Tbs-zorg kan beter en ook goedkoper* Dubai, Oman en Abu Dhabi Cruises Samen leven, samen wonen IN HET NIEUWS 3 Ca naar Kras.nl/dubai of bel 0900-9697,5,P™ 9 dagen al v.a 1404 externen zoveel mogelijk overne men. Volgens Jan Paul Veenhuizen van FNV Bondgenoten kenmerkt de gang van zaken de overgang van een coöperatieve bank naar 'een bank waar van boven wordt veror dend wat er moet gebeuren'. Dat leidt tot onvrede bij het personeel van lokale kantoren, dat het nu overigens wel terecht lijkt te vin den dat er op het hoofdkantoor ook mensen weg moeten. „Nu zij ook", verwoordt Veenhuizen het gevoel. Het is immers alweer de vijfde ontslagronde bij Rabobank in drie jaar tijd, waarbij de meeste klappen vielen bij de lokale kanto ren. In 2011 werden de eerste ont slagen aangekondigd, toen nog 1200 banen. Na rondes in 2012 en - twee keer - 2013 stond de teller tot vrijdagavond op achtduizend te schrappen arbeidsplaatsen. Nu worden dat er negen- tot tiendui zend. Ofwel, de baan van een op de zes werknemers staat op de tocht. 'Houdt het dan nooit op?' en 'moe ten wij de rekening betalen?' zijn vragen van bankmedewerkers die dit weekeinde bij De Unie-vak bondsbestuurder Erwin Rog in de mailbox belandden. Het Liborrente-schandaal leverde de bank vorig jaar een boete op van 774 miljoen euro, maar de bank ontkent dat de ontslagen daar iets mee te maken hebben. Wel voegt de Rabobank de Neder landse en de internationale afde ling samen, wat uitgelegd wordt als een poging beter toezicht te houden op de activiteiten van de buitenlandse tak, waar met rente tarieven werd gesjoemeld. Daar door zullen functies overlappen en ontslagen vallen. Schandalen zoals met de Liborren- te zetten de Rabobank in een kwaad daglicht. Het zijn de werk- nemers met direct klantencontact die de kritiek op hun bordje krij gen. „Ze hebben de publieke opi nie tegen zich. Mensen verdienen bij de banken inderdaad wat meer dan de gemiddelde Neder lander. De fouten worden ge maakt in de top, maar de werk vloer moet de prijs betalen, in de vorm van ontslagen én een nega tieve publieke opinie", stelt Caste lij n. „Het is niet leuk om op een verjaardagsfeestje nu te vertellen dat je bij de Rabobank werkt." Executieverkoop Iemand komt in aanmerking voor forensische zorg als die door een psychische stoornis delicten heeft gepleegd. Bij de meeste cliënten is die behandeling opgelegd door de rechter. De zorg wordt geboden in tbs-kli nieken, maar ook in poliklinieken van psychiatrische instellingen of ziekenhuizen. Het doel van de tbs-behandeling is dat veroordeelden leren om gaan met hun verslaving of per soonlijkheidsstoornis en dat ze niet terugvallen in de criminali teit. Er kan veel geld worden bespaard als meer instellingen voor geeste lijke gezondheidszorg forensische programma's aanbieden en als voor de begeleiding van veroor deelden samengewerkt kan wor den met Regionale Instellingen voor Beschermende Woonvor men (RIBW's). Het gevangeniswezen moet de ko mende jaren fors bezuinigen. Dan komt het, stelt het rapport, goed uit dat de forensische zorgsector zich meer op preventie gaat rich ten, zodat delicten worden voorko men. Daarvoor moet wel een nieu we groep worden benaderd en be handeld: patiënten die nog niet op het criminele pad zijn, maar die door hun stoornis delicten dreigen te gaan plegen. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. res.Aosten en Calamiteitenfonds. 9 dagen v.a. 9 dagen v.a. 9 dagen MAANDAG 27 JANUARI 2014 dan nooit op?' V- sssggggi Er verdwijnen veel extra banen bij de Rabobank, foto Peter Hilz/HH Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veiiingdeurwaarder.nl Belastingdienst door Paulus Smits AMERSFOORT - Psychiatrische zorg aan veroordeelden met een tbs- maatregel kan beter en effectiever, en tegelijkertijd voor minder geld. Dat staat in het rapport Forensische Zorg van CCZ Nederland. Cruise per AIDA Diva**** Vliegreis per ArkeFly Drankjes tijdens alle buffetmaaltijden Fooien Bezoek aan Bahrein Zie: Kras.nl/37121 Boek nu de laatste plaatsen voor vertrek februari en maart. Altijd scherp geprijsd en incl. vliegreis, transfers en maaltijden. Cruise per Costa Fortuna**** Vliegreis, per ArkeFly Excursie Dubai: stadstour Dubai museum Optioneel drankenpakket bij te boeken Verlenging mogelijk in Dubai of strandresort Zie: Kras.nl/37038 Cruise per MSC Lirica**** Vliegreis per Emirates Keuze uit verblijf in binnenhut of buitenhut Optioneel drankenpakket bij te boeken Nérgens voordeliger Zie: Kras.nl/37136

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3