Delta Sport doorbreekt slechte reeks vlerdeplaats SPORT 39 voor Stins Mannen. Helius-Delta Sport 18-23: In hoog tempo stapelden de nederlagen zich de laatste weken op. Zes om precies te zijn. De ne gatieve spiraal werd gisteren met een klinkend resultaat doorbro ken. Helius werd voor de tweede maal dit seizoen het zwijgen opge legd. Daar ging wel het een en an der aan vooraf Eerder in de week droeg trainer Jaco Vleeshouwer het stokje over aan zijn assistent Peter Bos. Of de twee punten met de wisseling samenhingen, vond Bos niet belangrijk. „Dit hadden we hard nodig. Ik ben blij dat ze het hebben geflikt." De start was overigens niet zo suc cesvol. De ploeg uit Hellevoet- sluis snelde vlot naar een 6-2-voorsprong. Daarna brak het tijdperk van Delta Sport aan. Na 12-11 versnelde Delta Sport en sloeg een onoverbrugbare kloof: 18-23. Dankzij de zege sluiten de blauwhemden aan bij de staart van de middenmoot. SV Orion-United Breda 32-14: Koploper Desk is gewaarschuwd. De Bevelanders maakten aan de vooravond van het duel met Desk in één helft korte metten met de bezoekers uit Breda. „Dit geeft best wel vleugels", liet trainer Jaap Sinke weten. Alle twaalf spe lers wisten hij vijandige doel te vinden. De wedstrijd was al snel beslist. Met overmacht werden de Brabanders naar de slachtbank ge leid. Na één speelhelft was er van strijd allang geen sprake meer: 16-4. Op alle fronten heerste de thuisploeg. De 6-o-dekking gaf geen krimp. Dat United Breda slechts veertien keer scoorde, had ook te maken met de lengte in de verdiging. Sinke: „We hebben vijf lange jongens die in het centrum kunnen staan. Dat is best een machtig wapen." Dankzij de zege staat Orion nu op de derde plaats van de eerste klasse. Vrouwen. EMM-Swift 16-24: De Middelburgse vrouwen raken hun glans een beetje kwijt. Het vlekkeloze spel van de eerste com petitiehelft is even verdwenen. Vorige week was er een nipte ne derlaag bij Tachos (17-16). Het ver lies van gisteren kwam harder aan. Trainer Ron de Waal. „Nie mand had het vandaag in de vin gers. Dit was echt een zeperd." Op de beginfase na (4-1) liep het volledig spaak bij EMM. Het groot ste gebrek was dat de Middelburg se vrouwen in een te laag tempo speelden. De bezoekers maakten daar gretig gebruik van Scores EMM: Marieke Riemens 8, Li- sanne Heijens 5, Maartje Huijben 2, Suzannah Coppoolse. TILBURG - Biljarter Anne Stins uit Oosterland is tijdens de geweste lijke finale libre tweede klasse in Tiburg vierde geworden. De zege ging naar Jac Matthijssen uit Steenbergen. Bij het kampioenschap libre eer ste klasse ging de titel naar Cor Gouka van BV Groede. Hij bleef ongeslagen met dertien punten uit zeven wedstrijden. Martin Veekens van ALM en club genoot Sjaak Olivier werden met respectievelijk met elf en acht punten tweede en derde en mo gen net als de winnaar naar het gewestelijk kampioenschap. 's Lands Welvaren-De Stene Brug 6-2: De vooruitgespeelde derby in de derde divisie eindigde iri een zege voor de thuisploeg. Ronald van Geyt, Raymond Peet ers en Onur Can waren de win naars. Joey de Kok redde voor de 'bezoekers' de eer met een zege op Sylvia Eckel. Heijnen sneller dan ooit op 60 meter Noah Heijnen heeft zijn per soonlijk record op de 60 me ter verbeterd. De Delta Sport-atleet noteerde in de series van wedstrijden voor jongens A in Apeldoorn een tijd van 7.03. In de finale was hij iets langzamer, maar zijn 7.05 leverde hem wel de zege op. Finn de Leng van Dynamica was snel op de 60 meter horden. De B-junior noteerde 9.09. Een andere B-junior, Jordi Bot van AV'56, noteerde als een snelle tijd op de 400 me ter: 54.84. Rugbyers Tovaal verliezen in slotfase De rugbyers van Tovaal slaagden er niet in om eigen veld te winnen van titelkan didaat HRC 3 uit Den Haag. Na een 7-7-ruststand werd het vlak voor tijd 7-14- To vaal had in de eerste helft de felle wind tegen. Pas in de 25e minuut sloeg HRC 3 een bres. Met een try en een conversion werd het 0-7. Vlak voor rust kwam Tovaal op gelijke hoogte via Mauri ce Boelhouwers en zijn con- vei sion: 7-7. Met nog zes mi nuten op de klok trok HRC nog aan het langste eind. Oemoemenoe slaat na rust toe De rugbysters van Oemoe menoe wonnen met 15-24 van het Bossche Dukes. Bij rust keken de Middelburgse vrouwen nog tegen een 10-7-achterstand aan. Oemoemenoe kwam via Jas min Seijbel op een 0-7-voor- sprong, maar nog voor rust drukte Dukes twee tries: 10-7. Na rust liep de thuis club uit naar 15-7, maar daar na was Oemoemenoe veel sterker. Daisy Versluijs en Jasmin Seijbel zorgden voor 15-17 en Daisy Versluijs leg de de eindstand vast: 15-24. MAANDAG 27 JANUARI 2014 door Wim Kakebeeke HEINKENSZAND - De handballers van Delta Sport hadden na zes ne derlagen zondag eindelijk weer wat te vieren. Op vreemde bodem werd Helius met 23-18 verslagen. Orion legde in Heinkenszand Uni ted Breda met 32-14 over de knie. Bij de vrouwen kwam EMM thuis niet uit de verf tegen Swift. De Mid delburgers verloren met 16-24. In ternos 2 klopte Olympus met 17-13. Scores Delta Sport: Guust Sluijs 5, jordy Niemans en Guido de Graaf 4, Jimmy Niemans 3, Koen de Bruin en Tim Vleeshouwer 2, Leon van de San- de, Tijs van Splunder en Ruben Bos. Scores Orion: Arno Riemens 8, Ron van Dalen 5, Frank van de Vijver 4, Guy Peeters, Mischa Dorst, Mike Dorst, Guido Luis, Jordy Simonis en Michiel Schuys allen 2, Nick van Da len, Lennart Vinke en Jaco de Jonge 1. APE L DO O RN GOES DEN BOSCH Thamar Zweistra in actie met Hexagons Wish, het paard waarmee ze in de Prix Saint George met 68,82% op de tweede plaats eindigde, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39