje'", wijst ze op haar jongste danseresje van 2,5 jaar. De mei den van Elly Geelhoed Ballet na men ook geld mee: via sponso ring haalden zij 3030 euro op. In de hal heeft Janny Smalheer uit Brouwershaven een stand met zelfgemaakte zeepjes ingericht. Door een blessure kan ze niet meespinnen, zoals voorgaande ja ren. „Dan kan ik gaan zitten sim men of ik kan bedenken hoe ik dan wel iets kan bijdragen aan het goede doel." Het Sophia Kin derziekenhuis is dat in haar ogen zonder meer. „Ik vind dat alle kin deren de kans moeten krijgen zo gezond mogelijk op te groeien en alle zorg te krijgen die nodig is." Datzelfde doel motiveerde ook acht juffen van de Johan Louis de Jongeschool uit Zierikzee om fiet sen te huren. „En ook omdat het heel gezellig is om zoiets met het schoolteam te doen", zeggen Wil- leke Braber en Debora de Bruijne. Leerlingen van De Kirreweie uit Burgh- Haamstede wisten 1000 euro in te zamelen. Lucas Beu kers, wiens zus op.die school zit, spinde een half uurtje met De Kir reweie mee. „Als je het in je eigen tempo doet, is het wel te doen. Maar als je meegaat met hun tem- Dat voorspelden de Vlissingse burgemeester Letty Demmers en de Middelburgse wethouder Chris Simons bij het debat dat de Lokale Partij Middelburg zaterdag middag hield. Simons verving bur gemeester Harald Bergmann, die wegens ziekte niet aanwezig was. „Voor burgers heeft de ideale ge meente de omvang tussen de 30.000 en de 50.000 inwoners", zei Simons. „Voor een organisatie is 100.000 beter. Om dat v erschil te kunnen overbruggen, moeten we samenwerken; we blijven her kenbaar voor de mensen, maar kunnen een krachtige organisatie neerzetten." Allemaal leuk en aardig, vond het Vlissingse LPV-raadslid Rudi Gomperts. „Maar gemeenten moe ten zich dan wel aan afspraken houden. De ontwikkeling van de Trekdijk bij Nieuwland ging bij voorbeeld lijnrecht tegen de af spraken in." Gemeentehuizen zijn straks door de ontwikkelingen op internet overbodig, vond D66'er Rob van Eijkelenburg. „Dus als iedereen gewoon zijn eigen adres houdt, wat is er dan op tegen om één ge meente te vormen op Walcheren? Volgens mij bespaart dat geld." Een grotere gemeente gaat alleen maar meer kosten, betoogde Si mons, met een verwijzing naar voorbeelden elders in het land. „Het klopt dat het aanvankelijk duurder wordt", zei Demmers, die burgemeesterservaring heeft in een fusiegemeente. „Maar dat betaalt zich in een later stadium wel uit." De Vlissingse bevolking zit niet te wachten op een stad huis in Middelburg, vatte LPV'er Wim Hirdes de weerstand tegen een grote gemeente samen. En toch is samenwerking van groot belang, vond zijn fractiegenoot Pim Kraan. „We moeten voorzie ningen hebben die passen bij een urbane omgeving. Dat kan door samen te werken." po", wijst hij richting presenters op het podium: „Dat is echt zwaar." Wie een uurtje in de week spint, houdt het tijdens Zeeland sport voor Sophia best drie uur achter elkaar vol, weet Liesbeth van de Zande van de Zierikzeese sport school Sportworxs; met ruim 100 fietsen grootste deelnemer aan het evenement. Zat zijn ze die in zet op de sportschool na al die ja ren nog steeds niet. „Het is ieder jaar in dezelfde periode, voor het zelfde doel. Heel herkenbaar én al tijd goed georganiseerd. Dat is goed. Dit moet vooral zo door gaan." VLISSINGEN - De politie is in de nacht van zaterdag op zondag een man kwijtgeraakt bij een achter volging door Vlissingen. De man werd aangehouden op de Nieuwendijk; hij had geen rijbe wijs of id-kaart bij zich. De agen ten vertrouwden het niet en wil den de man meenemen naar het bureau. Ze vroegen hem voor hen uit te rijden. Eenmaal op weg, gaf de verdachte gas. De agenten be sloten de achtervolging te staken omdat het te gevaarlijk zou zijn voor medeweggebruikers. De au to van de ontsnapte man is later teruggevonden in de Verkuijl Quakkelaarstraat. Guitaresk treedt op bij jazzclub middag Tijdens de jazzclub-middag op zondag 2 februari in d'Ouwe Smisse in Zonne- maire speelt Guitaresk. Dat is een nieuw jazzgitaartrio uit Zeeland, samengesteld uit twee gitaren en een con trabas. De jazzclub begint om 14.30 uur. Meer informa tie, ook over Guitaresk, via: www.deouwesmisse.nl. Grijze zeehond dood gevonden Bij de buitenhaven van de Roompotsluis bij Neeltje Jans is zaterdag een dode grijze zeehond gevonden. Het volwassen mannetje (ongeveer 120 kilo zwaar en 1,80 meter lang) is door EHBZ Zuidwest voor sectie naar Pieterburen gebracht. Dat meldt de organisatie in de nieuwsbrief en via www.zeezoogdieren.org. Centraal staat het boek Het doods hemd heeft geen zakken. Nadenken over het levenseinde van Annema- rieke van der Woude. De bijeenkomsten worden gehou den van 14.00 tot 16.00 uur. Ter afsluiting van de leeskring wordt vrijdag 11 april een mini symposium gehouden. Spreker daar is Paul van Hame ren, arts, theoloog en oud-Capu- cijn. Dit symposium wordt gehouden in Primrose, Academie voor Neer landistiek Lange Noordstraat 23 in Middelburg. Brand in bakoven van McCain Bij aardappelverwerker McCain aan de Oranjeplaat- weg in 's-Heer Arendskerke heeft zondag brand gewoed in een van de bakovens. De brand werd 's middags kort na twaalf uur ontdekt. De brandweer was snel ter plaatse en was een uurtje la ter de brand meester. Nie mand raakte gewond. I MAANDAG 27 JANUARI 2014 zweet voor Sophia door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Over vijftien jaar werken Middelburg, Veere, Vlissin- gen en Schouwen-Duiveland inten sief samen, maar hebben ze nog steeds allemaal een eigen gemeen tebestuur. ZONNEMAIRE NEELTJE JANS Goedkoper kan niet... leuker wel! Spoorstraat 18c 4431 NK VGrauenpoMer T(0!i3)3i2S47'Ma6s3mi89- ityjrt ujuw.fccufeenourietwinfeeLnl MIDDDELBURG - Het Zeeuws So ciaal-ethisch Beraad van de Raad van Kerken in Zeeland houdt op drie dinsdagmiddagen- 28 januari, 15 februari en 15 maart - leeskring bijeenkomsten in gebouw De Capu chon, Jan van Hoofkwartier 18 in Middelburg. 'S-HEER ARENDSKERKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47